Stínová královna

Po matčině smrti se život korunní princezny Lorelei dramaticky změní. V zájmu posílení odvěkého spojenectví její rodné Havraní říše a sousedního Morcantu se Lorelein otec znovu ožení, a sice se sestrou zesnulé královny, Irinou. Zpočátku se zdá, že je všechno v nejlepším pořádku: panovník Havraní říše i jeho dvě děti jsou konečně šťastní. Irina však pomocí temné magie postupně ovládne celý zámek včetně krále, jenž se stává pouhou loutkou, závislou na vůli své manželky. Lorelei, která po své matce zdědila magické schopnosti, poznává v mocichtivé maceše silnou soupeřku. Poté, co Irina krále zabije a zmocní se trůnu, Lorelei a jejímu bratrovi nezbývá než utéct a žít ve vyhnanství. Postupně získává na svou stranu nejen vesničany sužované Irininou krutovládou, ale i mladého krále Kola, vládce Eldru, obývaného Dračím lidem. Lorelei ví, že proti Irině může bojovat jen jedinými zbraněmi – a to kouzly a černou magií. Musí však být rychlejší, důvtipnější a silnější než Irina a v boji o trůn Havraní říše je ochotná obětovat i to nejcennější – svůj vlastní život....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297474/stinova-kralovna-eP0-297474.jpg 3.7166

Havraní říše 1.

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno, Baronet

The Shadow Queen

Kniha Stínová královna

katerina7986

Super knížka. Za mě jedna z nejlepších.

Medasek
19.10.2019

Kniha měla zajímavý spád, ale styl psaní mě moc nebavil.

wotana
23.04.2019

Za mě super kniha. Dost mě štve, že druhý díl se nechystají vydat :-(

Tesset
21.04.2019

Nevím, ale asi na ty retellingy moc nejsem, další kousek a vůbec mě opět nezaujal. 350 stran nudy a zbytečného protahování. I postavám se měnil charakter jak na běžícím pásu, hlavně teda Kolovi. Za mě nedoporučuji.

Radovan_R
14.04.2019

Dost slušná kniha, zvlášť v porovnání třeba s Dračím městem. Místy to trošku připomíná Sněhurku bez trpaslíků, ale celkově jsem spokojen - draci, souboj čarodějek, souboj dobra a zla, nechybí mi nic.

Damonka12
13.04.2019

Průměrný příběh, ničím nevyniká ale poměrně rychle a dobře se čte. Spíše na relax. Nedá se od knihy čekat žádný wow.

jana79
24.02.2019

Knihu mi pujcila sestra,neni to sice muj salek kavy,ale dej vas rychle vtahne a cte se jednim.dechem. Je to moc hezka pohadka pro dospělé,doporučuji

polly23
01.05.2018

Tak tato kniha mě chytla od začátku. Neskutečně se mi líbil jako postava Kol,části kdy se přeměňoval v draka byly zajímavé. Lorelei byla také zajímavé,autorka si velmi vyhrála s popisem kouzlení-velmi šikovně,vždy jsem tohle hltala. Plus musím přidat i špatné postavě královně Irině,připadala mi jako zlomená žena,která se mstí z nenávisti-což vlastně i byla,stejně jako byla i tajemná.
Nemám co bych tomuhle příběhu vytkla,autorčino psaní mi prostě sedlo. Dávám plný počet bodů. :)

Ptačí zpěv
Ptačí zpěv