Stínová královna

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morcantu se Lorelein otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou. Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky. Lorelei, která po své matce zdědila magické schopnosti, poznává v mocichtivé maceše silnou soupeřku. Poté, co Irina krále zabije a zmocní se trůnu, Lorelei a jejímu bratrovi nezbývá než utéct a žít ve vyhnanství. Postupně získává na svou stranu nejen vesničany sužované Irininou krutovládou, ale i mladého krále Kola, vládce Eldru, obývaného Dračím lidem. Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi – a to kouzly a černou magií. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše je ochotná obětovat i to nejcennější – svůj vlastní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297474/big_stinova-kralovna-eP0-297474.jpg 3.7191
Série:

Havraní říše 1.


Žánr:
Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež

Vydáno: , Baronet
Originální název:

The Shadow Queen


více info...
Nahrávám...

Komentáře (59)

Kniha Stínová královna

ElessaRiverbow
24. května

Nejen, že se jedná o retelling Sněhurky, které mám moc ráda, ale v knize se objevují i draci, takže jsem byla hodně milé překvapená. Dalším plusem je mapka, díky které jsem se mohla orientovat, kde se postavy nachází. Trochu mě mrzí, že není pořádně vysvětleno, jak funguje magie. Také mi to hodně připomínalo film Sněhurka a lovec. Lorelei i Kola jsem si oblíbila, ale nejradši jsem měla Sašu. V některých částech mi kniha ale přišla strašně předvídatelná a jednoduchá. Konec mě celkem zklamal, čekala jsem něco epického, ale bohužel nic takového se nestalo, a navíc to bylo až moc rychlé.

Kate3003
24.11.2022

Byl to můj první knižní retelling a musím říct, že až na pár věcí se mi kniha líbila. Celý příběh ve mě dost vyvolával vzpomínky na film Sněhurka a lovec. Kladné hlavní postavy jsem si zamilovala a zlou macechu svým způsobem také i když jsem jí vlastně i nesnášela za to jaká je . Líbilo se mi jiné pojetí “Sněhurky” která nebyla jen ta křehká spící princezna jak to známe s Disneyovek, ale byla to opravdová královna se srdcem na správném místě i když teda ne podle zlé královny, která by ho zřejmě raději viděla na stříbrném podnose. Celý nápad byl hezky vymyšlený, ale chybělo mi tam zasvěcení do historie jednotlivých království a bližší seznámení s jejich obyvateli. Bylo zmíněno několik království a jejich obyvatelé, ale žádné bližší informace. Začátek byl trošku zdlouhavý, ale ve druhé půlce už jsem se od knihy nemohla odtrhnout a zapomínala jsem i lepíkovat.


M.C.SMITH
16.11.2022

Byl to takový střed, který podle mne ani nenadchne a ani neurazí.
Nebylo to zlé, ale nebylo to ani světoborné.

Áža707
06.09.2022

Musím přiznat, že pár retellingů už skončilo na seznamu přečtených knih a žádný z nich mě tak moc nenudil jako tento. Kdo by se nikdy nesetkal s retellingem, tak se jedná o převyprávění známého příběhu po svém. Vždycky jsem velmi zvědavá, jak autor uchopí myšlenku a čím mě zaujme, ale tady to za mě
prostě nefungovalo.

Nejprve bych chtěla velmi pochválit obálku, která mě zaujala a kniha mě díky ní přitahovala. Celková myšlenka nebyla až tak  špatná a oceňuji směr, kterým se autorka vydala, jen bych řekla, že bohužel to špatně uchopila a pravděpodobně se do toho trochu zamotala. Velmi zajímavá myšlenka je, že magii neoplývá jen "Zlá královna", ale i samotná "Sněhurka" a myslím, že zrovna tato část by stála za větší rozvinutí.

Z postav (pokud se tomu tak dá říkat ) jsem si asi nejvíce oblíbila rarocha Sašu, která měla velmi vtipné myšlenky a tenhle společník Lori vás vždy donutil k úsměvu (a jak ochotná byla podělit se o myši ). Lori i Kol byly rozhodně zajímavé charaktery, trochu jako oheň a voda, ale přesto měli hodně společného a jejich odvaha pro království neznala hranic.

Ráda bych vám tu řekla ještě něco pozitivního, ale bohužel mě to nenapadá. První polovina knihy (a myslím, že se to zlomilo až jaký kus za půlkou) se četla ohromně pomalu, nic se tam nedělo, děj se opakoval a mě to strašně moc nudilo. Bylo to k uzoufání, vážně nekecám. A po tom, co se v podstatě 2/3 knihy vlekly, tak nám autorka dala velmi rychlý a nečekaný konec, který ani neměl patřičnou gradaci a nebo wow efekt.

Autorka nám sem dala plno věcí a mě to přišlo až zbytečně překombinované skoro bych řekla až (Mám pro to speciální slovo a všichni prosím prominou) přepí*ený! Pokud mám být upřímná, tak mi kniha přijde jako kombinace klasické Sněhurky, seriálu Once upon a time, filmu Sněhurka a lovec a aby toho nebylo málo přidáme draky. Možná kdyby se někde nějaký kousek ubral a zbytek by se více propracoval, bylo by to lepší a pro čtenáře stravitelnější.

Z této série byl zatím přeložen jen tento první díl, ale rozhodně je dobře ukončen, takže nebudete mít zuřivou potřebu hledat druhý díl. Já tuto sérii s ledovým klidem odkládám nedočtenou.

⭐ 2/5

nela3812
20.01.2022

Bohužel ani tento retteling (v pořadí můj druhý) mi příliš nesedl. Autorčin styl psaní mě příliš neoslovil a samotný příběh měl velmi pomalé tempo až do samotného konce, kde to autorka vzala hopem.

Už od poloviny knihy jsem měla tušení, že příběh skončí náhle a žádného velkého souboje mezi Lori a Irinou se nedočkáme. Při čtení mě držela pouze myšlenka na epický konec příběhu, který jsem se bohužel nedostala.

Líbili se mi zde hlavní hrdinové. Sebevědomá, sečtělá, ale i přesto stále sympatická Lori. Odvážný, upřímný a trochu bláznivý Kol. Krásně se doplňovali, jak svým charakterem, tak i svými magickými schopnostmi. Dohromady mě ti dva opravdu hodně bavili. Zvlášť od chvíle, kdy si navzájem viděli do hlavy. Pokud jde však o postavy, tak naprostou třešničkou byla Saša. Tohohle ptáčka si zamiluje opravdu každý! Už jenom kvůli ní byste knihu měli číst.

Příjemným ozvláštěním příběhu byli obři a draci, kteří celkovému dojmu přidávají body. Co body ubírá je prakticky neomezená magie, jak se strany Lori, tak ze strany Iriny. Musím však uznat, že autorka všechny kouzla hezky detailně popsala a čtenář si tak můžu udělat velmi dobrou představu o tom, co se právě stalo.

Celkový dojem však kazí tempo příběhu a jeho příliš uchvátaný konec. Hodnotím 2,5-3/5

orangerose
30.12.2021

Pěkně napínavá, skoda ze nejsou další díly, konec dopadl dobře :)

Ellis03
25.08.2021

Hezké čtení. Četlo se to samo a rychle. Bavilo mě to, ale přiznám se, ze ke konci už to na mě bylo asi zdlouhavé a preskakovala jsem odstavce. Možná kdyby to bylo o 50-100 stran kratší tak super.

katerina7986
21.01.2020

Super knížka. Za mě jedna z nejlepších.

1