Vetřelec - Probuzení

Píše se rok 2159 – třicet sedm let poté, co statečná důstojnice nákladní lodi Nostromo svedla svůj vítězný boj s vetřelcem. Ellen Ripleyová stále v hibernačním spánku pluje hlubokým vesmírem… Při těžbě vzácného minerálu, patnáctkrát tvrdšího než diamant, se v důlním komplexu planety LV178 objeví záhadní tvorové. Zlo, dlouho spočívající kdesi v hlubinách, se probouzí a vydává se za svou kořistí. Chris Hooper, hlavní inženýr těžební lodi Marion, a jeho posádka jsou odsouzeni ke zkáze. Zbývá jim jen poslední naděje – jejich nouzový signál zachytí záchranný modul Ellen Ripleyové… Román Tima Lebbona je první částí trilogie, dějově úzce provázané s kultovní filmovou sci-fi ságou o vetřelcích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/233359/big_vetrelec-probuzeni-ugs-233359.jpg 4287

Vetřelec 1.

Literatura světová, Horory, Sci-fi

Vydáno: , Baronet

Alien: Out of the Shadows, 2014

Kniha Vetřelec - Probuzení

Olous1

Jako velký fanda filmu vetřelec jsem zkusila knihu...audio....a jsem nadšená. Velmi dobře namluvené, samozřejmě kdo čeká že je to stejné jako film,tak musím zklamat,je to jiné.

Angie14
26.11.2022

Prostě mi nešlo dočíst, kniha mě vůbec nevtáhla do děje, škoda.

GYROTOURBILLON
31.08.2022

Ale ano, nenáročné čtení na osvědčené téma. Budu souhlasit s
Predator3313. A i další díly se pokusím skousnout.

Usire
13.06.2022

Velmi jsem se bál, aby to nebyl brak a mě se nezměnil pohled na Vetřelce. Nakonec to dopadlo dobře. Děj je velmi akční, atmosféra hutná a vše jak má být. Samozřejmě se dají vytknout některé věci, ale celkově to není špatné čtení.

Bafy
07.06.2022

Jako audio kniha výborný, do knihy samotné nevím zda bych se vůbec pustila .... Ale audio jsem pustila ze zvědavosti a nakonec to bylo i zajímavé poslouchání, které bylo lepší než samotný film.

orinka3
07.06.2022

Moc dobře se to poslouchá, Vetřelce mám ráda jako film a teď i audioknihu. Ale od začátku mi nejde do hlavy jedno: jestli mají ti tvorové místo krve kyselinu, jak je možné, že je kyselina může zranit a usmrtit? To je přece, jako kdyby mě někdo polil krví a já na to zemřela?

boxas
03.10.2021

Knihu jsem si poslechla. Hlas Pavla Rímského je podmanivý, děj byl napínavý, bylo tam pár míst, která byla skutečně originální a zajímavá...
Bavilo mě poslouchat, trošku se bát a při tom třeba vařit. Výtky na téma, že nic moc nového nepřinesla, tak ty neberu. Asi není jednoduché vložit smysluplný děj mezi dva velice známé filmy.
Jenže bylo skutečně nezbytně nutné budit Ellen Ripleyovou? Kdyby se boj s vetřelci odehrál zcela mimo ni a ona dál spala se svým kocourem v hibernaci, co by se stalo až tak zásadního? Asi nic. A bylo by to tak určitě lepší.

Kokos80
23.08.2021

Je to takové rutinní psaní. Neurazí, nenadchne. Postavy zaměnitelné, jejich "tvrďácké" hlášky sem tam obtěžovaly, sny Ripleyové repetitivní. Nápad s Ashem se mi zase líbil. To bych rád, aby autor rozvedl více. Máte-li ale rádi sérii vetřelců, je to na čtyři hvězdy. Tu atmosféru vesmírného techno-kovového horroru to má.