martina5069 martina5069 komentáře u knih

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Za mě takový průměr. Některé povídky super, z některých až mrazilo ale u většiny sem jen kroutila hlavou, protože mě to přišlo jako blbost :-\ Kniha na kterou čekáte, protože je vyprodaná, pak ji seženete a je pro vás docela sklamání, to zamrzí :-( Za mě slabé 3*

23.05.2019 3 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Posloucháno jako audiokniha 2hodiny 29 minut.
Kniha o staříkovy, který miloval rybaření ale měl vždy smůlu. Kniha mě přišla taková smutná jako bych cítila beznaděj a samotu. Přítel, když kousek slyšel, zrovna boj se žraloky, tak hlásí : "Trošku morbidní né? " Ale mě osobně to tak nepřišlo.Určitě to není naposledy, co sem knihu poslouchala, časem si jí určitě i přečtu.

17.05.2019 4 z 5

Přiznání Přiznání Anna Todd

Druhý díl se mi líbil o hodně míň než první. Skoro nic se v něm nedělo, Tessa s Hardinem se furt hádali a zas usmiřovaly. Konec vás donutí číst další díl....

09.04.2019 3 z 5

Trhlina Trhlina Jozef Karika

[audiokniha] Čte Přemysl Boubík doba poslechu 12 hodin 49 minut.
Super audiokniha od které se neodtrhnete a těšíte se, kdy se k ní budete moct vrátit. Super přednes pana Boubíka. Co se týče knihy tak mi ji doporučila kamarádka. Normálně tento žánr nečtu ale tohle mě zaujalo. Vyhledala sem si i různé články a videa o Tribeči a začalo mě to zajímat čím dál víc. Mám dokonce knihu i v pdf ale jakmile sem na YouTube zahlídla audioknihu, bylo rozhodnuto. Z příběhu se až tají dech, je rozdělený do tří pasáží (nahrávek) první je takový úvod, který mě moc nebavil ale pak se dostanete do samotného lesa a příběh se rozjede. Ještě do teď mám tento příběh v hlavě a přemýšlím jestli jde o výmysl nebo o pravdu a nebo jestli jde o pomatení mysli.

29.03.2019 3 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Tak tohle byla parádní jízda, hned se vrhám na další díl. Příběh Theresy a Hardina mě fakt dostal. Jo bylo to sice jak na houpačce, že se milujeme pak zas nenávidíme, pojď sem - už se nepřibližuj! Ale pořád to má něco do sebe, pořád se tam něco děje a příběh avás tak vtáhne, že prostě musíte číst dál a dál, až najednou jste na poslední stránce a saháte po druhým dílů, protože jinak vás asi zabije zvědavost co se bude dít dál a hlavně si říkáte "panebože co chce autorka narvat do 4 knížek a hlavně do tolika stránek" Doporučuji a těším se na film, i když pochybuji, že bude tak dobře jako samotná kniha.

17.03.2019 5 z 5

Obejmi mě, prosím Obejmi mě, prosím Przemysław Wechterowicz

Nádherná knížka, nádherné ilustrace. Určitě ji nečtu naposledy a budu ji číst pokaždé, když mi bude smutno.
Ps: Obejmi mě, prosím !!!!!

19.02.2019 5 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Krásná kniha se spoustou myšlenek kluka jménech Charlie. Myslím si že je na hodně podobné úrovni jako je malý princ, pokaždé v ní najdete něco jiného a spousta věcí vám unikne, pokud ji čtete jednou. Protože tahle kniha by se měla číst znovu a znovu. Ano je sice o depresích ale je i o přátelství, rodině a lásce. Kniha je psaná formou dopisů, kdy nevíme komu sou adresovány. Myslím si, že si v ní každý najde to svoje.Za mě plný počet bodů a prosím víc takových knih.

