martina5069 martina5069 komentáře u knih

Papírová princezna Papírová princezna Erin Watt

Absolutně nechápu jak se mohlo stát, že sem si vzala knihu v 8 večer do postele a v 5 ráno ji zaklapla. Tahle kniha je něco tak neuvěřitelně čtivýho a super, že nemám slov. Tenhle příběh má prostě všechno je to sranda, je to romantika, je to klišoidní, má to hromady zvratů a hlavně krásnýho hajzla, kterej se změní tím, že se zamiluje a ten konec mě dostal. Druhý díl má být z jeho pohledu no už sem začala číst ale nepříjde mi ten začátek super jako první díl no uvidíme kam to povede :-) Do tohohle počasí DOPORUČUJU!!!!

04.12.2017 5 z 5

Aspoň trochu normální Aspoň trochu normální Trish Doller

Ani sem nečekala, že knihu přečtu asi tak za 9 hodin to je pro mě rekord. Téma knihy je hodně silné, jede o hlavního hrdinu Travise, který se vrací z Afgánistánu kde dělal mariňáka a po tom co se vrátí domů má posttraumatické stavy ve kterých se mu zjevuje jeho mrtví kamarád Charlie. Nemůžu říct, že by se mi kniha nelíbila ani, že mě naprosto uchvátila ale čtivá to ona je. Jednu hvězdičku ubírám za málo romantiky v knize ( vztah mezi Travisem a Harper) mohl být propracovanější a druhá věc mi vadily občasné překlepy a docela dost sprostých slov. Suma sumárum kniha je fajn za mě 3 hvězdičky :-)

29.11.2017 3 z 5

Podivná knihovna Podivná knihovna Haruki Murakami

Moje první povídka od Murakamiho a musím říct, že mě u ní pěkně mrazilo. Je to smutný příběh u kterého do poslední věty nevíte jak dopadne. Měla jsem ji přečtenou asi za hodinku ale tu hodinku mě pěkně mrazilo v zádech. dávám o hvězdičku míň jelikož se u povídky vlastně nedozvíte co se stalo s ostatníma postavama. Kniha má nádherné ilustrace. V nejbližší době se pustím do jeho další povídky "spánek".

23.11.2017 4 z 5

Hrej vabank Hrej vabank Emma Hart

Poslední kniha ze série The Game mi přišla nejslabší ze všech. U předchozích knížek sem se těšila na jakoukoliv chvilku aby ke knize zasedla tady sem čtení docela flákala, nechci říct, že je kniha špatná ale už to není ono. Roxy se chovala jako tipická závislačka na chlastu, drogách a sexu s tím, že měla vedle sebe kluka který jí z toho chtěl dostat a ona se chovala jak totální "kráva". Ano chápu umřel jí nejbližší člověk kterého měla ale ona tu furt byla a to,že se přece budeme utápět v chlastu to nám ho nevrátí spíš by se obracel v hrobě. Lidi co nám umřou by si spíš přály aby sme na ně vzpomínaly v dobrém a byli šťastní. Podtrženo sečteno 3* z 5*. Autorka má super styl psaní takže doufám, že vydá ještě něco jiného s radostí si to přečtu :-)

23.11.2017 3 z 5

Hrej férově Hrej férově Emma Hart

Třetí díl série the game byl úplně odlišný od těch předchozích. Setkáváme se tu totiž se závažným tématem deprese a její stavy. Depresemi trpí hlavní hrdinka knihy Abbi, která byla zavřená v psychiatrické léčebně, díky vášni k baletu se dostává do New yorku, kde se na zkoušce seznámí s pohledným a hlavně strašně hodným klukem jménem Blake,který si přividělává jako kuchař. Příběh je hodně emocionálně založený a nejen na jedné stránce zadržujete dech. Vztah mezi Bakem a Abbi byl nádherný a nešlo tu jen o sex o který šlo hlavně v předchozích dvou dílech a čtvrtý má být podobný. Na začátku ve věnování autorka píše, že ví jaké to je mít deprese, tuhle knihu psala, když jí bylo nejhůř a věnuje ji lidem, kteří depresemi trpí a přeje si aby si hlavně asi teda čtenářky uvědomily, že sebepoškozování je špatné a vždy jsou kolem vás lidi, kteří vás podrží, když se cítíte nadně. Za mě úžasná kniha a doporučuji.

25.10.2017 4 z 5

Hrej tajně Hrej tajně Emma Hart

Druhý díl se mi líbil možná malinko míň než první protože v prvním bylo víc akce, tenhle díl byl taková pomalá oddechovka. Nenadchne a neurazí. Líbilo se mi že se v příběhu objevily i postavy z prvního dílu. Každá kniha má specifický děj o různých bolestech života a následně zamilovanost. Co mě štvalo byl až přes příliž ochranitelský Braden. Megan si přece mohla vybrat kohokoliv kdo se jí zlíbí, i kdyby to byl nějakej sígr tak si holka musí namlít hubu sama, tak je to i v realném životě. Zatím jsem z knižní série nadšená takže hurá na třetí díl. Hrej férově ....

