martina.tim martina.tim komentáře u knih

Volání netvora Volání netvora Patrick Ness

Velice silný příběh, který dokáže rozplakat. Není co víc dodat.

03.03.2018 5 z 5

Moje kráska spí Moje kráska spí Mary Higgins Clark

Skvělá a napínavá knížka. Která vás nenechá v klidu a vy musíte číst a číst a číst. Vřele doporučuji.

01.03.2018 5 z 5

Sněžná slepota Sněžná slepota P. J. Tracy

Kniha neurazí ani nenadchne, ale zvládla jsem ji poměrně brzy přečíst. Každopádně se člověk nenudil.

26.02.2018 4 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Úchvatný příběh, který člověka nepustí. I když nejsem čtenář historických románů, tak mě příběh nadchl a nepustil. Příjemná změna od mého obvyklého čtiva.

23.02.2018 4 z 5

Závist Závist Gregg Olsen

Tato kniha byla příjemné počtení. I když na pár nesrovnalostí na konci to bylo pěkně vymyšlené. Přece jenom je to určeno pro mládež. Takže tato kniha stojí za přečtení.

23.02.2018 4 z 5

Síla ohně Síla ohně Nora Roberts

Za mě to bylo velké zklamání. Příběh tak trochu o ničem. Sem tam nějaké to bububu ze strany zla, ale jinak jako celek takové nijaké. Možná je to z důvodu, že už člověk v podstatě vše věděl od začátku jak to dopadne a už tam nebylo to kouzlo, které mě uhranulo u prvního dílu. Dočteno s velkým přemáháním.

20.02.2018 1 z 5

Lovec duchů Lovec duchů James Herbert

Tak tato duchařina mě velice bavila. Člověk nemohl přestat číst. A druhá polovina knihy se rozjela naplno a na konci knihy jsem jen zírala s otevřenou pusou. Tato duchařina byla pro mě zatím nejlepší, které jsem četla. Ty novodobé mi připadají nemastné a neslané, ale toto se mi velice líbilo.

17.02.2018 5 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Tuto knihu jsem v knihovně držela několikrát, ale vždy mě odradilo slovíčko "Psychothriller", protože jsem se už několikrát v tomto žánru zklamala. Nakonec jsem zvolila podobu audioknihy a udělala jsem dobře, protože číst knihu asi bych ji po pár kapitolách odložila, ale poslech byl skvělý. Co se týče vraha toho jsem odhadla již po pár kapitolách. Ono při tomto žánru není hlavní zjištění "KDO" je vrah, ale spíše o to ostatní kolem. O tu zvrácenou stránku člověka. Samotný příběh ve mě vyvolával soucit, lítost, zlobu, nechápavost a podrážděnost. A díky poslechu ode mě dostává 4 hvězdičky.

21.01.2018 4 z 5

A přece nezemřeš A přece nezemřeš Lee Child

Jack Reacher je pro mě Avenger minulé doby. Nepotřebuje žádný štít, kladivo a ani létající oblek. Stačí si se svým mozkem a výcvikem v armádě. Je skvělý. I když první díl mě učaroval daleko více než tento druhý. Bude to spíše tím, že já politiku nemusím a nerozumím jí a nerozuměla jsem jí ani tady. Každopádně je to velice napínavý a poutavý příběh, který jsem nemohla odložit.

14.01.2018 4 z 5

Chladná krev Chladná krev Lisa Jackson

Za mě je tato kniha velká spokojenost. Napětí i ta špetka spiritismu v podobě Oliviian vidění mě prostě bavila. Je pravda, že takové ty až fakt červená knihovna příběhy nemusím, ale u Lisy Jackson mi to nevadí jen je nesmím číst hned za sebou :D. Každopádně příběh byl skvělý a vrah v podobě spasitele prostě dost zvrácený a nechutný.

12.01.2018 5 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Nu na mě už to bylo poměrně dost přeplácané a překombinované. Ze začátku se děj četl jedna radost, ale postupem času se to začínalo víc a víc čmodrchat. I ta situace s tím "Slizákem" mi přišla dost přes čáru. Po přečtení tohoto díla zjišťuju, že mi tyhlety "novinky" začínají lézt krkem a absolutně je nejsem schopna dočíst do konce aniž bych nepřeskakovala odstavce a strany a u tohoto díla jsem posledních 150 stran přímo prosvištěla.

