matula1977 matula1977 komentáře u knih

Sestra ve stínu Sestra ve stínu Lucinda Riley

Další nádherné pokračování příběhů o sestrách, vždycky si říkám, co ještě může autorka vymyslet, čím nás překvapí, že přece nemůže vymyslet tolik zajímavých a krásných příběhů, ale ano, může.

22.09.2019 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Začetla jsem se od první stránky a nemohla přestat číst, stejně jako Velká samota, naprosto úžasná kniha.

21.07.2021 5 z 5

Přátelé Přátelé Kelsey Miller

Jakožto velká fanynka Přátel jsem si knihu předobjednala, abych ji měla co nejdříve a moc se těšila. Obálka úžasná, ale dále už jen zklamání, čekala jsem knihu plnou fotek, informací o natáčení, dekoracích, různé vtípky, kterých muselo být při natáčení takového seriálu jistě plno, atd., atd. Místo toho jsem četla stále nějaké srovnávání s jinými americkými seriály, které se u nás ani nevysílaly, jak se herci handrkovali o honoráře, jak je to "bílý" seriál, prostě vyloženě americký pohled, my v Evropě podle mě tohle všechno bereme jinak, seriál už k nám přišel jako hit a dokázali jsme si ho užívat bez těchto problémů okolo. Takže je to o tom, co kdo od knihy očekává, já očekávala něco jiného.

22.09.2019 3 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Je neuvěřitelné, jaké příběhy Lucinda Riley umí vymyslet, ať jsou to jednotlivé knihy anebo osudy Sedmi sester, na jejichž pokračování se vždy moc těším. I tato kniha byla naprosto úžasná, nemohla jsem se odtrhnout od čtení.

03.12.2020 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Tato kniha by měla být povinnou četbou pro celé lidstvo.

08.08.2019 5 z 5

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Nějak jsem se do knihy nemohla začíst, ale jsem šťastná, že jsem se začetla, krásný příběh, dojemný, citlivý, vtipný a na konci si řeknete, ne prosím ať ještě není konec.

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Hezký příběh, takový milý, moc dobře se kniha četla, prostě mě to bavilo, krásná oddychovka.

Sestra bouře Sestra bouře Lucinda Riley

Co jiného říct než - moc se těším na další díl!!

04.07.2018 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Trvalo mi několik dní, než jsem se z knihy "oklepala", opravdu silný, dojemný příběh. Přiznám se, že současnost mě tak moc nechytla, dokonce jsem i některé kancelářské pasáže přeskočila, ale úplně to vyvážil příběh z minulosti, napětí až do konce, co se vlastně stalo, fakt super.

07.11.2017 5 z 5

Osmý život (pro Brilku) Osmý život (pro Brilku) Nino Haratischwili

Trvalo mi nějakou dobu, než jsem se odhodlala začít číst, tato kniha je evidentně
no "bichle". Škoda, že není možné dát víc hvězd na hodnocení, zaslouží si min.10. Ani jedna strana nebyla zbytečná, toto byl zážitek s velkým Z.

06.02.2021 5 z 5

Dobrodruhům Dobrodruhům Tereza Ramba

Kniha se mi líbila, ale strašně mi vadí výrazy typu děsnejch, zvědavejch, novejch, divnejch atd., když už píšu knihu, tak alespoň trošku spisovně česky.

24.01.2021 3 z 5

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

PCT je můj sen, moc se mi deník líbil, každá dlouhá trasa má svou duši, duši těch, kteří ji projdou, ale i těch, kteří o ní sní.

21.05.2019 5 z 5

Do posledního dechu Do posledního dechu Robert Bryndza

Co víc říct, těším se na další knihy, Robert je prostě 1.

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Tuto sérii miluji - všechny díly plný počet hvězd - tento díl mě ale trošku zklamal, Electra mi nebyla moc sympatická od samého začátku, takže to možná bude tím. Nicméně se už velmi těším na rozzuzlení celé série.

09.06.2021 4 z 5

Vánoční prázdniny Vánoční prázdniny Sophie Claire

V předvánoční době pohodové a milé čtení, hned bych se do takové vesničky vypravila.

08.12.2020 5 z 5

Sbohem, Irsko Sbohem, Irsko Ann Moore

Krásný příběh, smutný, přesto plný naděje a touhy po životě. Těším se na pokračování.

Mariana Mariana Susanna Kearsley

Hezké počtení, nečekané překvapení na konci (alespoň pro mě)

11.01.2018 4 z 5

Od oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěšky Od oltáře do Santiaga aneb na svatební cestu pěšky Lukáš Hanuš

I mě v knize chyběly fotky a místopis, četla jsem už všechny možné knihy o pouti do Santiága, sama jsem pouť šla, i když "jen" z Francie, proto mě zajímá trasa a místa, ale tato kniha nebyla myšlena jako průvodce a fakt klobouk dolů a velký obdiv, že cestu ušli.

24.04.2021 3 z 5

Začátek na řadu způsobů Začátek na řadu způsobů Jon McGregor

Tato kniha nemá moc vysoké hodnocení a žádný komentář, dovolím si být první - není jednoduchá na čtení, časy se střídají bez specifikace, trošku trvá, než se čtenář zorientuje, ale i přesto příběh Davida stojí za přečtení. Příběh o tom, že ne vždy je život takový, jaký jsme si vysnili, ale to neznamená, že musí být špatný.

06.12.2020 4 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Úplně mě mrzelo, že už je konec, proč jen jsem nečetla pomaleji? Ale nešlo to, nedalo se odtrhnout.