martina5069 martina5069 komentáře u knih

Spánek Spánek Haruki Murakami

(SPOILER) Jejda tak tohle bylo něco na mojí hlavu. Neříkám, že byla tahle povídka špatná ale pochopil jste někdo co tím chtěl Murakami říct? Nebo jsem jediná, kdo má z toho teď bordel v hlavě? Hm nechápu. Šlo o jasné šílenství ze stereotypu, halucinaci nebo snad dokonce o posmrtný život protože jinak nechápu jak hlavní hrdinka (která v knize myslím nemá ani jméno... počkat, nikdo v knize nemá jméno) , může ještě žít, když 17 dní nespala a o spoiler nejde, jelikož je to napsáno vzadu. No ale četlo se to dobře a vy prostě Čtete a čekáte jak to dopadne, nakonec zjistíte, že jste na konci a nedopadne to vlastně nijak. Podivná knihovna se mi líbila daleko víc. Co musím ale uznat tak jsou v knize opět krásné kresby.

04.11.2020 2 z 5

Drama Drama Raina Telgemeier

Jednohubka na hodinku dvě. Příběh Callie , která miluje historii a dostane možnost stát se producentkou divadelní hry ve škole. Je to pěkný komix, ve kterém najdete postavy, které zjišťují, jestli patří do LGBT komunity.¨
Co se mi nelíbí tak lepení knihy, při prvním otevření mi vypadla první dvojstránka.

04.11.2020 3 z 5

Příšerné příběhy z Černé lodi Příšerné příběhy z Černé lodi Chris Priestley

Dočteno. Sice po měsíci ale dočteno. Tahle kniha povídek se mi zdála slabší, než první díl, který jsem hodnotila 5*. Některé příběhy jsou takové slabší proto hodnotím slušných 3,5*. Nádherné kresby a ponurá atmosféra za hnusné bouřky u které běhá díky příběhům piráta Thackeraye. Líbilo se mi, že se v knize objeví i strýc Monteque a na konci knihy i ukápla slzička.... Hurá na černý tunel.
Nejlepší povídky : chlapec ve člunu, černá loď a šalamounek.

30.10.2020 3 z 5

Jeptiška Jeptiška Denis Diderot

Posloucháno jako audiokniha 3hod 57min.
Příběh dívky, která se kvůli rodině musela stát jeptiškou proti své vůli. Šlo vlastně o zpověď pomocí dopisů, které píše markýzovi aby mohla z řádu vystoupit. Z celého příběhu mrazí, zjistíte co si všechno musela vytrpět aby dosáhla svobody a stejně nakonec zůstala nešťastná. Z dovětku nakonci se mi chtělo až plakat.

18.10.2020 4 z 5

Noční motýl Noční motýl Ondřej S. Nečas (p)

Posloucháno jako audiokniha. Posloucháno 9 hod 34 min čteno Jiřím Schwarzem. Krásný přednes, moc dobře se to poslouchalo. Příbrěh sám o sobě je vlastně o putování Mojmíra Mráze za zmizením přítelovy vnučky Milady, která se pravděpodobně kvůli svatbě, kterou nechtěla, přidala ke komediantům a tady začíná příběh o Nočním motýlu. Příběh fajn akorád ten konec byl strašně rychlí. Vlastně šup, šup, šup, vysvětlení konec.

29.09.2020 3 z 5

Až léto skončí Až léto skončí Penelope Ward

Moc pěkný příběh, Penelope Ward prostě psát umí, sice jsem od ní četla už lepší příběhy ale i tak je to velmy čtivé. Stacily mi na to 2 odpoledne v čekárně u doktora a kousek podvečera doma, příběh strašně rychle utíká a vy prostě musíte vědět jak to dopadne i když je to odzačátku jasné. No hlavní hradinové byly simpatičtí i když se ze začátku příběh teošku táhne v půlce se rozjídní a na konci vás čeká brutální zvrat. Já doporučuji jako letní oddechovku a víte co se mi líbilo nejvíc? Kniha je pojatá stylem prázdniny u jezera a tak i končí stejně jako já knihu dočetla teď na konci léta.