18.10.2017 4 z 5

Hrej hráčem Hrej hráčem Emma Hart

Hrej hráčem jedna hra dva hráči, holka jménem Maddie, která v životě zažila hromadu smutku a ztráty ale také holka,která je silná a hodlá se postavit výzvě ohledně hráče dva a tím je arogantní sukničkář Braden, který ohne každou holku na kterou se podívá a to je zase výzva pro něj protože do začátku hry je Maddie nedostupná a i když ji chce každej chlap ona je všechny odmítá. Až do osudné sázky .....
Kniha je plná intrik, lásky , zklamání a přátelství. Mě osobně čtení hodně bavilo a těším se na další díly jelikož sem četla že každý díl má být o jiné postavě z prvního dílu. Jinak doporučuju jako oddychovku na tohle divný babí léto :-D

02.10.2017 4 z 5

Cena nevinnosti Cena nevinnosti Rebecca James

Obyčejný kluk vs. plachá dívka, žárlivá bejvalka, dva přátelé, strašidelný dům a ukryté tajemství. Takhle by se dal shrnout děj knihy. Do asi posledních 4 kapitol sem jen tušila jak to celé dopadne Ale poslední 2 kapitoly mě posadily doslova na zadek a já jenom v rychlosti dočítala poslední stránky a v hlavě měla snad 1000 myšlenek na to co sem to teď přečetla za knihu. strašně mě překvapilo, že v sobě nemá kniha ani jedno hluché místo a pořád se tam něco děje, suma sumárum mi na ni stačily asi 3 dny a to jen proto, že jsem pomalý čtenář. Tim byl jako postava strašně super, moc hodnej kluk a Anně se nedivím, že byla psychicky nemocná, když si zažila to co si zažila. Poslední dobou hledám knihy s podobným tématem a opět sem měla šťastnou ruku, není to sice na 5 * protože sem četla o malilinko lepší knihu ale i tak můžu jen doporučit, nebudete po přečtení litovat, pokud máte rádi lehké tajemno a pár šokujících scén.

08.09.2017 4 z 5

U konce s dechem U konce s dechem Rebecca Donovan

Trošku předvídatelné ukončení trilogie " dýchání " . Emma odjíždí na školu a svůj původní život nechává za sebou, najde si nové kamarádky, nového kluka a zkouší co v ní je pomocí alkoholu a adrenalinu.... Zkouší utišit bolest a noční můry. Tragická událost ji ale pošle znovu domů a tady se o5 setkává s Evanem. Ten na ni udělá menší podraz a odjíždí s ní na prázdniny k moři. Emma se mu konečně otevře a řekne mu co se dělo v její hlavě v předchozích dvou knihách. A jestli se dočkáme happy endu na to si musíte počkat nějakých 430 stránek :-) Za mě super kniha jako předchozí ale vadilo mi tam Emino neustálé fňukání a rozhodování se jestli teda s Evanem bude nebo nebude což mě lezlo na nervy protože se přece milujou tak proč to protahovat na nějakých asi 200 stránek? Jinak mě knihy takových témat strašně baví jsem zvědavá kdy narazím na něco podobného, klidně i od téhle autorky protože ona umí psát :-)

31.08.2017 4 z 5

Sotva dýchám Sotva dýchám Rebecca Donovan

Perfektní druhý díl, který sem i přes 480 stránek přečetla u mě v rekordním čase což jsou dva dny. Líbila se mi zápletka tohoto dílu i když asi v půlce mě trošku došlo že se jedna postava na konci vybarví. U téhle autorky mě fascinuje to jak dokáže čtivě psát a pořád se v jejích knížkách něco děje. Tentokrát se Emily ocitá v domě svojí matky která díky způsobené bolesti hodné paří a dokonce i bere drogy no a v neposlední řadě se tahá se zajíčky. tenhle díl je strašně smutnej a pro mě srdcovou záležitostí protože i já sem zažila stavy, kdy se člověk kterého myslíte, že znáte chová po alkoholu jinak. Myslím že nemluvím jenom za sebe ale po alkoholu se prostě stáváte až moc upřímní a pravda někdy hodně bolí. Strašně mě mrzí ten konec knihy a já se pořád nemůžu rozhodnout jestli udělala Emily dobře nebo špatně a pevně doufám, že aspoň poslední díl dopadne dobře.

