martina.culik martina.culik komentáře u knih

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Tuto knihu jsem chvíli odkládala kvůli její délce, kterou překonala všechny dosavadní díly ze série. Nakonec jsem ji ale přečetla stejně rychle jako ostatní.
Děj byl opět vyprávěn stylem střídání přítomnosti a minulosti a pohledem více různých postav. Novinkou bylo, že zde byly dvě různé dějové linky v minulosti, které byly vždy uvedeny přímo letopočtem, aby se čtenář neztrácel. Musím přiznat, že jsem již byla zvyklá na to, že kapitoly z minulosti jsou psané jiným fontem (kurzívou) než zbytek knihy, a zde mi tato drobnost trochu chyběla.
Jinak mě ale kniha vtáhla a minulý i současný děj jsem četla s napětím. I když jsem asi od poloviny tušila pointu, spousta detailů mě překvapila.

01.11.2020 5 z 5

Úterní ženy Úterní ženy Monika Peetz

Zajímavé oddechové čtení o svatojakubské pouti, které donutí čtenáře zamyslet se nad tím, co je vlastně v životě podstatné.

Kdo jinému jámu kopá Kdo jinému jámu kopá Jiří Votruba

Zajímavý slovník - pár přísloví jsem neznala a pár se u nás používá v lehce jiném významu, ale celkově jsem byla spokojená.

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Četla jsem nejprve Rosemary má děťátko, což byla kniha, která mě nezaujala, spíše mě rozčílila. Stepfordské paničky byly pro mě zajímavější, ale přesto nevím, proč jsou zrovna tyto knihy řazeny mezi klasiky, protože mě osobně nezaujaly.

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Příběhy reálných osob z toho období jsou vždy velmi silné a zde to není jinak. Myslím, že k tomu není co dodat.

01.11.2020 5 z 5

Krotitel Krotitel Camilla Läckberg

Opět napínavé a zajímavé jako všechny knihy z této série.
Styl vyprávění, ve kterém se střídají pohledy různých osob i minulost s přítomností mě obecně hodně baví a vyhovuje mi. Takže se těším na další díl.

Dlouhé stíny Dlouhé stíny Leila Meacham

Je to první kniha od této autorky, kterou jsem četla a bavila mě od začátku do konce.
Příběh i postavy byly zajímavé a dobře vykreslené - měla jsem trochu problém rozhodnout se, kdo je pro mě vlastně ten hlavní hrdina, kterému bych měla fandit, ale i to na tom vlastně bylo zajímavé.

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Tak toto opravdu nebyl můj šálek kávy. Mám raději přímé knihy, kde je jasné, co se děje a proč a také jak to vlastně dopadlo.
Jsem ráda, že jsem knihu přečetla, protože se na ní často odkazuje v různých filmech, ale nebýt čtenářské výzvy, nejspíš bych se k ní nedostala a zase tolik by mě to nemrzelo.

01.11.2020 2 z 5

Vraždy aristokratek Vraždy aristokratek Christine Trent

Předchozí díly obsahovaly více zajímavých informací o pohřebnictví ve viktoriánské době, což byl důvod, proč jsem po této sérii sáhla.
Příběh jako takový byl zajímavý, ale trochu mě rozčilovalo, že Violeta vlastně nic moc nedělala a vše se dozvěděla spíše náhodou než vlastním úsilím. Alespoň takový pocit jsem z toho nabyla.

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Autorka patří mezi mé oblíbené, ale tato kniha byla taková nemastná neslaná. Celou dobu mi přišlo, jako bych ten příběh už někde četla. Děj byl pro mě předvídatelný. Naštěstí byla kniha útlá a četla se velmi rychle.

01.11.2020 2 z 5

Osmnáct pod nulou Osmnáct pod nulou Stefan Ahnhem

V prvních dílech jsem měla problém s většinou hlavních postav, protože mi byly velmi nesympatické. Tento díl už na tom byl o něco lépe, ale pořád ještě to není úplně můj šálek kávy.