02.09.2020 3 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Moje první kniha od téhle autorky a určitě nebude poslední,líbil se mi styl psaní i příběh jako takový. Sympatičtí hlavní hrdinové i když mezi nimi šlo většinou o neshody a žárlivost nebo spíš nedůvěru. Taky je to moje první kniha ve které šlo o mafii a hlavní hrdina byl senátor. Občas mi to připomínalo historické romány. Ve knize je hodně bolesti ale také odpuštění, překvapivá odhalení a se šťastným koncem. Je to taková ta kniha kterou otevřete a při dobré náladě ji chce číst dál a dál potože nutně potřebujete vědět jak to dopadne. Doporučuji pro tyhle letní dny, k vodě super.

13.08.2020 4 z 5

Čtení o hradech, zámcích a městech Čtení o hradech, zámcích a městech Eduard Petiška

Posloucháno jako audiokniha 2hod 15min a přednesem Miroslavem Táborským a Martinem Stránským, který dával těmto pověstem ten správný šmrnc. Jde o soubor 10 pověstí a nedá se říct, že by mě některá z nich vysloveně nebavila, dokonce z některých i mrazí, když jste třeba na některých místech byli v rámci výletu. Co se mi líbilo bylo to , že se mezi sebou v pověstech pánové střídaly, tím pádem každý jich odvykládal 5. Moc dobře se jejich hlasy poslouchají a doufám, že spolu ještě něco vydají. Škoda jen, že je těchhle povídek ve světě audioknih tak málo. Nemá asi smysl se o každé povídce rozepisovat ale daleko lepší je vám ji doporučit k poslechu.

13.08.2020 4 z 5

Temné a osamělé prokletí Temné a osamělé prokletí Brigid Kemmerer

Super provedený reateling na krásku a zvíře. Hlavní postavy nevšední a hned jsem si je oblíbila. Poslední kapitola knihy byla docela překvapení a bylo to takový docela zamotaný šup šup, moc jsem ho nepochopila proto hodnotím 4* a doufám, že brzy přeloží druhý díl, myslím, že jsem něco četla o letošním říjnu tak už aby to bylo a já se mohla znovu vrátit do Uhlíkova.

06.06.2020 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Příběh Dawn a Spencera se mi líbil o jednu hvězdičku míň než příběh Kadena a Allie (kdy si dělaly naschvály v bytě), jsem ráda, že byly i v druhém díle a jsem si jistá že je najdu i ve třetím kdy má jít o fotografku Sawyer a stydlína Isaaca. V tomhle díle šlo hlavně o dvě zlomené duše, které si myslely, že k sobě nepatří ale vzájemná láska je vyvedla z omylu a aby zahojily svoje srdce musely být spolu, jinak ten příběh vlastně ani dopadnout nemohl. Mona Kasten píše příběhy, které v sobě mají bolest ale skončí happy endem. Připomíná mi to trochu knihy od Coleen Howeer, a jasně, že jdu do třetího dílu, hodně lidí píše, že je nejlepší.

18.04.2020 4 z 5

Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Ďáblovo kopyto a jiné případy Sherlocka Holmese / The adventure of the devil’s foot and other cases of Sherlock Holmes Arthur Conan Doyle

Dvě povídky poslouchány 1hodinu 25 min. Zahada na Thorském mostě 4* a Ďáblovo kopyto 3*.

14.04.2020 3 z 5

Dopisy ztraceným Dopisy ztraceným Brigid Kemmerer

Zpověď dvou ztrápených duší Deklana a Juliet. Juliet nechá na hrobu své matky dopis, který Deklan najde při vykonávání veřejných prací a o tom je vlastně celá kniha, o dopisování a svěřování se. Kniha byla dobrá ale na pět hvězdiček určitě ne, proto nechápu proč ji každý tak vychvaluje, upřímě řečeno jsem četla lepší knihy i když je tento příběh strašně milý. Spoiler : Rozuzlení příběhu čekejte až tak na posledních čtyřech kapitolách.

