martina5069 martina5069 komentáře u knih

Kouzelné přání Kouzelné přání Chris Colfer

Moc pěkná kniha o pohádkových bytostech. Moc se mi líbila proto mám radost, že vyjde asi 5 dílů, jenom doufám, že všechny přeloží do češtiny. Do dalšího dílu určitě půjdu. A o čem kniha vlastně je? Dvojčata Alex a Conor dostanou od babičky knihu pohádek ke svým 12 narozeninám. Nemají to v životě lehké, umřel jim tatínek a musely se odstěhovat ze svého domu do menšího. Žijí tedy s maminkou a babička je chodí navštěvovat. Jednoho dne začne kniha pohádek vydávat zvuky a svítit Alex a Conor se propadnou do knihy pohádek a najednou jsou v říši o které četly jen v knihách. Pro to, aby se dostaly domů musí sehnat 8 věcí od pohádkových bytostí z deníku který psal neznámí muž aby se taky dostal do světa lidí a jemu se to podařilo. Jenže háček je v tom, že se kouzlo splňených přání může použít jen dvakrát a jedno už použil ten neznámí muž a druhý háček nastane v tom, že věci hledá ještě někdo jiný. Nastává tedy napínavá cesta plná vtipu a shledání například s popelkou, Locikou, Šípkovou růženkou nebo Malou mořskou vílou.Nejvtipňejší postavou pro mě byla Červená karkulky po uší zamilovaná do Jacka s kouzelnou fazolí. Jak celý příběh skončí se budete muset dozvědět samy. Za mě zatím nejlepší kniha roku 2017 a rozhodně si zaslouží 5 hvězdiček a určitě knihu doporučuji. Ach jo, už aby byl další díl ...

24.01.2017 5 z 5

Dospelosť je mýtus Dospelosť je mýtus Sarah Andersen

Super kniha komixů. Je to vtipné, je to pravdivé, v hodně pasážích jsem se i viděla. Je to jedna z těk knih, kterou budete otevírat znovu a znovu , když vás přepadne depka. Někde jsem četla že má autorka svoji stránku kam přidává dalši a další komiksy, že by byl druhý díl ?

21.01.2017 5 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Panebože to byla smršť. Z knihy jsem nadšená už dlouho se mi nestalo, že bych se do některé knihy začetla tak moc a četla a četla do 5 ráno. Při každé volné chvilce jsem si k ní sedla a hltala stránku po stránce. Zamilovala jsem si oba dva hlavní hrdiny jak nádherně vulgárního Paxe tak stydlivou a hodnou Millu. Jak pak by ne, každá by chtěla zazít románek s takovým sviňákem :-D Kniha mě bavila od začátku do konce a hrozně mě překvapilo, že neměla ani jedno hluchý místo a já se přistihla jak se u některých kapitol usmívám, žasnu, přemýšlím, tajím dech i pláču. Tak moc mě ten příběh pohltil. Ty tajemství uvnitř i když od začátku víte jak to dopadne tak vlastně nevíte. Bez spoilerů je tam hodně akce u které tajíte dech a říkáte si ty brďo. Dokonce se mi stalo i to, že jsem usínala a v hlavě si představovala děj jakoby to byl film. Doslov mě dostal protože autorka psala knihu podle svého života a určité věci, která se stala ale pokud chcete vědět víc musíte si knihu přečíst. Když už jsem si myslela, že mám přečteno autorka mě překvapila tím, že vlastně dočteno nemám, protože kniha obsahuje ještě bonusovou kapitolu. No závěrem bych dodala, že jsem knihu četla v pdfku ale na 100% vím, že si ji pořídím v papírové verzi jelikož ji nečtu rozhodně naposledy . Miluju tenhle příběh.

19.01.2017 5 z 5

Lichožrouti Lichožrouti Pavel Šrut

Jejda to bylo pěkný. U některých pasáží sem se i zasmála a Hihlíka prostě nejde nemilovat. Knihu doprovází i nádherné kresby postav v knize. Byla to suprová oddychvka pro tyhle studené dny pěkně zabalit do teplé deky k tomu dobrý čaj a začíst se do příběhu lichožroutů :-) Rozhodně se pustím i do dalších dílů a už netrpělivě čekám až vyjde na dvd film

17.01.2017 5 z 5

Strašák Strašák Claire Wendling

Přečteno. Mě se to líbilo a právě proto mě mrzí že nevím jak to dopadne :-(

10.01.2017 3 z 5

Theo Theo Claire Wendling

Kresby pěkný příběh takovej napůl no. U pár obrázků sem se i usmála. Jdu na druhý díl. Škoda, že u nás nevyjdou všechny.

