Stínová královna

Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morcantu se Lorelein otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou. Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky. Lorelei, která po své matce zdědila magické schopnosti, poznává v mocichtivé maceše silnou soupeřku. Poté, co Irina krále zabije a zmocní se trůnu, Lorelei a jejímu bratrovi nezbývá než utéct a žít ve vyhnanství. Postupně získává na svou stranu nejen vesničany sužované Irininou krutovládou, ale i mladého krále Kola, vládce Eldru, obývaného Dračím lidem. Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi – a to kouzly a černou magií. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše je ochotná obětovat i to nejcennější – svůj vlastní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/297474/stinova-kralovna-eP0-297474.jpg 3.8150

Havraní říše (1.)

The Shadow Queen

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Baronet

polly23

Tak tato kniha mě chytla od začátku. Neskutečně se mi líbil jako postava Kol,části kdy se přeměňoval v draka byly zajímavé. Lorelei byla také zajímavé,autorka si velmi vyhrála s popisem kouzlení-velmi šikovně,vždy jsem tohle hltala. Plus musím přidat i špatné postavě královně Irině,připadala mi jako zlomená žena,která se mstí z nenávisti-což vlastně i byla,stejně jako byla i tajemná.
Nemám co bych tomuhle příběhu vytkla,autorčino psaní mi prostě sedlo. Dávám plný počet bodů. :)

Adriana21

Tak musím říct, že tahle knížka mě opravdu nezaujala. Četla se mi docela těžko, protože mě nechytla. Nevím, nebyl to prostě můj šálek čaje.

Terry.89

Ze začátku jsem se nemohla vůbec začíst a ještě pár kapitol trvalo, než si příběh získal mou pozornost. No a pak se stalo to, co by podle mého měřítka měla udělat dobrá kniha a vě mě se probudila zvědavost. Netvrdím, že je kniha nějakým veledílem, ale autorka si s příběhem pohrála a vtiskla mu svůj osobitý ráz. Nevím, jestli bych se pustila i do dalšího dílu, ale Stínová královna mě nakonec upoutala a posledních pár kapitol jsem se nedokázala odtrhnout, jak ve mě hlodala zvědavost.

Lorej
11.12.2017

Zdálo se mi, že se některé motivy často opakují, jinou výtku ke knize nemám.
Jako retelling se mi příběh moc líbil. Bylo tam pár velmi překvapivých momentů, které dost zaskočily a o to více se mi kniha líbila.
Rozhodně doporučuji milovníkům fantasy a pohádek.

Ailee
30.11.2017

Dle mého názoru velice povedený reteling klasické pohádky o Sněhurce. Jistě, chybí nám zde sedm trpaslíků, ale místo toho je příběh protkán silnou originální magií a ohnivou silou draků. Nenechte se zmást tím, že v zahraničí vyšly další díly. Příběh je ukončen se vším všudy a rozhodně stojí za přečtení.

Lucuschka
09.11.2017

Ackoliv jsem docetla, pribeh me prilis nezaujal...kdybych necetla, taky bych o nic neprisla...

adela9782
12.09.2017

Příběh byl čtivý ,i když z většiny předvídatelný a místy mi připomínal pohádky od bratří Grimmů. Ale jinak super oddychová kniha. :)

tarabas
13.08.2017

Pěkná pohádka.

Alča003
24.07.2017

Za mně super kniha, ale u konce jsem se v tom trochu ztrácela. Nedokázala jsem si moc představit jak probíhal ten souboj mezi Irinou a Lorelei ale jinak nemám co vytknout.

1Světluška2
09.07.2017

Kniha mě moc nezaujala, ale donutila jsem se přečíst knihu do konce. Psaní autorky mě moc nechytlo a špatně se mi četlo. Takže za mě, kniha nic moc.

