Melanka Melanka komentáře u knih

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Tahle knížka mě neuvěřitelně zasáhla. Asi jsem v době studií byla tak trochu Helenou Součkovou. Pocity, zážitky a příběhy z doby socialismu jsem prožívala úplně stejně. Skvělé bylo i divadelní představení v Divadle v Dlouhé!

26.01.2013 5 z 5

Dánská dívka Dánská dívka David Ebershoff

Hned po dočtení téhle krásné a zajímavé knížky jsem si pustila film, a ten pro mě byl zklamáním. Představitel Lili sice byl dokonalý, ale jinak to byl jiný příběh. Doporučuji najít si obrazy obou hrdinů, stojí to za to.

18.01.2024 4 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Úžasně napsaná kniha. Ač plná beznaděje a smutku, velmi baví číst.

09.09.2023 5 z 5

Smrt přichází na prohlídku Smrt přichází na prohlídku Anders de la Motte

Další detektivka, která je plná klišé. Číst se to dalo, nicméně další si odpustím.

03.08.2023 3 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Nádherná kniha, ke které se ještě určitě vrátím. Mám pocit, že mi některé detaily unikly. Nicméně čtení bylo jako pochoutka, moc jsem si to užila.

14.12.2022 4 z 5

Amerikána Amerikána Chimamanda Ngozi Adichie

Zhutnit, zkrátit, ubrat postav příbuzných a známých a bylo by to skvělé čtení.

24.09.2022 3 z 5

Žebrácká opera Žebrácká opera Václav Havel

Geniální. Doporučuji rozhlasovou hru, je skvělá.

23.08.2022 5 z 5

Království slepých Království slepých Louise Penny

Prima letní čtení. Staří známí, něco nových tváří, trochu kostrbaté rozuzlení, ale kniha bavila. A Armand nakrmí, vykoupe a uloží i mimino, je úžasný!

12.07.2022 4 z 5

Hodně jsem nikde Hodně jsem nikde Michael Třeštík

Zvládl toho tedy za svůj život opravdu hodně. Oceňuji upřímnost a odvahu psát o sobě takhle otevřeně. Obě knihy "pro prcky" jsem četla a jsou úžasné, takže mě potěšilo číst o jejich vzniku.

23.01.2022 4 z 5

Umění vnímat architekturu pro děti a rodiče Umění vnímat architekturu pro děti a rodiče Michael Třeštík

Skvělý, srozumitelný a zábavný průvodce po dějinách architektury. Pan spisovatel nabízí spoustu neotřelých pohledů a úvah, kniha inspiruje k výletům za stavbami, byť jenom virtuálním.

23.08.2021 5 z 5

Čarostřelec Čarostřelec Jan Horníček

Jako audiokniha k vaření a mytí oken docela dobré. Taková naivní a celkem předvídatelná historická detektivka. Rozhodně bych si ji nepřečetla. Když se doktor Šulc pošesté zahihňal, už jsem si ho nedovedla představit jinak, než jako Sama Hawkinse, jestli se nepletu hihihi.

31.03.2021 3 z 5

Mona Mona Bianca Bellová

Úsporná kniha, ve které není tak důležitý příběh, jako emoce a atmosféra. Přestože nejsou místo a čas děje konkrétní, připadalo mi vše důvěrně známé. Smutné, zoufalé, ale taky něžné.

29.03.2021 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Slušná oddechovka, asi ale brzy zapomenu, o čem jsem četla.

27.12.2020 3 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Dobrá detektivka. Pěkně se četla, nebyly tam žádné schválnosti, taková odpočinková četba.

06.12.2020 3 z 5

Srpen s bejbinkou Srpen s bejbinkou František Nepil

Velmi milé překvapení. Ráda jsem zavzpomínala na dovoloné s rodiči. Mám úplně stejné zážitky.

22.04.2019 4 z 5

Sputnik, má láska Sputnik, má láska Haruki Murakami

Pomalejší rozjezd, ale pak mě kniha nepustila ani na okamžik. Rozhodně je o čem přemýšlet.

18.04.2019 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Dobrá kniha. Přestože mě hlavní hrdina (je-li Václav vůbec hlavním hrdinou) štval v příběhu čím dál víc. Zatím mě všechna má setkání s autorkou velmi bavila.

24.02.2019 4 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Medvědín mě překvapil, byla to úplně jiná kniha než jsem od autora. četla. Jeho pokračování je stejně čtivé, ale neubránila jsem se dojmu, že je to trochu hra s city čtenáře. Tak trochu pohádka. Ale četla se hezky.

09.12.2018 4 z 5

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

Nádherná kniha, která se skvěle četla. Historie rodin(y) byla vyprávěna s lehkostí, nadsázkou, soucitem a láskou. Dlouho jsem si takhle knížku neužila.

25.08.2018 5 z 5

Přítelkyně z domu smutku Přítelkyně z domu smutku Eva Kantůrková

Obdivuji, jak autorka dokázala najít krásu a cit u svých spoluvězeňkyň. Musela to být strašlivá zkušenost strávit rok v komunistickém kriminále. Seriál jsem kdysi viděla a líbil se mi, ale kniha ho mnohonásobně předčila.

27.07.2018 5 z 5