10.01.2017 3 z 5

Garfield obléhá dům Garfield obléhá dům Jim Davis

Hodně sem se nasmála moc vtipný sešit :-)

06.01.2017 5 z 5

Garfield se užírá Garfield se užírá Jim Davis

Super díl jako vždy akorád sem si párkrát všimla že už jsem nějaký ten strip četla v jiném díle. Líbily se mi ty jak nemohl slést ze stromu a ty stripy s myšima :-D

04.01.2017 5 z 5

Garfield váží slova Garfield váží slova Jim Davis

Super jako vždy akorád tu byl garfield skoro v každým stripu surovej jak na Oudyho tak na Johna. Postupně dokupuji a dokupuji další stripy

02.01.2017 5 z 5

Věk zázraků Věk zázraků Karen Thompson Walker

Super kniha četla se moc dobře pořád se tam něco dělo. Akorád mě trošku zklamal ten rychlí konec takový nedokončený. Jinak knihu doporučuji.

20.12.2016 4 z 5

V pasti V pasti Michael Northrop

Kdyby m bylo 15 tak tuhle knihu budu nejspíš hltat všemi 10ti ale pro čtenáře 20 + tuhle knihu moc nedoporučuji. Po dlouhé době šlápnutí vedle z levných knih a to jsem hdně vybíravá. Říkala jsem si ty jo partička uvězněných lidí v období vánice to bude super navíc to vydalo nakladatelství coo boo (moje oblíbené). Věčný mluvení o tom že je víc a víc sněhu, dohadování mezi postavami a co nechápu je to že měli k dispozici kuchyň s jídlem v kuchni musí být přece sporák není tam jediná zmínka o tom že zkusily jestli nenï plynovej tím pádem mohl fungovat a místo toho aby si zapalovaly oheň v plechovce od broskví tak mohli zkusit tu kuchyň. A čím si ten oheň zapálili taky není popsaný. Kniha vůbec není o detailech ale jak to šlo spisovateli pod ruku. A ten nedotažený konec? Ježiš co to je? Přemýšlela sem jestli dvě nebo tři hvězdičky ale nakonec je tahle kniha na hvězdičky dvě v půlce knihy sem se musela ke čtení nutim.

07.12.2016 2 z 5

Garfield v nadživotní velikosti Garfield v nadživotní velikosti Jim Davis

Přečteno za chvilku a jako vžd ysem se zasmála :-D Upozornění tento strip je vyhrazený pro tlouštíky a obézní lidi :-D

30.11.2016 4 z 5

Na hraně věčnosti Na hraně věčnosti Jessica Ann Redmerski

Ježiš to bylo pěkný :-) Několikrát mě u tohohle příběhu slzely i oči. Vrátila jsem se zase do prvního příběhu a hltala každou stránku. Líbilo se mi to úplně stejně jako ten první a poslední kapitola epilog mě dostal. Úžasné zakončení knihy bez otevřeného konce jak to bývá u některých knížek. Sice mě trośku mrzelo že ke konci knihy bylo ... o par měsíců později a já nezjistila co se během těch měsíců dělo s Camryn a Andrewem ale ro přežiju :-) Knihu doporučuji ale jednu hvězdićku si nechávám pro případ že narezím ještě na lepší knihu než je tahle i když nevím za jak dlouho a ni narazím cesta bude dlouhá :-)

30.11.2016 4 z 5

Playground Playground Lars Kepler

Moje první knížka od Larse Keplera a sem nadšená slyšela jsem že je to něco jiného než jeho původní knihy, tak jsem zvědavá mám v plánu od něho ještě číst stolkera. No a teď ke knize. Bylo to dobrý rychle se to četlo i když jsem neměla na knihu moc času. Nechápu komentáře tipu "pořád se opakoval děj" ano svým způsobem je to pravda ale pokaždé jinak bylo tam pokaždě něco navíc když jsme u toho života a vracení se do předsmrtné říše. Co sem moc nepochopila na začátku proč je to čínský předsmrtný život ale postupem knihy se dozvídáte proč tomu tak je. Druhá půlka knihy mě trošku přípomínala Hunger games ale nebudu prozrazovat proč na to si musíte přijít sami :-) Konec mě malinko rozbrečel no občas sem cíťa ale je to proto že si oblíbíte postavy a pořád doufáte že to dobře dopadne a ono prd. I když to dobrě dopadlo stejně mě mrzelo že se jedna postava nevrátila a dopadlo to tak jak to dopadlo. Za mě 4 hvězdičky z 5ti jako ano bylo to super ale tu jednu hvězdičku si nechám na nějakou knihu která mě dostane ještě víc. Není to totiž jedna z těch knih které by ste četli víckrát protože teď už vás nepřekvapí o co v knize de. Jinak doporučuji a nedejte na názory jiných udělejte si ho sami.

