Elvíra, strašidlo z kontejneru

Elvíra, strašidlo z kontejneru https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/182700/bmid_elvira-strasidlo-z-kontejneru-182700.jpg 5 37 13

Vyprávění o vzdělaném pražském strašidlu Elvíře, které bydlí v zapomenutém kontejneru v Nádražní ulici v Praze a při poznávání města a hledání nových kamarádů zažívá mnohá dobrodružství.

marketa3815
21.02.2024 5 z 5

Četla devítiletá dcera, knížka se jí líbila, má ráda dobrodružné knihy. Bude pokračovat i druhým dílem.

Bětužka
03.04.2021

Začali jsme poslouchat jako audio knihu ale nedoposlouchali jsme, potom jsme jí omylem půjčili z knihovny a já jsem si jí přečetla asi za dva dny. Moc se mi líbila!

Pet2008
24.03.2021 5 z 5

Narazila jsem na CD úplně náhodou ve výprodeji. Je úžasně načtená a příběh vtáhl mého syna i mě, tak že chceme pokračování. Malý chce i první díl knižně. Příběh plný dobrodružství, tajemna, který krásně ukazuje, že ne všechno a všichni, kteří na první pohled a pocit nejsou příjemní, můžou být dobrým přítelem a vytáhnout tě z bryndy.
Takže už začínám být zoufalá, protože je nemůžu nikde sehnat. Nevíte kam se ještě podívat? Nehledám slevu, ale knihy. Dík

trudoš
20.02.2021 4 z 5

Děti nadchla Elvíra od prvních stran, já k ní cestu chvilku hledal. Přišlo mi to příliš moderní, účelové a bez nosné zápletky. Jakmile se ovšem Lucie Paulová vymotá z úvodního představování a začne se konkrétněji věnovat ústřednímu motivu, propadl jsem knize stejně jako mí potomci. Je pravda, že nešikovné odbočování do vedlejších linií mate v tom, na co se má člověk soustředit, ale tohle já vnímám z pozice staršího čtenáře, který to bere jako řemeslnou chybu. Prckové takové věci vůbec neřešili, jim stačilo, když Bruno zašišlal a smáli se jak šílenci, nebo strašidla hartusila v temnotách a to se naopak schovávali pod peřinu. Tyhle momenty autorce fungují takřka magicky. Stylistika sice trochu drhne a k jazykové hravosti Pavla Šruta má vyprávění daleko, přesto příběh funguje v tom nejzákladnějším – podporuje dětskou fantazii a nebojí se popíchnout i nějakým tím ponaučením. Nemohu opomenout také pěkný ilustrační doprovod Petra Kopla, který bavil děti úplně stejně, jako dobrodružství samo.

TulipB
08.11.2020 5 z 5

Skvělá kniha, dětem se moc líbí. Máme jako audio a děti poslouchají stále dokola :-).

jana0625
05.10.2020

Luxus pro děti. I já jsem jí dala. Pobavila moc,

lucie9039
03.02.2020 5 z 5

Ctiva,napinava knizka pro deti.Dovedu si ji představit jako animovaný film nebo vecernicek.

Karinka2012
28.10.2019 5 z 5

Úžasná kniha. Napínavá, na konci trochu strašidelná. Hned se vrhám na druhý díl.

martina5069
01.10.2019 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha 4hod 39 min.
Musím říct, že mě to strašně bavilo, a vyprávění Sandry Novákové a to jak měnila hlasy bylo super. Našla jsem ji v levných knihách za směšnou částku a přečetla si obsah, říkám si ty jo to by mohlo být dobrý, zaposlouchala jsem se a věděla, že bude skvělá a ona opravdu je. Překvapilo mě, že se děj odehrává v Praze a je tam i docela dost popisována díky, průvodci, který sebou Elvíra všude tahá. Kniha je rozdělena na 4 kapitoly s tím, že má kratší podkapitoly, takže třeba před spaním nebo na cesty ideální. Knížka je vtipná a má v sobě jakoby 4 příběhy, které navazují. Určitě doporučuji :-)

petrzel
13.01.2019 5 z 5

Knihu jsem četla dceři 6 let. Moc se nám obou líbila určitě si pořídíme pokračování.

PaniWiga
14.11.2018 5 z 5

Kniha se nám velmi líbila. Dcery 5 a 9 se večer těšily na čtení a největší problém byl nepodlehnout prosbám a nečíst dál a dál, jinak bychom ji přečetly snad na 1 zátah. Trochu jsem ke konci měla obavy, jestli se nebude mladší dcerka bát, ale zvládla to bez problémů. Zabrat mi dalo číst šišlání fretky nahlas. Ale děti to pobavilo. Obrázky jsou krásné. Už se těšíme na druhý díl.

Annna333
28.07.2017 5 z 5

Je to super kniha. Nejvíc se mi zalíbil šišlavý Bruno a jeho pyžmo. Když jsem ji četla s maminkou smála jsem se ještě potom. Tato kniha má u mě velký úspěch protože byla hezky ilustrovaná, měla hezký příběch a byla hodně vtipná. Ale dokonce jsem si u ní i poplakala. A to když zmizel Bruno. Rozhodně ji všem doporučuji.

zupri
22.02.2017 4 z 5

U nás měla knížka velký úspěch. Milá, čtivá, napínavá. Děkuji.

přátelství strašidla Praha humor skřítkové dobrodružství knihovny moderní pohádky

Lucie Paulová
česká, 1965
2013  90%Elvíra, strašidlo z kontejneru
2022  88%Alma a Svět obrazu
2018  95%Elvíra, strašidlo z kontejneru 2 - Mládě jménem Pecka
2019  80%Zozomba
2010  27%Paměť zrcadla

Kniha Elvíra, strašidlo z kontejneru je v