martineden martineden komentáře u knih

Stehy Stehy Sára Zeithammerová

Tak tohle bylo hidně dobrý. Uf! Tísnivý, neklidný, roztěkaný... Ale prostě skvělý.

23.06.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Čtivý, napínavý to je. Ale ke konci už tedy hodně přehnané. Série je ale návyková, to musím uznat.

21.06.2023 3 z 5

Vražda v ledu Vražda v ledu Catherine Shepherd

Šílené vraždy, ale na Julii si nepřijdou! Chvílemi už mi to připadalo přitažené za vlasy... Ale vraha jsem tedy neodhadla ani náhodou. Takže vlastně dobrý.

18.06.2023 3 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Trochu překombinované, trochu protivné, jak si furt ta hlavní hrdinka nebyla schopná obstarat snídani a jídlo, ale xkrát si přečteme, jak je tato soudní patoložka křehká a krásná a bledá... A furt někam leze, kam nemá. Na druhou stranu jinak vy asi nikdo nic nevyšetřil. Každopádně série mě baví, byť jsem ji nečetla popořadě, toto je první díl. Těším se na další díly.

17.06.2023 3 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Vůbec jsem nevěděla, co od knihy čekat, ale jsem příjemně překvapená autorčiným stylem, kdy vás to stále nutí číst dál, držíte Símce palce, ale tak nějak tušíte, že to prostě nedopadne... Takhle popsaný toxický vztah matky a dcery jsem dlouho neviděla, je to jakoby autorka takové postavy znala. Uf!

15.06.2023 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Docela jízda. Všechno důležité už tady bylo napsáno v komentářích, já se těším na nějakou další knihu autorky.

14.06.2023 5 z 5

U severní zdi U severní zdi Petra Klabouchová

Těžké téma napsané svěžím stylem. Historii akce Kámen, politické procesy, věznění, šílené nelidské jednání vůči třídním nepřátelům jsem znala ze svého studia a psaní diplomky na podobné téma. Autorce tleskám a doufám, že si knihu přečte co nejvíce lidí a hlavně, že to v nich něco zanechá... Chtít a doufat, abychom se poučili z minulosti by bylo asi příliš naivní.

13.06.2023 5 z 5

Les v domě Les v domě Alena Mornštajnová

Čtivost se knihám Aleny Mornštajnové nedá upřít. Ale tím pro mě asi výčet plusů končí. Téma je megatíživé a člověk vy musel být cynik, kdyby s ním nepohnulo. Ale nějak mi to prostě připadá psáno na efekt, šokující rodinné vztahy, přehršle metafor... postavy nevykreslené, spíš figurky na šachovnici. Myslím, že literárně o dost kvalitnější jsou třeba knihy Únikové cesty od Barbory Haplové, Zahrada mrtvých duší od Lukáše Bočka, Houbařka od Viktorie Hanišové.

10.06.2023 2 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Sjíždím knihy od Yrsy, je to tedy jilzda. Až si někdy říkám, že ten Island je tedy pěkně divokej. Tenhle díl byl výborný, je tedy děsné, co děti dovedou dělat druhým dětem, bohužel nejen v knihách. Tady ten konec mi ale připadal už hodně nesrozumitelný.

08.06.2023 4 z 5

Pod Palcem Pod Palcem Jarmila Pospíšilová

Posloucháno jako rozhlasové čtení, je to dobré, napínavé. Sice těch postav a slepých odboček pár je, ale přesto doporučuji.

04.06.2023 4 z 5

Josefíně všichni lžou Josefíně všichni lžou Kateřina Pantovič

Pobavila jsem se, ale i rozesmutnila, autorka se toho tedy fakt nebojí a já jsem ráda, že máme na českém trhu takto skvělou literaturu. Ten konec je trochu klišé, ale na druhou stranu, těch depek je tam (i v našem) životě až až. A zajímá mě, jestli je, nebo není Ruda debil. Ještě zvážím...

03.06.2023 4 z 5

Kořist Kořist Yrsa Sigurðardóttir

Dobré to bylo. Ale takové zdlouhavé. Přesto jsem se ale bála a čekala, co z toho vyleze... trochu jsem to i tipla.

02.06.2023 4 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Série z Kate se mi líbí méně než s Erikou, ale tento díl je super. Možná je to i tím, že je tu míň osobního života Kate a víc vyšetřování. V rámci žánru Robert Bryndza je opravdu jednička.

28.05.2023 5 z 5

Varhaník z mrtvé vesnice Varhaník z mrtvé vesnice Danuta Chlupová

O těch varhanách se toho moc nedozvíme, ale zato si projedeme československé dějiny a trochu těch polských. Kouknem na Ostravsko, do Valdic a zase na Ostravsko-Karvinsko. Koho bavil Lednické Šikmý kostel, tak by neměl s četbou váhat. A po těch všech ženských hrdinkách chlapská postava je vítaným zpestřením.

26.05.2023 4 z 5

Vodník Vodník Tereza Bartošová

Velmi povedená detektivka, i když mě trochu zarazilo, že by si nikdo na venkově nevšiml, co se děje v nejbližším okolí?

22.05.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

Uf! To bylo tak hloupé, naivní... Navíc pořád někdo mručel, nebo bručel, to opravdu překladatel nezná další synonyma? A geniální vyšetřovatelka? To tedy fakt nevím... Těším se zas na Angelu Marsons.

19.05.2023 2 z 5

Černá díra Černá díra Yrsa Sigurðardóttir

Čtivý, čtivý, napínavý. Ale pár věcí jsem uhodla, opět bych knihu zkrátila tak o 50 stránek. Ale jsem zvědavá, jak to bude dál.

14.05.2023 4 z 5

DNA DNA Yrsa Sigurðardóttir

To byla tedy jilzda! Četlo se to výborně, ale kniha mohla mít míň stránek. Ale ty vraždy tedy neskutečně kruté,

07.05.2023 4 z 5

Vražda bez soucitu Vražda bez soucitu Catherine Shepherd

(SPOILER) Čtivé, napínavé, ale je tam pár do očí bijících nesrovnalostí. Julie je bystrá, vyšetřovatel ji bere na místo činu, protože Julie má smysl pro detail a nic jí neunikne, přesto si nevšimne ve svém bytě, že tam jaksi jsou věci navíc? Okno, kamera?! To je tedy opravdu úlet...

01.05.2023 3 z 5

Smrt číhá na jarmarku Smrt číhá na jarmarku Anders de la Motte

Nejedná se o žádné vybroušené literární veledílo, ale je to prostě pohodové a klidné, což mi vyhovuje. Pro milovníky naší Michaely Klevisové určitě povinné čtení. A netrpělivě budu vyhlížet další díka s puntičkářským Peterem.

23.04.2023 5 z 5