15.11.2016 4 z 5

Na hraně zapomnění Na hraně zapomnění Jessica Ann Redmerski

Ty brďo to byl ale krásnej příběh. Z téhle knížky se stala další z mích oblíbených, určitě to není naposledy co ji čtu ze chvíli se vrhnu na druhý díl :-) Příběh měl všechno od romantiky,sexu, vtipu, poznání, smutku, cestování až po tragédii. No vypisovala bych tu do rána jen jednu malou věc vytknu, a to je poslední kapitola by byla skvělím zakončením ale proč se autorka rozhodla všechno tam naňahňat když to mohla buď rozepsat jako celou knihu a nebo teda když měla v plánu pokračování, což měla tak to narozepsala tam? No du se pustit do druhýho dílu protože sem si obě postavy zamilovala. Za mě má tahle knížka 5 hvězdiček právem :-)

25.10.2016 5 z 5

Chvíle před koncem Chvíle před koncem Lauren Oliver

Tak jsem se rozhodla přečíst další knihu od Lauren Oliver a nelituju. Začátek knihy u mě vyvolal pocity tipu kristova noho co to bude za píp.... Protože se opakovaly kapitoly ale říkala sem si vydrž třeba se to nějak rozjede a ono fakt,že jo. Asi od půlky sem knihu úplně hltala. Co se týče rozepisování postav tak to bych tady byla asi do rana :-D Akorad teda už od začátku sem si říkala ježiš ten Rob je ale idiot a zamilovala sem si Kenta (škoda,že spolu se Sam neskončili v posteli ) :-D
No je to příběh pro teenegery ale ten konec dnešní děcka asi moc nepochopí, ve mě však bude doutnat velmi dlouho vážně mě ta poslední kapitola dostala jak sviňa.
Od autorky sem už četla delirium, pandemonium a rekviem naprosto úžasný knížky a musím říct že tahle jako její první kniha mě dostala úplně stejně jako ty předchozí.

20.10.2016 4 z 5

Všechna pravda, co je ve mně Všechna pravda, co je ve mně Julie Berry

Je pravda že jsem tuhle knihu četla docela dlouho ale každý to zná že prostě není nálada na čtení nebo se nemůžete na knihu koncentrovat protože myšlenkami jste někde jinde.
Nuže poslední dva dny čtení sem knihu hltala všemi deseti :-)
Co se týče začátku knihy asi jako většině lidí co ji četly sem si nemohla zvyknout na krátke kapitoly nejprve jsem si myslela že je to formou dopisů posléze jsem pochopola že jsou to myšlenky Judith která "v hlavě " vypráví příběh. příběh o věznění, o smrti kamarádky, o svojí životní lásce, o intrikách, nenávisti, svém bratrovy který pŕíśel o nohu a o svojí matce která byla k Judith hodně hnusná. Tato celková kompozice knihy vyvršila v ohromující konec a já jsem z něho našená. Všechno nakonec dobře dopadne :-)
Když se mi do ruky dostane nějaké dalśí dílo autorky tak nebudu proti si ho přečíst protože ona umí překvapit :-)

10.10.2016 4 z 5

Z donucení Z donucení Simona Ahrnstedt

Nebyl teď o prázdninách moc čas ani nálada znáte to dovolená a nebo práce potom myšlenky u kterých se do knihy prostě neponoříte tak jak byste chtěly. Dneska konečně nálada byla na dočteni a sem nadšená. Knihy ze starých dob mě začínají bavit čím dál více. Takový to pomoření se do tajemna starých hradů a tamních dobrodružství.
Ze začátku mě strašně vadilo neustálé : "Iliana dcera velmože Henrika" apod. Je to tam takhle rozepsaný docela často dcera toho z toho rodu který je syn toho a toho docela sem se ztrácela ale po přečtení dalších kapitol už se to tam píše míň a míň a vy si zvyknete. Strašně se mi líbil vztah mezi Ilianou a Markusem. Sice on se pořád bál dát najevo city a byl občas hrubej ale k té knížce to patřilo. A pak ji vzal na svůj hrad a to jak se tam žilo mě úplně dostalo, Hltala sem stránku po stránce. Určitě se kniha hodí na tohle letni počasí kdy lidé jezdí na výlety tak se můžete ponořit i myšlenkově. Jak mi jednou říkel jeden můj kamarád : Představy sou super.

24.08.2016 4 z 5

Zrcadlení Zrcadlení A.G. Howard (p)

Perfektní třetí díl sem zvědavá na čtvrtý který vyjde v prosinci. Začátek mé moc nebavil asi proto že sem měla myšlenky jinde než se soustředit na knihu ale pak se stalo to že sem četla a četla a četla a nakonec mě mrzelo že už je konec a já se musím s říší divů na chvilku rozloučit :-( Co mě mrzelo tak že boj s červenou královnou byl jenom na jednu kapitolu.Z Morfea se vyklubal romantik hmmm :-) Ale pořád my tam chyběla nějaká ta ehm postelová zápletka třeba se jí ještě dočkám v dalším díle. Trochu mě mrzelo chování Zacha když se zase setkal s Allysou ale pak se ukázalo že to dělá schválně. No nebudu dál spoilerovat a urćitě si tuhle trilogii přečtěte a myslím že budete taky netrpělivě čekat na další díl autorka totiž píše strašné čtivě :-) DOPORUČUJI !!!!!

30.07.2016 5 z 5

Kreslený svět podle Annie Kreslený svět podle Annie Laura Lee Gulledge

Mě se ten příběh líbil otázka hodinky na přečtení :-) šlo o získání sebedůvěry a splnění snů o tom že přatelé vždy pomůžou. Knihu sem si koupila protože mě začly bavit komixi a tuhle sem našla v levných knihách. Nelituju :-)

29.06.2016 3 z 5