Melanka Melanka komentáře u knih

Čas odejít Čas odejít Jodi Picoult

Kniha se mi četla báječně, ale pak přišlo veliké zklamání. Tak levný a obehraný konec mě naštval. Promarněná šance na skvělou knihu.

01.01.2016 3 z 5

Mluviti pravdu Mluviti pravdu Josef Formánek

Úžasná kniha, ve keré je úplně všechno. Formánka mám moc ráda a po téhle knížce ještě víc.

22.12.2015 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Příběh přitažený za vlasy, zbytečně nechutné detailní popisy vražd, další zničený detektiv, který se vždy dokáže vypnout k výkonu (viz Hole). Od chvíle, kdy víte, kdo je vrah, je to už úplně zbytečné číst a že je to ještě dlouhé...

29.11.2015 2 z 5

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Jsem ráda, že jsem Jacka Londona po letech znovu objevila. Jako holka jsem četla jeho dobrodružné příběhy a nečekala jsem, že mě tahle kniha tak dostane. Chtěla bych moc uvěřit, že duše je nesmrtelná.

01.11.2015 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Naprosto jedinečná knížka, chytrá, vtipná, přisprostlá, okouzlující. Prostě jsem si ji užila.

19.10.2015 4 z 5

Místo pro tajnosti Místo pro tajnosti Tana French

Působivě popsaná atmosféra intru pro dcery zbohatlíků, pocity a prožitky puberťáků. Četlo se mi dobře a vůbec jsem neměla pocit, že to neodsejpá. Autorčin styl mě baví.

06.10.2015 4 z 5

Čas mezi šitím Čas mezi šitím María Dueñas

Knize by prospělo proškrtání, a tím větší spád. Chvílemi jsem se prokousávala jen z povinnosti. Není špatná, ale nestrhla mě.

29.09.2015 3 z 5

Výjimeční lidé Výjimeční lidé Peter May

Zklamání. Nesžila jsem se s hrdiny a vlastně mi vadila i francouzština. Ale to beru jako svůj problém. Čekala jsem víc a Skotsko mám radši než Francii.

24.08.2015 3 z 5

Je to fakt pro mladší ročníky. Poslouchala jsem audioknihu, ale od druhého dílu jsem se nudila. Takže ani nevím, jak to skončilo a je mi to jedno. Od jisté chvíle se tam všechno opakovalo - scény, pocity, nálady...

19.08.2015 2 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Překombinované, nepravděpodobné, nicméně čtivě napsané. Taky si říkáte, kde ten alkoholik a feťák Hole, který nic nejí a kouří jednu za druhou, v sobě bere tolik síly?

27.07.2015 3 z 5

Vlak naděje Vlak naděje Christina Baker Kline

Už jsem dlouho nad knížkou neplakala, u téhle ano.

22.07.2015 5 z 5

Tělo a krev Tělo a krev Michael Cunningham

Výborná kniha, zaryla se mi hluboko do duše. Málokdo umí tak dobře popsat emoce a život. Skvělé!

19.07.2015 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Knížku jsem zhltla za dva dny. Byla napínavá, dojemná i úsměvná. Hodně mi připomínala skvělý film Temple Grandinová, koukněte na něj!

14.07.2015 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Skvělá detektivka, nemohla jsem se odtrhnout. Prima prázdninové čtení!

12.07.2015 5 z 5

Zářijová světla Zářijová světla Carlos Ruiz Zafón

Bezva prázdninová knížka. Trochu strašidelná, trochu romantická, hodně naivní, ale zábavná.

06.07.2015 3 z 5

Dlouhá cesta Dlouhá cesta Sławomir Rawicz

Neskutečný příběh, úžasná kniha.

02.07.2015 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Čtivě napsaná kniha se zajímavým dilematem. Jen u popisu zážitků z koncentráku jsem měla pocit, že jsem vše už četla v jiných knihách. Každopádně kniha stojí za přečtení.

25.06.2015 4 z 5

Rothschildova flaška Rothschildova flaška Petr Šabach

Šabacha si vždycky ráda přečtu s úsměvem na rtech a pak rychle zapomenu, o čem to bylo. Takové milé...

08.06.2015 3 z 5

Do temnoty Do temnoty Pavel Stehlík

Ani ve snu by mě nenapadlo, že se mi tahle knha bude tolik líbit. Smekám před odvahou a opravdovým vlastenectvím. Díky!

25.05.2015 5 z 5

Strašidla Strašidla Chuck Palahniuk

Docela jsem si čtení užila, ale marně přemýšlím, komu bych knihu doporučila. To fakt není kniha pro každého. Na konci je moc pěkný doslov od pana překladatele Podaného. Ve všem s ním souhlasím.

09.05.2015 4 z 5