17.05.2017 5 z 5

Důvod dýchat Důvod dýchat Rebecca Donovan

No poslední kapitola mě nechala s otevřenou pusou, rozhodně se pustím do dalších dílů. Příběh Emili a Evana sem si zamilovala i když byl smutnej. Bohužel tyhle věci se stávají v životě docela často že někomu umře rodič, druhej pije a tak přijde dítě do opatrovnictví spojené rodiny taky k bratrovy otce a jeho manželky která ji nemůže z neznámého důvodu vystát a bere ji jako vetřelce. Díky bohu za to že existují přátele a i v těchto složitých situacích se dá najít láska. Za mě super počtení jediný co bych tomu vytkla je hoooodně překlepů, které u čtení ruší.
Recenze zde:http://knizkypodleelfika.blogspot.cz/2017/05/17kvetna-2017.html

15.05.2017 5 z 5

Moře klidu Moře klidu Katja Millay

Tuto knihu už mám doma asi rok a na doporučení jedné booktuberky sem se do ní pustila s tím, že jde v knize o nějaké tajemství, říkám si tak proč ne zkusím se začíst a nelituju toho :-) Moc sem nećetla komentáře k téhle knize takže nevím jak se líbí ostatním ale za mě musím dát 4 * s tím, že mi tam malinko něco chybělo. Příběh je psaný formou dvou postav Joshe a Nastye. Nastya má tajemství o kterém nechce mluvit ( ona ale nemluví po tom incidentu s nikým), postupem knihy se Joshovi otevírá, chodí za ním do dílny a tráví s ním čas. Josh to taky nemá v životě lehké přišel o hodně blízkých a tak se stane že se do sebe zamilují. Na konci knihy se dozvíme co se vlastně Nastye stalo a proč nemluvila. Je to hodně milí příběh se spoustou myšlenek, určitě se k němu někdy vrátím.

09.05.2017 4 z 5

Dýchání pod vodou Dýchání pod vodou Alex Flinn

Tenoučká knížka přečtená za 2 dny tak moc mě zajímal děj že sem jen četla a četla při volných chvílích. Najivně jsem si myslela že půjde o romantickou knihu takovou tu přeslazenou a ono prd. Kniha pojednává o tom, jak rodiče dokáží tvrdě vychovávat svoje děti a ty děti se nakonec stávají násilnými stejně jako oni. Docela mě mrzí,že si Caitlin nechala všechno líbit ale tak to bohužel je i ve skutečném životě.Posloucháte, že se změní a že už to nikdy neudělá a vždycky to sou jenom keci a většinou to vyhustí v něco ještě horšího. V tomto případě jde říci, že je láska slepá ale nakonec si člověk uvědomí. že je to špatně. Za mě kniha super a měli by si ji přečíst všichni koho toto téma zajímá. Určitě sem tentokrát nesáhla špatně. Za mě 5* z 5.
"Je snadné uvěřit tomu, co čteme v knihách, dokonce i tomu, co slyśíme v televizních reklamách, ale nikdo nás neučí věřit sami sobě. Naši rodiče něco propásli nemyslíte? "

Recenze zde : http://knizkypodleelfika.blogspot.cz/2017/04/utery-25duben-2017.html

24.04.2017 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Jedním slovem WOW. Pokud milujete scifárny z vesmíru tak nemáte důvod váhat a tuhle knihu berte všema deseti je to 600 stránková jízda všemožných emocí a nepřestanete číst dokud nedočtete poslední větu. Kniha obsahuje hromadu zápisků z kamer, emailů, deníkových záznamů, seznamů, chatů a obrázků. Je to jízda plná nakažlivé nemoci, dvou počítačových techniků a jednoho zamilovaného letce, který se snaží dostat za svojí milou, nesmím zapomenout i na nepřítele který je hlavní v celé knize ale pro více info valte do knihkupectví nebo do knihovny a knihu si přečtěte, nebudete litovat. Věřím že 9 z 10 čtenářů si tuhle knihu zamiluje tak jako já a bude jim líto stejně jako mě, že uz je konec. Nemůžu se dočkat dalšího dílu (už aby to bylo). Podtrženo sečteno tahle kniha má za mě právem 10 z 5 * :-D A poslední co bych dodala ....... SPIRO

21.04.2017 5 z 5

Pátá vlna Pátá vlna Rick Yancey

Dnes dočteno, když to vezmu jako kniha vs. film tak musím říct, že se mi film líbil víc bylo tam vlastně všechno co bylo v knize ale zkráceně. V knize je děj popsaný detailně s tím že se dozvídáme i jak probíhal Benův výcvik a spoustu jiných detailů které ve filmu chyběli ale zase kdyby tam bylo obsaženo všechno tak má ten film asi tak 4 hodiny ne-li víc :-D Přemýšlela jsem kolik dát knize hvězdiček nakonec sem dala 3 protože přece jen nevím jestli mě kniha bavila nebo né navíc mi trvalo 12 dní ji přečíst protože sem se do ní pořád nějak nemohla ponořit a pořádně ji vnímat. Ještě ke všemu mám asi nějakou čtecí krizi. No uvidíme jak se mi budou líbit další díly z téhle série sem na to hodně zvědavá. Ještě bych dodala že Evan Walker je prostě super :-D