*Pájuše*
28.06.2017

Čtivá oddechovka, která nenadchne, ale ani neurazí. Ovšem svým dějem mi připomněla film Sněhurka a lovec. Neříkám, že najít tam prvky z filmu bylo špatné, ale retelling by podle mě měl vycházet z klasiky a měl by být obohacen o nové prvky a ne si vzít prvky z filmu, který už někdo někdy vymyslel. Zkousnu to, protože v knize jsou daleko horší věci.
Knihu jsem si užívala asi tak do první čtvrtiny – hlavně díky postavě Lea! Tato postava dávala knize ten správný šmrnc, který mě neskutečně bavil. Za mě jedna z nejlépe napsaných postav v knize. * SPOILER * Bez této postavy kniha zapadla do tuctových knih, které se od tohoto žánru (YA) knih dají očekávat. * KONEC SPOILERU * Kdyby v knize měl být ještě ke všemu milostný trojúhelník, na milou Sněhurku bych se s chutí vyp*dla.
Taky ta kouzla v knize mi přišla divná. Vykřiknout cizí slovo a za to pak dosadit cokoliv marduškám vytane na mysli, mi prostě nesedlo. Kdyby autorka nechala jen to cizí slovo a pak vysvětlila, co to znamená, ušetřila by si práci s psaním slovníčku, který najdete na konci knihy a který já jsem otevřela jen jednou a pak všechna ta „kouzla“ v knize prostě přeskakovala. Podle mě to nemělo žádnou ucelenou formu. To rovnou mohla na začátku říci: Kaz´lit. Zabij královnu. Kniha by byla o tolik, tolik stránek kratší.
A teď k pár nesrovnalostem, jedná se o spoiler, kdo nechce, ať nečte: *SPOILER *
1. Lorelay tvrdila, že zrcadlo ukazuje budoucnost, přitom z knihy/děje vyplynulo, že ukazuje přítomnost. Takže co? Mám se držet klasické verze, kde zrcadlo ukazuje přítomnost nebo spoléhat na autorku, která mě totálně zmátla, a evidentně může ukazovat obě verze?
2. Konec byl pro mě oříšek. Lorelay vytvořila hradbu z vody proti obrům (dokud budu žít, hradba vydrží). Dáme jí palec nahoru, co říkáte? Potom se děj posunul a ona bojovala s královnou, kterou vázala krevní přísaha ke Kolovi (když mi přineseš srdce princezny, já vytvořím hradbu proti obrům). Kol Lorelay roztrhl hruď, ale srdce nevyndal a milá Lorelay žije. Logicky, když žije i s natrženým hrudním košem, hradba stojí. Jenže v knize se dozvídáme další zajímavou věc – Irina zemřela a vytvořila se další hradba. Vážně?! Pokud se podíváte do závorek, zjistíte, že aby se vytvořila Irinina hradba, musel by jí to srdce donést, ale srdce pořád vězí u princezny v hrudi a navíc ještě dýchá! Takže tu máme místo jedné hradby najednou dvě. Zajímavý to zvrat událostí! Podle mě by se ta Irinina hradba vůbec neměla objevit. * KONEC SPOILERU *
3. A nakonec: ani ta spousta akce, útěků, bojů a odvetných úderů knize nepřidala. Prakticky celá kniha se nese v tomto duchu. To jednoho brzy omrzí a začne se nudit.
Suma sumárum, kniha je opravdu čtivá, ale v některých chvílích vám rozum zůstane stát. Jsou zde nástiny pro další pokračování. No, já s prominutím odmítnu a do dalšího dílu, jestli bude, se už nepustím.

Nikkaa
12.05.2017

Obalka me upoutala natolik ze jsem knihu koupila,ze začátku jsem mela smíšené pocity a dal jsem moc číst nechtěla jeste ze sem si to rozmyslela,vse skončilo tak jak mělo,drsnější verze snehurky...stoji za přečtení...

