martina5069 martina5069 komentáře u knih

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Krásné obrázky to se musí nechat. Kniha pro knihoholky no jasně a jejich každodenní nepochopení, lásky ke knihám. Neříkám, že se mi to nelíbilo ale bohužel komix Dospělost je mítus se mi bohužel ohledně knihomolství líbil víc a byla to větší sranda.

20.11.2019 3 z 5

Eliza a její nestvůry Eliza a její nestvůry Francesca Zappia

Když jste nemocní, potřebujete nějakou knihu u které nebudete muset moc přemýšlet a i když je vám 30 jako mě, tak vás tahle kniha pohladí po duši. Knihy je plný internet a slyšela jsem na ni jenom dobré ohlasy, takže když jsem šla kamarádovy vyzvednout v knihkupectví knihu tak jsem zamířila do sekce young adult a viděla tam poslední tři výtisky s tím, že jsem ji přelouskala za 3 dny.
Jedna paní na facebooku se mě ptala jestli je kniha vhodná pro 12 letou sklečnu, tak musím říct , že ano i když je v knize řečeno jedno docela silné téma a tím je deprese a strach ale zase kdybych knihu četla na základce já, byla bych nadšená a možná by tenkrát moje problémy dopadly jinak. Kniha má hloubku a čte se moc dobře. Sympatičtí hlavní hrdinové až na konec, kdy se Wallace začne chovat jako sobecký vůl ale co by sme chtěli od puberťáků, i když vlastně do kolikati let je puberta? Hrdinům je skoro 18 let a chovají se na 15.
Za mě teda fajn, chtěla jsem dát jen tři hvězdičky ale za ty kresby a celkové pojetí knihy dávám čtyři a doporučuji.

07.11.2019 4 z 5

Gentleman devět Gentleman devět Penelope Ward

Jejda to bylo ale pěkný, četla jsem si recenze a hodně se tu schodujete v tom, že je Channing až moc hodný a chtěli by jste spíš drsňáka ale ti jsou v každé knížce, proto se mi líbila změna ve formě šíleně hodného zamilovaného kliďase. Na obálku nemám slov je krásná a úplně jsem si v příběhu Channinga představovala. Amber byla taky v pohodě a od začátku knihy víte, jak příběh dopadne. Za mě 5* líbilo i když je to pořád jakoby opakující se příběh tak je vlastně úplně jiný :-)

24.10.2019 5 z 5

Přej mi domov Přej mi domov Kay Bratt

Krásná kniha o jedné cestě za šťastným koncem a jako bonus při té cestě narazíte na úžasnýho psa který se bude jmenovat Hemy a toho si 100 procentně zamilujete. Nádherný příběh o holce, která to neměla v životě jednoduché ale vše se obrátí k lepšímu. Dávám 4* za uspěchaný konec, protože mám pocit, že tam ještě ohledně poslední kapitoly prostě něco chybí a je tam jedna nevyřčená otázka ohledně jejich matky.

17.10.2019 4 z 5

A.E. Poe pro děti? No tak to opravdu sedí. Ze všech příběhů mrazí a ten konec? Uff....
No tedy pane Priestley asi jste mě dostal z knižní kocoviny a já mám zase chuť číst a nebo je to tím, že už jsem měla dost stále se opakujícího příběhu Hardina a Tessy ale to je jiný příběh. Co se týče příšerných příběhů strýce Montequea tak nejvíc mě mrazil asi příběh Zlacený rám ale jinak se mi líbily všechny a když si k tomu ještě pustíte halloweenskou hudbu z youtube tak to ten strach akorát znásobí. Navíc máte pocit při takovým počasí a dešti v noci, že jste přímo v domě strýce Montequea. Pecka a jsem ráda, že mám všechny díly příšerných příběhů doma.

04.10.2019 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Posloucháno jako audiokniha 58 minut 22sek.
Kraťoučké pohádky na pokračování o sedmi povídkách, které navazují a trvají po osmi minutách. Pohádka o strašidýlku, které se bojí, jednoho dne se mu ztratí kamarádka Luisa, která je kočka a on se ji snaží najít. Pěkný přednes spíše pro menší děti :-)

01.10.2019 4 z 5

Elvíra, strašidlo z kontejneru Elvíra, strašidlo z kontejneru Lucie Paulová

Posloucháno jako audiokniha 4hod 39 min.
Musím říct, že mě to strašně bavilo, a vyprávění Sandry Novákové a to jak měnila hlasy bylo super. Našla jsem ji v levných knihách za směšnou částku a přečetla si obsah, říkám si ty jo to by mohlo být dobrý, zaposlouchala jsem se a věděla, že bude skvělá a ona opravdu je. Překvapilo mě, že se děj odehrává v Praze a je tam i docela dost popisována díky, průvodci, který sebou Elvíra všude tahá. Kniha je rozdělena na 4 kapitoly s tím, že má kratší podkapitoly, takže třeba před spaním nebo na cesty ideální. Knížka je vtipná a má v sobě jakoby 4 příběhy, které navazují. Určitě doporučuji :-)

01.10.2019 5 z 5

Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert Dalskabáty, hříšná ves aneb Zapomenutý čert Jan Drda

