Jsem mrtvý, neplačte přehled

Jsem mrtvý, neplačte https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193444/bmid_jsem-mrtvy-neplacte-tmF-193444.jpg 4 46 46

Dojemný příběh z 1. světové války. Román začíná v pražské pitevně lékařské fakulty a v sále umírajících pardubického lazaretu končí. Vědecky zkoumaná těla mrtvých a posléze polomrtvých z východní ruské fronty spojuje oblouk osudů dvou protagonistů – otce a syna, Františka a Antonína Jedličkových. Příběh se otevírá osudným červencovým dnem roku 1914, v napjaté společenské atmosféře – co se stane po sarajevském atentátu, co bude dál? Povolávací rozkaz na základě synova udání dostává i František. Při dramatickém putování frontou nachází fenu vycvičeného sanitního ovčáka jménem Válka, která ho bude věrně provázet na nelehké cestě plné zranění a ztrát, na níž se k nim brzy připojí i syn Toník…... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Jsem mrtvý, neplačte. Přihlašte se a napište ho.

mila2411
07.11.2023 3 z 5

Zajímavé, jímavé, smutné a originální.

soupik2012
30.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Kdybych se nejprve podívala na profil autorky, tak bych po této knize nikdy nesáhla. A to by byla rozhodně škoda. Válka je v této knize pouze jakousi kulisou, pro rozehrání rodinného dramatu. František je otcem velmi početné rodiny, ale zároveň je těžkým alkoholikem. Navíc je své ženě nevěrný a aby se vyhnul povolávacímu rozkazu, snaží se u své milenky ukrývat. Františkův nejstarší syn Toník, tuto nevěru odhalí. Poměrně jednoduchý příběh, který je napsán velice poutavým způsobem. Ale především působí věrohodně a lidsky. Knize dávám 4,5, ale díky velmi vydařené audioknize, kterou načetl pan Jaromír Meduna, píši plný počet.

Mirbu
05.01.2019 4 z 5

Kniha se mi líbila, nenudil jsem se. Dojemný příběh o přátelství se psem a o vztazích mezi lidmi v nelehké době války.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Jsem mrtvý, neplačte v seznamech