Vrah malých pastýřů Vrah malých pastýřů Douglas Starr

Kniha obsahuje spoustu informací o vývoji forenzních věd, a proto by si ji měli přečíst všichni zájemci o dějiny kriminalistiky.
Úplně mi nevyhovovala forma, kterou je psaná. Střídají se epizody ze života sérového vraha a episody z forenzních věd, které spolu zdánlivě vůbec nesouvisí.
Zajímavá fakta ale tento nedostatek poměrně dobře vyrovnávají.

01.11.2020 4 z 5

Alenčin sen aneb Jak funguje mozek? Alenčin sen aneb Jak funguje mozek? Maria Mazurek

Kniha je přínosná nejen pro děti. Ztvárnění je zajímavé a hravou formou poskytuje spoustu informací o mozku a jeho fungování.

Inkoustová stopa Inkoustová stopa Mel Starr

K této sérii se ráda vracím, protože mě baví jak postavy tak děj.

"Modlitby lze nabídnout lacino. Od lidí vyžadují málo úsilí a od Boha hodně."

"Prasata se hodně pobodají lidem. Nebo možná lidé prasatům: málo přemýšlíme, jak draho nám zítra mohou přijít dnešní slasti."

31.10.2020 4 z 5

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Přiznávám, že jsem po knize sáhla kvůli obálce a jen po letmém prolítnutí anotace jsem se rozhodla, že si ji musím přečíst. Vždyť se příběh odehrává v knihovně... Kdo by tomu mohl odolat?

Podle mě je kniha ideální pro ty, co mají rádi Jane Austenovou - romantika, historický Londýn... Kniha se četla sama a nevadil mi ani větší počet stran. Jen mně přišla trochu zvláštní změna v Animantině smýšlení v druhé polovině knihy.

Přesto mě bavily rozhovory a kromě jedné otravné lady mi byly sympatické i všechny postavy. Samozřejmě, že je hlavní hrdinka trochu naivní, ale to prostě patří k té době.
Váhala jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, ale co - dávám 5, sice to není úplně nejlepší kniha, jakou jsem kdy četla, ale trefila se mi do nálady a skvěle jsem si ji užila, bez ohledu na pár nedostatků.

"Možná nebudu bohatá, nebudu mít vlastní kočár a nebudu si moct pořídit každého půl roku novou garderobu, ale veřejná knihovna je zdarma a tam budu určitě šťastnější než s nějakým tupým manželem v extra nóbl domě."

12.04.2020 5 z 5

Cesta růžového trojúhelníku Cesta růžového trojúhelníku Rudolf Brázda

Obsah je zajímavý a určitě stojí za to ho znát, ale forma není moc poutavá. Jedná se spíše o souhrn faktů, než beletristický román.

08.04.2020 2 z 5

Vražedné struny Vražedné struny Oscar de Muriel

Skotsko v dobách Jacka Rozparovače - atmosféra výborná, příběh opravdu dobře napsaný. Není k tomu co dodat.

08.04.2020 5 z 5

Strážce majáku Strážce majáku Camilla Läckberg

Někteří čtenáři mají problém s velkým množstvím postav, ale pokud čtete knihy ze série (Eriky a Patrika) postupně jako já, ani vám to nepřijde.
Určitě doporučuji číst knihy postupně, protože jinak je poměrně snadné se ztratit. Postavy se totiž prolínají současné i minulé. Prolínání současnosti a minulosti včetně pohledu od různých osob mi naprosto vyhovuje a proto knihy od Camilly Läckberg ráda čtu.

08.04.2020 4 z 5

Nejsem jako vy Nejsem jako vy Jodi Picoult

Sice jsem poměrně záhy měla podezření, co se vlastně stalo, ale přesto mě kniha bavila. Je to již několikátá kniha od autorky a opět mě nezklamala. Styl, kterým je kniha napsaná, kdy se střídá vyprávění od více osob, mi velmi vyhovuje a je zajímavé podívat se na stejnou věc i z jiného úhlu pohledu.

08.04.2020 4 z 5

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Příběh sám o sobě mě bavil, ale bohužel chování hlavních postav mi ve většině situací lezlo na nervy. Další knihy série nejspíš už číst nebudu.

08.04.2020 3 z 5