Posloucháno jako audiokniha (povídka/pohádka) 2 hodiny 17 minut. Už jsem tuhle rozhlasovou hru poslouchala několikrát a dnes na ni o5 narazila na rádiu pohádka tak jsem si ji s chutí zase celou poslechla, kniha je vlastně o čertovi, na kterého zapoměli, že je na zemi a potkává se s vdovou Plaisnerkou, do které se zamiluje. Jak to tak všichni známe tak peklo je spojeno se zlem ale čert zjistí, že jsou na zemi hodní lidé a on začne pracovat jako kovář a nechce se mu zpět do pekla ale dopadne to trošku jinak, čerti si na svého zapomenutého čerta vzpomenou :-) 5*/5* Kniha byla i zfilmovaná.

27.09.2019 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

Konečně dočteno, nemyslím to ve zlém ale znáte to ... prázdniny a hlavně práce, prostě nebyl čas.

Co se týče třetího dílu tak po zklamání z dvojky jsem nadšená, konečně nějaká akce. Co jsem četla tady dole komentáře tak hodně lidí netuší co to tajemství vlastně bylo a po dočtení mě došlo , že to tajemství tam není jen jedno ale je jich tam několik ale to si už musíte přečíst sami. Hodně mě dostal konec knihy a vlastně tak nějak posledních asi 200 stránek no jo přece jen je to kniha o 728 stránkách svým způsobem o jednom a tom samým ale vás prostě nutí číst co bude dám i když víte, oprava TUŠÍTE, co bude následovat jelikož se tam vždycky něco nečekaně zvrtne. Pří čtení si hodně uvědomuju jakou to má podobnost a 50 odstíny šedi ( textově myslím) , jelikož to má stejné vsuvky ( koupelna, mluvení mezi sebou, jeho povaha, sny atd). Líbí se mi že je Hardin pořád stejně psychicky zdeptaný minulostí a proto se chová jakoby zle i když je vidět že se jeho postava v 3tím díle značně změnila a to i Tessa, což je super. No a na závěr bych řekla malinkatý spoiler.

SPOILER: Na konci knihy, kdy jsou Hardin a Tessa ve sprše tak mají nechráněný sex přitom jí gynekolog přece řekl, že po injekci má 3 dny počkat a tak dlouho v tý Anglii nejsou přece takže čekám že čtvrtý díl který nese název Pouto vypovídá o tom,že bude malej Hardin nebo Tessa a skončí to nejspíš tak jako v pohádkách. A žili šťastně až do smrti.
Konec spoileru.

Přemýšlím, jestli si mám dát chvíli od After oddech a číst něco jiného nebo pokračovat v jízdě no uvidíme, i když ono to tak strašně láká dozvědět se konec .....

07.09.2019 4 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Posloucháno jako audiokniha 1hodina 47 minut
Koupila jsem si nové rádio, které umí přehrávat i kazety ( mám jich doma hodně z mládí ) a narazila jsem na dobytí severního pólu . Tuto divadelní hru už jsem slýšela několikrát a pořád se tomu směju :-) Kdo by nemiloval expedici na pól a jejich historky :-) Aneb do Prahy, do Podolí, do Lékárny, do pr.... to je mi smutno :-D

09.08.2019 5 z 5

Všechno nebo nic Všechno nebo nic Eva Urbaníková

Posloucháno jako audiokniha : 6 hodin 20 minut
Nejprve jsem viděla film a potom si poslechla audioknihu. Film se mi hodně líbil a bylo v něm všechno co jsem si poslechla v audioknize akorád bez toho fňukání. V audioknize mě přišla hrdinka strašně najivní, chápu, že se zamilovala do úžasnýho chlapa ale on z ní dělal úplnou trubku. A jako třešnička na dortu se na ni vyprdl na konci kvůli jedné '' nehodě ''. Strašně se mi líbil slovenský přednes paní co knihu namluvila. Kniha toho má v sobě tolik, že nad ní musím přemýšlet a mám chuť si ji i přečíst a nalepit několik lepíků. Kniha za to určitě stojí.

04.08.2019 4 z 5

Spáč Spáč Mackenzie Cadenhead

Hodně čtivá kniha a bavila mě, trošku mi připomínala Lovkyni snů od Lisa McMann, kterou sem četla už dávno a zhltla všechny tři díly za chvilku. V téhle kniz jde o nemoc jménem REM aneb porucha chování ve spánku. Díky novému léku zvaném dexid se v nemocnici seznámí s Wesem, který má stejnou poruchu a zjistí, že díky němu může lidem vztupovat do snů, jenomže příběh se začne komplikovat a ne zrovna v dobrým slova smyslu, jak to bývá u všech drog. Za mě by si kniha zasloužila propracovanější děj, přišla mi taková honem honem a rychle to ukončím.