Lenka.Vílka
10.04.2017

Kdo má rád pohádky?! Asi každý. Kdo ne, od tohohle ruce pryč, ať procenta dolů táhnou jiné faktory. Jako vášnivý sledovatel Once upon a time jsem neměla na výběr (a to je ještě větší variace na guláš než Stínová královna), jsem si knihu musela přečíst (jsem teď "ve vlaku" se čtením podobných knih a napůl strávené Emerald city, takže konkurence a moje následně hodnocení bude neúprosné).
Hned na začátek tajemství, jsem ročník 87, stará kráva na porážku, přesto mě Stínová královna dostala. Ano, je na tom vidět, že je kniha pro mnohem mladší ročníky, ale co jako? Na tohle jsem asi už moc stará (ale to je pro děcka, vůbec to nezačínej číst!), aby mě podobné věci rozhodly, že knihu vůbec nevezmu do ruky (že mě třeba nebude bavit, je věc jiná). Takže (SPOILER) zatím dávám čtyři (SPOILER), ale uvidíme, kam nás další děje zavedou. A teď ke knize.
Dějově zajímavé a já se bavila. Lorelei...kdo jí nefandí, nemá srdce. Stejně jako Kol. Nejvíc mě bavil popis věcí poté, co Kol o jedno ze svých přišel (vtipné, zrovna tyhle pasáže mi chyběli v Královně stínů, takže mi to udělalo radost alespoň tady), jeho pohledem. Jinak zde šlo hlavně o to, jakou inovací budu překvapená a jak je kniha napsaná. Trochu mě zaskočila první kapitola a já doufala, že zbytek nebude psán taky tak stroze. Nebyl, takže se četlo dobře. Já bych přidala trochu drsnosti v popisu, ale chápu. Stále se něco děje a kniha vlastně nemá hluchá místa. Dokázala bych si představit zpracování námětu do mnohem temnější a drsnější fantasy, tak snad někde jinde.

martina5069
16.02.2017

Na knihu sem se strašně moc těšila ale nakonec pro mě byla docela sklamáním. Vadily mi bílé stránky , nebavil mě příběh a znovu už ji číst nebudu. Vázání knihy je strašný.Neříkám, že to bylo úplně špatný ale znám lepší příběhy.Vlastně šlo o putování za zlou královnou s tím, že jediný co se tam řešilo bylo propojení zlé královny s princem Elduru který mu našeptávalo aby zabil Loreley. No musela jsem se do čtení nutit a to mluví za vše.

šneki
12.02.2017

Nejvíce sympatický mi byl Leo, možná Kol, jinak knížka ničím nepřekvapila.

Jane007
31.01.2017

Ke knížce jsem se z počátku stavěla dost odmítavě, ale zvědavost mi přece jen nedala. V podstatě se jedná o drsnější verzi Sněhurky bez trpaslíků. Velice mile mě překvapili draci, kouzla i celkové prostředí. Co mi opravdu vadilo, bylo nehorázně hloupé jméno hlavní hrdinky. Nějak mi to do pohádkového příběhu nezapadalo. Každopádně milá a čtivá knížka. Doporučuji.

Arianne
22.01.2017

Jako nechci rikat, ze to bylo vylozene spatne, rozhodne to ma dobrou myslenku. Ovsem tim to take konci. Libila se mi partyzanska valka i predstava draciho lidu, ani ta predvidatelnost mi nevadila, prece jen je to pohadka o Snehurce a tu kazdy zna. Ale zpracovani bylo takove prazvlastni. Ve vysledku ve me pribeh nezanechal absolutne nic, cim bych ho popsala. Skoda.

Davina
07.01.2017

Nádherná obálka, opravdu nádherná - a tím veškeré pozitivum končí. Chápu, že je teď trendem upravovat si klasické pohádky podle fantazie spisovatele, ale tohle se kapku nepovedlo. O co že tam vlastně šlo? Už teď si to ani moc nevybavuji. Chybělo mi tam nějaké to napětí, všechno se dalo předpokládat dopředu... Nijak mě to nezaujalo, je mi to i docela líto. Je to opravdu škoda.

warca
14.12.2016

Jazyk mi přišel zvláštní, proto jsem se do čtení musela nutit. Asi v polovině knihy jsem to vzdala. Vůbec mě to nechytlo.