17.03.2017 3 z 5

S hlavou v oblacích (pejru) S hlavou v oblacích (pejru) Kateřina Petrusová

Ti kdo o téhle knize tvrdí,že je to jako 50 odstínů šedi ale v česku tak mají malinko pravdu ale je to jako narvat všechny tři knížky do jedné bez zbytečným vět. Pochybuju že by se někomu v životě stala tolik náhod jako v téhle knížce ale ji mě se to docela líbilo, jako odechovka super. My co žijeme ve městě si dokážeme živě představit bouračku někde na samotě u lesa nebo tady případně na vesnici a vezme si nás do péče takovej svalnatej Marvin (Pavel) a nakonec zjistíme že je to ředitel firmy takže má i prachy a hele miluje na nás i ty naše nálady. Achhh.....
Moc české autory nečtu protože mi vadí psaní o českých městech ale opak je omylem tohle mě fakt bavilo takže přehodnotím svoje priority a budu koukat po českých autorech. Čili potvrzeno sečteno doporučuji a bavilo mě to.

05.03.2017 4 z 5

Láska mezi písmenky Láska mezi písmenky Jodi Picoult

Krásná pohádka, která je sice smutná ale šťastně skončí. Líbila se mi od začátku do konce a to že byla podle jiných čtenářů až moc sladká? Mě to nevadilo kdyby tak sladká nebyla tak mě to docela i naštve :-D Byl to prostě krásný příběh vykládaný ze 3 pohledů hlavních postav. Prince Olivera jeho lásky Delilah a kluka Edgara, který si s oliverem vyměnil role v pohádkové knížce Mezi řádky která je předešlím dílem téhle pohádky. Docela mě mrzelo že první knihu coobo nevydalo a možná ani nevydá protože přece jen v knize je popsáno hodně věcí které se děli v knize první ale ztrácet se nebudete jenom vám přijdou některé pasáže "prázdné". Pokud první díl vyjde tak si ho určitě pořídím a znuvu se ponořím do tohohle krásného pohádkového světa plného lásky i smutku. Za mě si určitě zaslouží 5*

21.02.2017 5 z 5

Stínová královna Stínová královna C. J. Redwine

Na knihu sem se strašně moc těšila ale nakonec pro mě byla docela sklamáním. Vadily mi bílé stránky , nebavil mě příběh a znovu už ji číst nebudu. Vázání knihy je strašný.Neříkám, že to bylo úplně špatný ale znám lepší příběhy.Vlastně šlo o putování za zlou královnou s tím, že jediný co se tam řešilo bylo propojení zlé královny s princem Elduru který mu našeptávalo aby zabil Loreley. No musela jsem se do čtení nutit a to mluví za vše.

16.02.2017 3 z 5

Les rukou a zubů Les rukou a zubů Carrie Ryan

Přemýšlela jsem kolik mám dát této knize hvězdiček nakonec dostala 3,5 * ale víc se nakláním k těm třem. Děj byl hodně napínavý někdy až moc drsný. Postavy se mi líbily ale mrzí mě smrt jednoho hrdiny u kterého sem si myslela že dojde až na konec cesty ale obětoval se pro svoje přátele a lásku. Není to ta kniha u které se těšíte až ji bude te moct zase vzít a ponořit se do příběhu. Tentokrát sem uďelala chybu, že jsem si tuhle knihu vzala po Sochařovy ve kterém byla smrt protože v téhle knize je jí až moc a byla smutná. Mám doma ještě další dva díly určitě se do nich pustím jenom né teď. A co mě mrzelo strašně moc a proto sem dala 3 * je otevřený a vlastně nedokončený konec protože se nedozvíme jak dopadly ostatní hrdinové.

05.02.2017 3 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

Máte depku? Tak se do tohohle románu zatím nepouštějte a počkejte s nim na lepšíknáladu protože tenhle příběh vám zlomí srdce a trošku nabourá psychiku. Uf od tříčtvrtě knihy sem brečela. Je to úžasný příběh plný myšlenek a vy si uvědomíte co je v životě opravdu důležité a kariéra nebo sláva to opravdu není. Na tenhle příběh budu hodně dlouho myslet. Opravdu jste ochotní pro slávu obětovat všechno?

31.01.2017 5 z 5