Theo přehled

Theo
https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/7217/bmid_theo-54d-7217.jpg 4 19 19

Světla Amalu série

Světla Amalu jsou příběhem o bratrovražedné nenávisti dvou kmenů, které se kdesi v zapomenutém koutě našeho světa rozpomínají na svou minulost. Ačkoli žijí jako psanci v opuštěných ruinách lidských domů a svou vlastní historii považují za pohádku, jsou stále svázáni se světem, odkud přišli, s tímto Světem Legendy… A co víc, jejich nenávist se fyzicky odráží ve Světě Legendy a může vést až k jeho zániku. Nevědí to, a těm, kteří nenávidí nejvíce, je to stejně jedno. Válka, která mezi nimi postupně vzplane, se odehrává nejprve zde, ve světě lidí, později tam, ve světě, který v důsledku nenávisti zasypal zasypal chladný sníh, kde se rozpadají dávná města a pod ledovým příkrovem žijí obrovští netvoři žrakkové, a kde u jezera s magickou vodou pomalu umírá bájný strom…... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Mot
Originální název:

Les Lumieres De L´Amalou - 1, Theo , 1990


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Theo. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (3)

trudoš
14.01.2021 4 z 5

Když u nás v roce 2001 vyšel první díl Světel Amalu, zcela mě pohltil svébytnou imaginací a nápaditou mytologií. Teď, o dvacet let později, jsem zkusil album znovu - a to kouzlo tam pořád je, třebaže ne už tak originální. Kresbě Claire Wendlingové nelze vytknout prakticky nic, ta dáma jednoduše umí s tužkou jako ďábel. Jednoduchost, propracovanost, poetika i dramatičnost, to všechno v jejích obrázcích je a člověk ani nemusí číst scénář. Ten samozřejmě má v komiksu své zastoupení. Christophe Gibelin nic příliš nevysvětluje, přesto se člověk ve vztazích a souvislostech bez problémů orientuje, ačkoli smysl některých momentů mu úplně jasný není – třeba existence mluvících fretek z Londýnské ulice, nebo sexuální vztahy mezi Průsvitníky. Nejde však o nic, nad čím by se člověk pozastavoval natolik, že by odmítl číst dál. Tahounem vyprávění je pak jednoznačně dvojice sympatických dobrodruhů, lorda a jeho sluhy, kteří by kovbojku udělali i z Večerníčku. Těším se, co se z příběhu vyklube příště.

martina5069
10.01.2017 3 z 5

Kresby pěkný příběh takovej napůl no. U pár obrázků sem se i usmála. Jdu na druhý díl. Škoda, že u nás nevyjdou všechny.


Disease
29.09.2016 4 z 5

Výborná kresba, zajímavý svět a pomalu plynoucí, leč nenudící příběh.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Theo v seznamech

v Přečtených22x
ve Čtenářské výzvě1x
v Doporučených1x
v Knihotéce9x
v Chystám se číst3x
v Chci si koupit2x

Autorovy další knížky

Claire Wendling
francouzská, 1967
2001  79%Theo
2002  76%Strašák