Stínová královna

Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morcantu se Lorelein otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou. Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky. Lorelei, která po své matce zdědila magické schopnosti, poznává v mocichtivé maceše silnou soupeřku. Poté, co Irina krále zabije a zmocní se trůnu, Lorelei a jejímu bratrovi nezbývá než utéct a žít ve vyhnanství. Postupně získává na svou stranu nejen vesničany sužované Irininou krutovládou, ale i mladého krále Kola, vládce Eldru, obývaného Dračím lidem. Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi – a to kouzly a černou magií. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše je ochotná obětovat i to nejcennější – svůj vlastní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297474/big_stinova-kralovna-eP0-297474.jpg 3.8177

Havraní říše 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Baronet

The Shadow Queen

Kniha Stínová královna

orangerose
30.12.2021

Pěkně napínavá, skoda ze nejsou další díly, konec dopadl dobře :)

Ellis03
25.08.2021

Hezké čtení. Četlo se to samo a rychle. Bavilo mě to, ale přiznám se, ze ke konci už to na mě bylo asi zdlouhavé a preskakovala jsem odstavce. Možná kdyby to bylo o 50-100 stran kratší tak super.

katerina7986
21.01.2020

Super knížka. Za mě jedna z nejlepších.

Medasek
19.10.2019

Kniha měla zajímavý spád, ale styl psaní mě moc nebavil.

wotana
23.04.2019

Za mě super kniha. Dost mě štve, že druhý díl se nechystají vydat :-(

Tesset
21.04.2019

Nevím, ale asi na ty retellingy moc nejsem, další kousek a vůbec mě opět nezaujal. 350 stran nudy a zbytečného protahování. I postavám se měnil charakter jak na běžícím pásu, hlavně teda Kolovi. Za mě nedoporučuji.

Radovan_R
14.04.2019

Dost slušná kniha, zvlášť v porovnání třeba s Dračím městem. Místy to trošku připomíná Sněhurku bez trpaslíků, ale celkově jsem spokojen - draci, souboj čarodějek, souboj dobra a zla, nechybí mi nic.

Damonka12
13.04.2019

Průměrný příběh, ničím nevyniká ale poměrně rychle a dobře se čte. Spíše na relax. Nedá se od knihy čekat žádný wow.