Když jsme se všichni chystali k odjezdu, přišel jsem k dědovi a objal jsem ho a políbil na tvář. Setřel si můj polibek dlaní a příkře se na mě podíval. Nemá rád, když se ho kluci z rodiny dotýkají. Ale stejně jsem moc rád, že jsem to udělal, pro případ, že by umřel. S tetou Helen jsem to nikdy neudělal.
S pozdravem
Charlie

19.02.2019 5 z 5

Medvěd, který nebyl Medvěd, který nebyl Frank Tashlin

Moc pěkný příběh na 10 minut s krásnými ilustracemi. Během čtení se mi udělalo špatně z toho co v příběhu bylo a na konci se mi zase chtělo brečet. Škoda jen, že je to pravda a my si nechráníme přírodu namísto toho ji zabíjíme. Vykácet les a postavit budovu? To fakt ne e. Příběh má hloubku a dlouho nad ním budu přemýšlet.

31.01.2019 5 z 5

P.S. Líbíš se mi P.S. Líbíš se mi Kasie West

Přečtena za 2 dny? Co to vypovídá? No byla skvělá, přesně tohle sem teď potřebovala, knihu u které zapomenete na svět a budete se u ní usmívat jak měsíček na hnůj a občas se i dětinsky uchechtnete. Příběh byl tak čtivý, že prostě čtete,čtete a pak najednou se začnete mračit protože jste na konci. Miluju tyhle knihy, které obsahují jakékoliv konverzace ( dopisy, emaily, sms, poštovní holuby :-D). Od autorky určitě šáhnu ještě po nějaké s dalších, tohle byla moje premiéra. Doporučuji :-)

31.01.2019 5 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Jedna z nejlepších co sem za poslední dobu četla, příběh má všechno, romantiku, vtip, tajemstvi...Tuhle knihu prostě nejde přestat číst dokud ji nedočtete a strašně ráda se k ní někdy vrátím :-)

27.01.2019 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Miluju knihy od Erin Watt protože mě vždycky něčím překvapí. Chtěla jsem dát 4* ale pořád je tam nějaké to ale, myslím si že letos budou ještě lepší knihy než tahle.Byla to taková ta tipická romanťárna kluk ( zpěvák ), chudá holka, komplikace, seznámení, láska, konec.Neříkám, že to bylo špatný ale čekala sem víc.

08.01.2019 3 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Miluju všechny filmy od Tima Burtona. Miluju noční můru jak knižně tak film na který koukám každý rok na vánoce. Miluju jeho temnotu a ilustrace. Sem ráda, že jsem si na ni udělala konečně náladu a stala se tak první knihou přečtenou v roce 2019.

02.01.2019 5 z 5

Řekni něco legračního Řekni něco legračního Penelope Ward

Velmi pěkný příběh o dvou lidech, kteří se znali už jako děti, přestali se vídat a potom je osud svedl zase dohromady. V příběhu je hodně nevyřčených otázek a trošku erotiky. Velmi pěkně napsaná kniha.

09.12.2018 4 z 5

Uvnitř mé hlavy Uvnitř mé hlavy Francesca Zappia

Ze začátku sem se ztrácela a nutila dočtení, konec už začal být zajímavější a téma schizofrenie je hodně zajímavý. Je to jak číst knihu, ponoříte se do příběhu, který není reálný a probudíte se do reality. Miles byl strašně fajn, trošku mě vadily ty německé vsuvky. Příběh má v sobě hodně témat, jak psychologii tak domácí násilý díky alkoholu, kdy člověk spadne do depresí tak moc, že dělá špatná rozhodnutí, bohužel si to v ten moment neuvědomí až po vystřízlivění . No chtěla jsem dát 2* ale dávám 3 * protože Alex a Miles k sobě od začátku knihy patří a ta jedna navrch je pro Charlie, kdo četl pochopí.