BarkaS
03.12.2016

Je to takovej ten případ, kdy jste v devátý třídě a píšete sloh. Máte dobrej (byť trochu překombinovanej) námět, ale budiž. Jenže vám je 14 a vaše jazykové schopnosti jsou nic moc, baví vás akce, ale nemáte v tom úplně jasno. Výsledek není hroznej, ale je takovej neuspořádanej, nedotaženej. Škoda.

Aires
19.11.2016

Skvělá anotace, nadšené ohlasy a velká očekávání, s tím jsem do knihy šla. Nebylo to špatné, ale kniha postrádala něco, co by mě přinutilo se začíst a fandit hlavním postavám. Děj mi přišel zrychlený, místy překombinovaný a proto mi zpracování knihy nesedlo a hlavní hrdiny jsem si neoblíbila. V knize je totiž akce doslova na každé straně a tak si za jednu kapitolu užijete deset útěků, ještě víc kouzlení a ještě víc útoků...Skvělý nápad, ale na mě to bylo až moc překombinované. :)

adelaska
05.11.2016

Nebylo to vůbec špatné. Bohužel jsem se ale v druhé polovině musela do čtení nutit.

Princezna22
05.11.2016

Obálka pěkná,anotace pěkná,ale dej knihy hmmm pěkné zklamání. Musela jsem se do čtení vyloženě nutit a odpočítávala jsem stránky kdy už bude konec.. No asi mi to nadšení od všech udělalo na knihu nějaký dojem ale skutečnost byla jiná...škoda...:-(

mmmisulka.r
31.10.2016

Hmmm, tak tohle byla hodně krutá "rádoby" pohádka! Slupla jsem to jako malinu a musím uznat, že to nebylo vůbec špatné.
Recenze již brzy v záložkách - Knižní deníček

20.10.2016

Tohle bylo naprosto šílený. Dát dohromady několik pohádek dohromady je velmi úžasné. Zvlášť, když se to povede a tohle se opravdu povedlo. Hrozně se mi to líbilo, a kdyby byli další knížky, tak bych si je s chutí přečetla.

PetraBery
15.10.2016

Pěkně pojaté zpracování klasické pohádky s prvky fantasy, velmi dobře se to četlo. Je dobře, že alespoň v některých knížkách vítězí dobro nad zlem, v životě to bohužel tak vždycky není. Lorelei i Kol byli jako ústřední dvojice výborní, hodně sympatický mi byl Leo, Gabril i Saša. Ačkoliv je kniha dost akční a chvílemi až moc temná (to pokud se bojuje magií s Irinou), celkově je to povedené čtení.

Dym
03.10.2016

Kniha byla velice akční a nedalo se od ní moc odtrhnout. Sice se mi nelíbily určité části, ale i tak je to povedené : )

adela3429
29.09.2016

Začátek mě moc nebavil, nic moc se tam nedělo, ale ve druhé polovině už jsem se začetla. V konečném výsledku mě kniha bavila, znovu ji asi číst nebudu, ale určitě nelituju, že jsem po ní sáhla :)

Paixan
23.09.2016

Jako celkem dobré, ale záčatek zdlouhavý a i když je v knize hodně akce, stejně mi to připadalo takové skoro bez nápadu.
Nelíbilo se mi, že všechny ty akce, skoky, utíkání byly tak na 10 stránek 2krát a musela jsem číst, jak dělá ten skok a pak přemet atd.
Právě proto ztrhávám 2 hvězdy.
Popis nádherný.
Knihu jsem přečetla kvůli obálce a zvídavosti konce.
Zkusit si ji přečíst můžete, ale moc nedoporučuju.

LilianaFalcon
23.09.2016

Možná se k tomu někdy vrátím, až mě někdo přesvědčí, že stojí za to se prokousat tím začátkem. Popis se mi totiž fakt líbil.