Noční motýl

SETKÁNÍ S NOČNÍM MOTÝLEM MŮŽE ZNAMENAT ROZKOŠ, NEBO SMRT… Září 1489. Mojmír Mráz ze Žezlic, zmocněnec moravského zemského soudu, přijíždí na hrad starého přítele, aby vyšetřil smrt jeho vnučky. Dívka se ztratila mezi potulnými komedianty, k nimž utekla před nuceným sňatkem – smutnému osudu však uniknout nedokázala. Stopy vedou do zapadlého městečka uprostřed moravských lesů, kde pokojné občany právě děsí série podivných vražd. Vypráví se, že před dvanácti lety se v okolí zjevovala víla zvaná Noční motýl a setkání s ní znamenalo rozkoš, nebo smrt. Nyní se zdá, že přízrak někdo vyvolal opět, a starý strach získává novou podobu. Mojmír však nevěří, že vraždy jsou dílem ďábelské bytosti a spravedlivou odplatou za chtíč a hrabivost. Vydává se najít vraha z masa a kostí, jehož temné záměry, skryté za útoky nehmotné víly, postupně vyplouvají na povrch....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/405380/big_nocni-motyl-kbG-405380.jpg 3.988

Kniha Noční motýl

katallinka

Příběh poměrně zajímavý, ale nějak jsem se nemohla začíst (zaposlouchat). Co se týká historických detektivek, jednalo se o takový průměr. Nicméně zkusím ještě další díl.

Kanimůra2

no, já jsem taková rozpačitá. Nemohla jsem se začíst. Vlastně jsem se nezačetla vůbec. Uvidíme, mám ráda historický detektivky, zkusím další díl

babicka_amalka
29.09.2021

ztráta času, souhlas s hodnocením Bobyho17; další díl si odpustím;

Vesmich
19.04.2021

Historický příběh, zase jeden vyšetřovatel, který se jím stal mimoděk, vedle svého původního zaměření. Mimořádně povedené obálka!!!!

handulli
23.03.2021

Z počátku jsem měla trošku problém se začíst. Pak se to ale rozjelo, děj svižně odsýpal. Velmi oceňuji, že tu nebyla žádná zbytečná vata. Tady opravdu byl čistý děj, který prostě vyšel na 238 stran, ale já jsem si je užila. Akorát mě pak trochu zklamal závěr, který byl takový překombinovaný. Nechci prozrazovat děj, ale neumím si představit, že by tohle všechno někdo vymyslel a zorganizoval a ještě by to tak dlouho fungovalo. Mně se v téhle knize líbila chytrá jednoduchost a možná to první vysvětlení bylo nejlepší. Pak ty další pokusy o zvraty v ději mi už přišly nevěrohodné. Ale jinak líbilo, ráda zkusím další díl.
P.S.: Moc povedená obálka!

Atuin
29.01.2021

Souhlasím s komentářem Boby17 a jemu podobnymi. To že někde uvedeme letopočet a panovníky neznamená že to jako stačí. Prostředí se " popisuje " jinak. Tohle je takové slušně napsané ale vypocené a bez srdce ( pardon) Snaha o to se málem přizabit ve snaze upoutat a ani to ve výsledku za to nestojí. Nemá to ten zvuk, který je potřeba slyšet když se udeří do dobrého kovu. Jen slova. Bohužel 2,5 *

Metla
08.10.2020

Po formální stránce nenacházím mnoho důvodů ke kritice této historické detektivky. Je hezky napsaná, s obstojnou zápletkou (byť mi několik detailů úplně nesedělo; třeba natvrdlost ohledně jediných stop v blátě u oběti zločinu, vícekrát zmíněný překombinovaný finiš aj.), středověká atmosféra na mě spolehlivě zabírá, charaktery jsou vypracovány dostatečně (Kristián byl ovšem na 14 let příliš dospělý ve svých úvahách), líbí se mi obálka. Ale:
Víte jak poznat, že jsem do příběhu zažraná? Když za mnou přijde dítko se svým “mami, já se nudím, pojď si hrát”, místo zavření knihy a trpělivého “co bys chtěla dělat?”, jen zavrčím “to máš blbý, najdi si nějakou zábavu zhruba na dva dny”. Tento stav ponoření do děje mi “Noční motýl” bohužel téměř nenabídl, měla jsem spíše problém odpoutat se od všední přítomnosti. Postavy, včetně těch hlavních, mě neokouzlily (ploché nebyly, akorát kapku mdlé, potřebovaly by přišmrncnout) a hojnost mrtvol jsem měla na háku. Něco tomu prostě chybělo, něco obsaženého v Červenákově sérii o Steinovi, Barbaričovi a kaprálu Jarošovi, více šťávy či jak to nazvat... 70%

Boby17
02.10.2020

O co více jsem se na knížku těšil, o to větší zklamání jsem zažil. Byla snaha o akční děj, ale přesto to bylo jaksi utahané, ukoptěné a rozuzlení silně překombinované. A taky nemám rád, když historický příběh jaksi pluje v čase a není nijak ukotven a zarámován. Takže moje hodnocení zní: za tři.