20.09.2018 3 z 5

Krásná tenká knížečka s velkým poselstvím. Člověk se u čtení hodně zamyslí nad životem a u některých pasáží si i pobrečí. Doporučuji !
,, Učitelka nás donutila napsat slohovku o tom, čím chceme být, až budeme velcí, " spustí Noah.
,, A co jsi napsal? "
,, Napsal jsem, že nejdřív se chci soustředit na to, že jsem malý. "
,,To je velmi dobrá odpověď."
,, Viď? Já bych chtěl být radši starý než dospělý. Všichni dospělí se pořád vztekají, jed děti a staří lidi se smějí."
,, To jsi taky napsal? "
,, Jo."
,, A co učitelka? "
,, Ta mi řekla,že jsem nepochopil zadání."
,, A co ty na to? "
,, Že to ona nepochopila odpověď. "
,, Já tě mám tak rád, " vypraví ze sebe děda se zavřenýma očima.

13.09.2018 5 z 5

Řekni mi tři věci Řekni mi tři věci Julie Buxbaum

Moc krásná kniha. Kniha je o holce jménem Jesiie a o jejím tajném dopisovateli, podle komentářů co jsem četla už od začátku knihy víte kdo to je, mě osobně to nedalo pomalu až do konce knihy, myslela jsem si kdo to je ale to zadržování dechu do posledních stránek za to stálo. Miluju tuhle knihu je tak strašně sladce krásná a příště dám určitě zase na svůj instink, když vám padne do oka obálka přečtěte si anotaci. Miluju příběhy kde se vyskytují emaily nebo smsky a odhalování tajemství. DOPORUČUJI !!!!

11.09.2018 5 z 5

Garfield ve velkém Garfield ve velkém Jim Davis

Další přečtený strip o Garfieldovy aneb jak to všechno začalo nultá kniha. Je vidět, že se za ty roky Jim Davis opravdu vykreslil ale jeho vtip a garfield se nezměnily. Pořád stejně super odpočinková hodinka :-)

14.08.2018 5 z 5

Kočky útočí Kočky útočí Sarah Andersen

Souhlasím s ostatními komentáři,kniha je ze všech tří nejslabší ale pořád sou to krásné a vtipné ilustrace :-)

12.08.2018 4 z 5

Olivie Olivie Ian Falconer

Kniha na chvilinku s krásnými ilustracemi, malé děti určitě potěší :-)

09.08.2018 5 z 5

Já a holka odvedle Já a holka odvedle Jared Reck

Může obsahovat spoilery:
Příběh o tom jak kluk jménem Matt je zamilovaný do své sousedky Tabby .Hmm jak vysvětlit moje hodnocení, no kniha mě prostě nebavila, těšila sem se, že to bude další nebo spíš podobný příběh jako od Greena a ono prd. Celou knihu se tam řeší přátelství mezi hlavními hrdiny a ono ejhle zvrat, hluboká myšlenka a konec. Na příběhu je strašně vidět, že ho psal chlap a ještě ke všemu milovník baseballu a basketbalu, protože toho je opravdu plná kniha a mě to nebavilo. Pak nastal ten zvrat, který je řekněme v půlce knihy a najednou se Matt začne chovat jako malý děcko (ano chápu je mu 15). Nejlepší část knihy je ta s jeho dědou, kdy vypráví svůj příběh a Matt pochopí, že všechno má svůj důvod a nakonec jakoby rozhřešení. Když o někoho příjdeme nikdy na něho nezapomeneme i když to bolí sebe víc akorád si ho schováme v sobě na bezpečné místo, které časem přebolí. Takhle jsem vnímala druhou půlku knihy ale ta první sem se modlila pomalu ke knižnímu bohu aby už se to rozjelo a podle mě se mu ta kniha vůbec nepovedla, dalo se to sepsat jinak. Pokud jsem někoho urazila protože jak čtu tuhle knihu hodně lidí miluje tak za mě prostě bohužel ne.

07.08.2018 3 z 5