25.12.2017 2 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Pro mě nečtenáře fantasy to nebylo tak špatné. Začátek byl pro mě vcelku slibný a postavy mi byli více a více sympatičtí, ale bohužel mi tam vadil ten milostný trojůhelník. Na to, že je to první díl mi přišlo, že to s tou láskou vzali trošku hopem. A líbili se mi ty nálezy těch mrtvých bojovníků. Trošku to spestřilo děl. Cealena mi přišla tak na 16ti letou holku max a ne na 18ku. Každopádně Chaol se mi vcelku líbil ;). Zato král byl smrdutější nežli lejno uprostřed vozovky. Ale to až příště...
Hodnocení není sice valné, ale bohužel pro mě nečtenáře fantazi mě to zase až tak nenadchlo, ale určitě zase někdy zkusím pokračování. :)

01.12.2017 2 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Příjemné rozptýlení. Člověk by nevěřil, že dokáže být někdo tak moc zamilovaný, že jde i přes takové překážky. Velmi akční příběh, který se mi sice chvílemi zdál dost na hraně, ale pěkně zpracované a dost napínavé :)

01.12.2017 5 z 5

Slepí ptáci Slepí ptáci Ursula Poznanski

Příběh nebyl vůbec špatný, ale ve spoustě chvil mi přišel jakoby autorka vařila z velké množství vody. Je pravda, že básně mi absolutně nic neříkali. Nechápala jsem souvislosti a konec sice nebyl nudný, ale už to nedokázal zachránit. Volím zlatý střed a to 3 a čtvrt hvězdičky.

26.11.2017 3 z 5

Skrýš Skrýš Johan Theorin

První polovina knížky se mi zdála taková trošku vleklá, ale od druhé půlky se to pomalounku rozjelo. Jen jsem trošku zklamaná z toho konce. :(

20.11.2017 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Tim Weaver

První setkání s Davidem a je to pro mě takové vlažnější. Nebyl to špatný příběh, ale jak už zde spousta zmiňovala, tak ten děj se mnohdy vlekl hrozně pomaloučku. Ke konci se děj začíná rozjíždět a posledních 50 stran jako by to autor chtěl tomu čtenáři vynahradit. Ale už to bylo trošku překombinované. No jelikož toto bylo první setkání a potkala jsem tam spoustu spoilerů na předešlý díl, tak ten předešlý číst už nebudu, ale spíše se zaměřím na další. Dám mu tu šanci. Jinak hodnocení je spíše 3 a půl hvězdy.

15.11.2017 3 z 5

Beze stopy Beze stopy Mary Torjussen

Knížka mě zaujala hned anotací. Začátek byl napsaný velmi čtivě a člověk si říkal "chudák holka a ten Matt musí být pěknej haj...", ale postupem knihy se některé karty dost zamíchají a mě napadlo, že je to snad na způsob prokletého ostrova. Každopádně hlavní hrdinku už jsem začínala spíše nesnášet hlavně kvůli jejím přehnaných reakcím. Dopadlo to, tak jak to dopadlo a jak to jinak snad dopadnout nemohlo. A ne vše je tak jak se na první pohled jeví. Doporučuji.

28.10.2017 4 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Knížka se mi líbila sice o něco méně než Ledová princezna, ale i tak jsem si pěkně početla. Akorád co se mi nelíbí je dějová linka s Annou Eričinou sestrou, která mi leze na nervy už jen při její zmínce. Nejspíš je to tím tématem, kdy muž svou manželku považuje jen za kus majetku a myslí si, že si s ní může dělat co chce. A asi je to i tím, že na toto téma poslední dobou narážím v knihách často. Jinak vřele doporučuji. Příběh je zajímavý a vyšinutost vraha je ......

22.10.2017 4 z 5

Druhý život Druhý život S. J. Watson

Bohužel jsem knihu ani nedočetla. Respektive tak do půlky a pak přeskočila na poslední kapitolu, abych si potvrdila co jsem si myslela. Problém je spíše, že jsem si po přečtení anotace představovala děj trochu jinak. Kažopádně stojí za přečtení, pokud máte rádi rodinne dilema a spoustu emocí

14.10.2017 odpad!

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Sakra, ten konec!!!! Já chci další díl. Musím mít další díl :D Jinak skvělý příběh. Bavil mě od začátku až do konce. Vřele doporučuji. :)

24.09.2017 5 z 5