03.04.2020 3 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Ježiš to bylo pěkný, typická Colleen Hooverová, momentální řešení problému v knize je jedna nešťastná situace a strach znovu se zamilovat. Knížka je psaná z dvou pohledů. První je hlavní hrdinka Tate a vypráví co se děje jakoby v současnosti a druhý pohled minulost 6let zpátky z pohledu Milese. Oba dva hrdiny si zamilujete na na konci uroníte slzičku, protože se dozvíte proč vlastně celá kniha vznikla, takže celou knihu jste napnutí o co vlastně de.

18.03.2020 5 z 5

Kocour v klobouku Kocour v klobouku Dr. Seuss (p)

Krátká vtipná kniha o kocourovy s nádhernými ilustracemi. Jediné co mě mrzí je dražší cena za vlastně měkkou vazbu.

12.03.2020 5 z 5

Mrazivý oheň Mrazivý oheň Amanda Hocking

Autorku mám hrozně ráda už kvuli sérii Tryllové, proto jsem se pustila do kronik Kaninu. Musím uznat, že kniha není špatná, co se týče rozjezdu prvního dílu, i to končí malinko uzavřeně, takže se hned nemusíte pouštět do dalšího dílu. Zatím mě to docela baví, takže až nebudu mít do čeho píchnout, určitě se do dalšího dílu pustím ale momentálně mi tento žánr nesedne, asi čtecí krize. Co se týče postav tak pořád nevím co si myslet o Konstantinu Blackovy, myslí to dobře nebo je to záporák? Bryn je sympaťačka, i když občas neví co chce a Rydleyho si zamiluje asi každá. Suma sumárum dávám 3 hvězdičky, třeba ode mě druhý díl dostane víc.

12.03.2020 3 z 5

Smoothies Smoothies Olga Mengerová

Ovocné i zeleninové zdravé šťávy pro každý den. Kniha obsahuje i povídání o surovinách ze kterých se smoothie vyrábí. Kniha je plná receptů pro batolata až po dospěláky a myslím si, že to byla hodně dobrá koupě z levných knih.

10.03.2020 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Konečně jsem se dostala k další Hooverové a musím říct, že je to zatím druhá nejlepší kniha, kterou jsem od ní četla, jako první pořád řadím knihu Bez naděje. Musím říct, že jsem vůbec nevěděla čeho se bude kniha týkat i když jsem věděla, že to bude zase silné téma a to se mi potvrdilo.
Myslím, že jsem nemohla letošní rok začít lepší knihou.
Nebudu prozrazovat o čem kniha je ale musíte si ji prostě přečíst, jako vždy je tam hromada úryvku a poslání nad kterými se zamyslíte a hlavní postavy si zamilujete jako já s tím, že budete vědět bohužel to, že je tento příběh podle skutečných událostí. A doufám, že si stejně jako já zamilujete Atlase. Knihu doporučuji.

13.02.2020 5 z 5

Dobrý proti severáku Dobrý proti severáku Daniel Glattauer

Doba poslechu audioknihy 4 hodiny 24 minut.
Vtipné rozhovory dvou lidí, kteří si díky jedné chybě v napsání adresy dopisují emaily a dohadují se jestli se setkají nebo ne. Mě se to hodně líbilo akorád jsem čekala ůplně jiný konec i když chápu proč to dopadlo jak to dopadlo. Krásně namluvené, poslouchala jsem starší nahrávku a občas měla pocit, jak kdybych slyšela praskání gramodesky.

06.02.2020 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Poslouchala jsem jako audioknihu a super, bylo to vtipny, krasne se to poslouchalo. Uz se tesim na film.

06.12.2019 5 z 5

Babička drsňačka Babička drsňačka David Walliams

Posloucháno jako audiokniha a v podání Jiřího Lábuse to bylo super, díky téhle knize chci jít o do dalších knih protože jsou vtipné a s poselstvím. Babička na invalidním skútru vás rozveselí určitě tak jako mě a konec vás dostane. Doporučuji .

02.12.2019 5 z 5