09.07.2019 3 z 5

Garfield - nohy z dohledu Garfield - nohy z dohledu Jim Davis

Trošku slabší ale jinak skvělí jako vždy. Tento strip se hodí skvěle na dovolenou a pro milovníky kytiček :-)

24.06.2019 4 z 5

Hřích první noci Hřích první noci Jana Pronská

Čtyři hvězdičky si kniha určitě zaslouží, byla to krásně čtivá romance o dvou ztrápených duších. Někdo tu psal komentář, že mu kniha připoměla popelku a já musím souhlasit. Byla to pro mě první kniha od této autorky a jsem si jistá, že určitě né poslední.

20.06.2019 4 z 5

Na dně v Paříži a Londýně Na dně v Paříži a Londýně George Orwell (p)

Posloucháno jako audiokniha 3hodiny 54 minut. Náhodou jsem narazila na tuhle audioknihu pro procházení kanálu youtube a okamžitě jsem se zamilovala, skvělý přednes. Zatím moje první kniha od Orwela a určitě né poslední. Doma mám ještě jeho knihu 1984 na kterou se chystám. Hodně se mi líbilo poposování bídy a špíny Londýna, který mě už odmala fascinuje. Hrozně se mi líbilo popisování pohostinství, jelikož v něm taky dělám a u těhle pasáží sem se několikrát přistihla, že se usmívám, protože mi to občas připomělo i mě jak se potím v kuchyňi nebo za barem. Kniha popisuje různorodé příběhy chudých lidí, až mě jich bylo občas líto ale konec mě trošku zamrzel a dávala sem si otázku " Jak to vlastně s Orwelem dopadlo? "

13.06.2019 5 z 5

Blbá sázka o fajn kluka Blbá sázka o fajn kluka Shana Norris

Pokud chcete knihu u které vypnete mozek, tak vřele doporučuji, pokud hledáte knihu u které čekáte hlubokou myšlenku, tak vás zklamu ale radši ji odložte. Tahle kniha je taková jednohubka k vodě ve které se vlastně nic moc neděje ale určitou hloubku to má. Kdyby mi bylo zase 15 tak tuhle knihu určitě miluju.

12.06.2019 3 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Posloucháno jako audiokniha 1hod 16min.
Klasická komedie,o lakomci, kterého zajímají jenom jeho penízky. Byla jsem minulý rok i na venkovním divadle v Brně, kde lakomce stvárnil Bolek Polívka a bylo to skvělé. Lakomce doporučuji všemi deseti :-) Navíc tohle kraťoučké dílo máte přečtené raz dva :-)

11.06.2019 5 z 5

Nouzový kontakt Nouzový kontakt Mary H. K. Choi

Ajaj tak tohle mě moc nebavilo, hromadu vět absolutně nedávalo smysl a chtělo se mi přeskakovat stránky, navíc kurňa co to bylo za konec? Mám ráda knihy ve kterých se vyskytují konverzace jak přes sms, vzkazy, emaily,cokoliv a proto jsem do knihy šla ale tyhle konverzace ve většině případů nedávaly smysl. Kniha má v sobě hromadu témat, který by se daly rozebrat do víc jak dvou až čtyř stránek, jako promiňte paní Chio ale tohle se vám vůbec nepovedlo. 3* dávam hlavně kvůli Samovy,kdo četl, nemusím vysvětlovat. Ps. pro mě zatím první letošní zklamání

11.06.2019 3 z 5

Tajemný cizinec Tajemný cizinec Mark Twain (p)

Posloucháno jako audiokniha : 4hod 10min
Upřímě vůbec sem nevěděla do čeho du, pořád sem si myslela, že Mark Twain píše něco jako pohádky nebo dobrodružné knížky ale to sem se hodně spletla. Při poslouchání některých pasáží mě až mrazilo a překvapení došlo až na konci, kdy sem zjistila, že jde vlastně o pomatení mysli. Tenhle příběh má hloubku a poselství. Jsem sice na jiné žánry a tohle nebo spíš klasiku bych asi nečetla za to díky, že právě existují audioknihy a přednes pana Jana Hartla a předmluvy pana Borise Rosnera sou fascinující. Je to vlastně kniha popisující život a smrt, nebo vrtkavost okamžiku, že stačí chybné rozhodnutí a osud se ůplně změní a konec vás donutí zamyslet se. Přemýšlela jsem kolik mám dát hvězdiček a skončila sem u počtu 3,5* Příběh byl sice fascinujíci a hodně na přemýšlení ale pořád je tam to malé ale....

06.06.2019 3 z 5

Věř mi Věř mi Kylie Scott

Jejda to bylo pěkný. Sice čtu jako slimák ale k téhle knize jsem se vracela kdykoliv sem měla chvíli čas. Jak píšou jiní čtenáři, tak podle obálky a anotace sem čekala ůplně jiný příběh, víc se mi líbí původní obálka ale jakmile jsem našla trailer ke knize na youtube, tak mi příběh i postavy začly dávat smysl. Prosím víc takových knih. Určitě bych příběh ještě rozvinula do dalších 100 stran nebo dalšího dílu protože mi zbylo hodně nevyřčených otázek a Edie se občas chovala jako tele ale chápu, že ještě neměla nikdy žádnýho kluka. U hodně pasáží sem se i usmívala, takže za mě fajn příběh a myslím, že si přečtu i autorčiny předchozí knihy :-)

04.06.2019 5 z 5