Medvěd, který nebyl

Když se medvěd jednoho dne probudí ze zimního spánku, nevěří vlastním očím: místo lesa stojí uprostřed gigantické továrny. Než se stačí rozkoukat, už je u něho mistr a honíí ho, aby se dal do práce…
Být medvěd, to je chabá výmluva pro lenocha…

https://www.databazeknih.cz/img/books/86_/86994/medved-ktery-nebyl-znk-86994.png 4.6145
Komiksy, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, Baobab

The Bear that Wasn't, 1946

Kniha Medvěd, který nebyl

Shashlick

Podobné poselství, jako Vačice, ale ta se mi přece jen líbila o něco více.

broskev28

Pro mě méně oslovující nežli Vačice, ale podobně předvídavé. Nebo to bylo stejné (= stejně beznadějné) už v roce vydání? Obávám se nejhoršího . . .
Díky za komentáře bibi.r, Chytuš a banánovépyré, i za nápad M-arta "protáhnout kopírkou" - vhodné i pro knihovny, resp. knihovnice!

Janniska
28.12.2020

O něco méně zajmavé,ale neméně hlubokomyslné.Nevěřte nikomu kdo Vám tvrdí že jste co nejste,jste tím , čím jste....aneb jak pravil Lister “nebyl to Descartes kdo řek´ “Jsem to , co jsem”
Krásné ilustrace.

MedvidekS
07.11.2020

Moc milý příběh, který zhltnete za pět minut :-)

blackoutzuzi
14.05.2020

Jedna z nejkrásnějších pohádek, jaká se mi v poslední době dostala do rukou. Dojemný příběh, s hlubokou a krásnou myšlenkou. Ideální pro děti, ale i pro dospělé. Budete ho mít přečtený během pár minut, ale věřím, že ve vás hodně zanechá.

vevu.
21.02.2020

Stejně jako Vačice ve vás i Medvěd zanechá hořkosladké pocity... Jak lidé dokáží zruinovat přírodu kolem sebe, kterou by si měli hýčkat.
Čtení na pár minut, které ve vás ale zůstane.
Kéž by si lidé z takových alegorií dokázali něco vzít.

Greena
09.07.2019

Byl jednou jeden medvěd, a ten žil v lese. Bylo mu tam dobře. Blížila se zima, a tak si zalezl do nory a usnul. Mezitím přišli lidé a na místě lesa vybudovali obrovskou továrnu. Celou zimu v ní pracovali. Když přišlo jaro medvěd se probudil. Nechápal, kam se poděl les a co se to stalo?
Vydal se na obhlídku a zjistil, že mu nikdo nevěří, že je medvěd.
Jak píše Frank Tashlin, všichni mu říkali: „Ty nejsi medvěd, jsi hlupák, který by se měl oholit a který nosí kožich.“
Co se dál s medvědem v továrně stalo, si přečtěte a prohlédněte v další satirické knize amerického autora.
Byl medvěd nebo nebyl…

martina5069
31.01.2019

Moc pěkný příběh na 10 minut s krásnými ilustracemi. Během čtení se mi udělalo špatně z toho co v příběhu bylo a na konci se mi zase chtělo brečet. Škoda jen, že je to pravda a my si nechráníme přírodu namísto toho ji zabíjíme. Vykácet les a postavit budovu? To fakt ne e. Příběh má hloubku a dlouho nad ním budu přemýšlet.

satira hospodářská krize medvědi autorské ilustrace

Frank Tashlin
americká, 1913 - 1972