Dýchání pod vodou

Nick je jedním z vyvolených. Studuje vysokou školu, je inteligentní, oblíbený, bohatý. Lidé si myslí, jak snadný má život. Až na jednu věc. Nick nikdy nikomu neřekl o otcově násilnické povaze. Když se Nick setká s Caitlin, myslí si, že se všechny jeho problémy vyřeší. Caitlin má všechno, co Nick kdy chtěl - je krásná, talentovaná a miluje ho. Najednou se všechno změní. Nick se musí smířit s tím, že mu jeho otec dal víc než jen zelené oči a peníze. V trýznivé cestě sebeobjevování se Nick dozví pravdu o sobě samém – věta „jaký otec, takový syn“ v sobě může skrývat i cosi děsivého....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/165169/dychani-pod-vodou-165169.jpg 3.7289

Dýchání pod vodou 1.

Vydáno, MOBA (Moravská bastei)

Breathing Underwater, 2001

Kniha Dýchání pod vodou

Barun

Tuto knihu jsem četla za účelem, že nevím pomalu do čeho jdu - anotace, která je zezadu na knize nic moc neprozradí. Nechala jsem se překvapit, neočekávala jsem samozřejmě nic složitého, spíše nějakou oddechovější četbu, což bylo z větší strany pravda.
Kniha se četla celkem rychle, hlavní postava – Nick – byl vykreslený ve dvou „fázích“, v jedné byl milující a skvělý přítel, ve druhé byl žárlivý a násilnický blb. Působilo to dost reálně. Víc k ději říkat nebudu, protože by si knihu měli přečíst všichni bez ohledu na věk, protože tahle problematika může nastat jak v takovém pubertálním věku i v dospělosti.
Knihu hodnotím lepším průměrem, a to hlavně za téma.
______________________________________________________________________
Hodnocení knihy: 3,5/5

seabook04
20.05.2020

Nečekaná.

Kdybych měla knihu popsat jedním slovem, rozhodně zvolím slovo nečekaná.
Naprosto miluji to, že anotace vám o knize absolutně nic neprozradí. Jsem čtenář, který anotace zásadně celé nečte, protože vám většina vyzradí první polovinu nebo dokonce celou knihu (ano, včetně zápletky a zvratů). Za tento fakt má kniha u mě obrovské plus.

Každopádně - její obsah.
Opět nečekaný. Do knihy jsem šla s tím, že se bude jednat o YA romantiku - znáte to, taková ta klasika v tomto žánru. Na začátku velké zamilování, uprostřed zvrat - rozdělení páru a finále - sjednocení páru. Ne. Toto v knize rozhodně nenajdete.

Ačkoliv knihu hodnotím 3,5/5*, autorka má můj obrovský obdiv. Proč?
Zpracovala neskutečně problematické a čím dál více aktuální téma, na příběh pohlížela realisticky, hlavní postava příběhu je více méně "ten zlý" a podala to pro mladší čtenáře a to přímo SKVĚLE!
Pro tzv. puberťáky, kterým tato kniha slouží nejen jako velice čtivý a poutavý příběh, ale také jako jakýsi návod a vlastně vysvětlení toho, co je může v partnerském vztahu potkat.

Pokud máte v okolí čtenáře ve věkovém rozhraní 13 - 16 let (samozřejmě záleží i na mentalitě jedince), dejte mu tuto knihu. Věřím, že po dočtení bude seznámen se skutečnostmi, které v "reálném světě" často najdete až je příliš pozdě a na tyto situace bude minimálně připraven ať už bude na jakékoliv straně.

HODNOCENÍ: 3,5/5*

prcek19
06.09.2019

Na Caitlin se mi líbilo, že Nickovi dokázala odolat a nezůstala pod jeho vlivem..akorát mi přišlo přehnaný řešit to zákazem styku

Niky91
30.06.2019

Zajímavá kniha.

TaLu
04.06.2019

Odlišná kniha od těch, co běžně čtu. Ale zajímavě odlišná. Sice mi způsobilo trochu problémy číst "psané slovo" , kterým se odlišoval deník od dalšího děje, ale zvládla jsem to. Sám příběh o skrytých tajemstvích a násilí v rodinách, které formuje dospívajícího a vtahuje ho stále více do násilí, kterého se dopouští on sám, byl opravdu zajímavý. Pohled na práci terapeutické skupiny také. Chci věřit, že alespoň někdy se pokřivený výchozí bod dá časem napravit. Vnímám smutek po dočtení i naději...a to není málo. Pro tu odlišnost mohu doporučit. Líbilo se mi, zamyslet se nad problémy, se kterými se nesetkáváme běžně. Jako bonus vnímám úvahy na téma přátelství a jeho důležitost pro život.

Monni
13.02.2019

Super knížka, která je vhodná pro starší i mladší čtenáře. Rozhodně člověku něco dá. Mladším čtenářům (čtenářkám) dá hlavně to, aby si dávaly ve vztazích pozor. Hlavně první zamilování a lásky. A starší čtenáře, hlavně rodiče, upozorní na to, jak se mají ke svým dětem chovat, protože jejich chování k nim je ovlivní. Ať už pozitivně nebo negativně. Kniha rozhodně stojí za přečtení i když hlavní hrdina mi ze začátku moc nesedl, ale snažil se změnit a to se cení. Rozhodně se mi na konci hrozně líbil citát od profesora Maria: ,,Člověku můžeš říct, že je na nebi padesát miliard hvězd, a on ti uvěří. Ale jestliže uvidí nápis ČERSTVĚ NATŘENO, musí si to ověřit." Rozhodně to je od teď můj oblíbený citát. Dala bych asi 4,5*

oblakaknih
12.02.2019

Námět sice super, ale nesedl mi styl psaní. Příběh jako takový mě nezaujal a kniha mě vůbec nebavila.

ladaol
10.02.2019

Po knize jsem sáhla kvůli černobílé obálce do výzvy, ale jsem z ní unešená. Takovou hloubku jsem nečekala, to z toho kousku na obalu není zřejmé. Doporučuji přečíst hlavně rodičům...