Lovec duchů

Lovec duchů https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/34724/lovec-duchu-34724.jpg 4 59 17

David Ash série

1. díl

David Ash, zaměstnanec Institutu pro výzkum paranormálních jevů, profesionální \"ghostbuster\", je pozván na tajemné venkovské sídlo Edbrook, aby jeho obyvatelům - sourozencům Mariellových - pomohl vysvětlit záhadu místního ducha, který se zjevuje v podobě mladičké dívky. Ash je zapřísáhlý nepřítel spiritistických podvodů a díky své racionalitě a moderní technice vždy přesvědčivě dokáže, že každý nevysvětlitelný jev se dá vysvětlit. Některé zážitky a události na Edbrooku však začínají jeho neochvějnou nevírou v duchy otřásat.... celý text

Literatura světová , Horory

Vydáno: , Svoboda

Haunted , 1988

uzivatel83509
uzivatel83509
19.02.2023 5 z 5

Kniha byla dobrá, hodně mě bavila, dobře se četla a měla zajímavý děj!

eraserhead
eraserhead
16.02.2023 3 z 5

Na jednu stranu jde o docela tendenční, neoriginální a od jistého okamžiku předvídatelný příběh. Na druhou stranu byl James Herbert natolik zkušeným žánrovým béčkařem, že věděl, jak to napsat k příjemné spokojenosti. Použil na to svůj průvodní prvek – Herbert dost často do svého románového příběhů vkládal několik mikropříběhů, které skvěle zaujmou a udrží pozornost. Tady jich je hned několik v podobě různých flashbacků. Tohle je tuším první kniha, co jsem od Herberta četl. A pak jsem byl překvapený, když jsem četl další, jak jsou trochu jiné. Možná je to v podstatě vážnějším subžánrem této, možná je to jen další ukazatel Herbertových schopností i v evidentně brakových vodách (nemyšleno nijak negativně) psát dobře a ke všeobecné spokojenosti. Tohle není nejlepší kniha, co jsem od něj četl, ale je to fajn oddechový horror po anglicku.

olívoil
olívoil
01.09.2022 5 z 5

psychohoror, ještě nikdy jsem nečetla takový styl..........líbilo se mi to a umím si představit zfilmování takovéto knihy

Meda77
Meda77
07.12.2021 3 z 5

Více než o horor jde spíše o duchařskou či spiritistickou záležitost, spoďáry moc nezablátí, ale na vypnutí mozkových šroubků v pohodě. Standardní 3starsy.

wlado
wlado
30.03.2020 3 z 5

Celkom jemná duchárská historka. Žiadny drastický horor, no pekné čítanie.

lachtan77
lachtan77
06.09.2019 3 z 5

horor? Ani náhodou. Autor by udělal líp, kdyby to napsal jako 4-5 povídek. Bylo by to určitě přehlednější. Takhle ani jedno téma nakousnutý v knize nebylo pořádně rozpitváno :) Víc nebo zvlášt mohl Davida popsat vyvolávání důchu s Edith, odhalení v kostele, smrt sestry v dětství a nakonec vše o Edbrooku a Mariellových.

NancyBlack
NancyBlack
24.11.2018 3 z 5

Kniha se mi četla moc dobře, až na návraty do minulosti, které mě spíš vyrušily a vytrhly z napětí. Konec je na mě až moc fantasy, ale rozhodně překvapil. Kniha mě nenechala ani chvíli v klidu. Pěkné počtení na volnou sobotu.

martina.tim
martina.tim
17.02.2018 5 z 5

Tak tato duchařina mě velice bavila. Člověk nemohl přestat číst. A druhá polovina knihy se rozjela naplno a na konci knihy jsem jen zírala s otevřenou pusou. Tato duchařina byla pro mě zatím nejlepší, které jsem četla. Ty novodobé mi připadají nemastné a neslané, ale toto se mi velice líbilo.

Vlk.kh
Vlk.kh
29.12.2017 3 z 5

Lehce nadprůměrný, útlý duchařský román, ideální na sychravý večer u lampičky. Není to špatné.

DickBach
DickBach
21.04.2017 2 z 5

Čekala jsem daleko víc. Po strhujícím a velmi "reálném" příběhu o krysách je tohle nejméně o laťku níž. Myslím, že by se z tématu dalo vytěžit víc.

danny_21
danny_21
04.03.2016 3 z 5

Zpočátku mě to bavilo hodně, Herbert umí vtáhnout do děje a navodit atmosféru mého oblíbeného tématu posmrtného života, přesto základní pointa se dala tušit po čtvrtině knihy a konec už byl tak trochu v uspěchané křeči, škoda že bez krvavějšího finále - 70 %

PeM
PeM
03.03.2015 3 z 5

Na mě docela "těžké" čtení...časové smyčky v ději mi nedělají dobře (to je ale můj problém :-))...jinak zajímavé, poutavé čtení...

petka-2007
petka-2007
04.08.2013 5 z 5

Výborné, moc mě to bavilo. Kdo má rád tento styl, nebude zklamán.

Evik30
Evik30
22.04.2013 4 z 5

Na začátku nic moc, ale pak se děj rozvine a stojí to za to. Nakonec je z toho docela dobrý děj s nečekaným rozuzlením.

Petrapetronela
Petrapetronela
04.07.2012 5 z 5

pěkná kniha,kdo má rád duchařinu určitě by si měl přečíst,na můj vkus krátký příběh,ale určitě mě chytnul a jednou se ke knize vrátím a znovu přečtu....doporučuji

maciii
maciii
20.11.2011 3 z 5

Klasická duchařina s velmi rychlým spádem, dobře vypracovanou atmosférou a místy solidně udržovaným napětím. Na můj vkus je však děj velmi přímočaý, povrchní a odproštěný od hlubších sond do nitra svých postav, takže čtenář nemá příliš příležitostí si k hrdinům vybudovat pevnější pouto, nebo je alespoň lépe pochopit. Stále se mi vnucuje srovnání s Kingovým Osvícením, podle něhož je Lovec duchů slaboučkou oddechovkou a já ji nemůžu ohodnotit lépe.

Jinak pro zájemce o tématiku vyšetřování paranormálních jevů stojí za zmínku seriál Zázraky (Miracles).

Tuffy
Tuffy
08.08.2011 5 z 5

Dost zajímavá knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout. A konec mě hodně překvapil.

spiritismus paranormální jevy duchové a přízraky zjevení

James Herbert
britská, 1943 - 2013