Kdo jinému jámu kopá

Kdo jinému jámu kopá https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/190940/kdo-jinemu-jamu-kopa-190940.jpg 5 19 8

Náš životní styl se natolik změnil, že čistě obsahově jsou pro nás klasická česká přísloví již nesrozumitelná. A tím spíš jsou nesrozumitelná pro děti. Přitom znalost přísloví bývá součástí přijímacích testů na střední školy. Tato půvabná, hravě provedená knížka plná ilustrací, je určená dětem, ale nejen jim. Vždyť přísloví, pořekadla a přirovnání jsou součástí naší kultury. Každé přísloví obsahuje krátký srozumitelný výklad, základní heslo k vyhledání a ilustraci.... celý text

alaoda
04.04.2023 5 z 5

Určitě doporučuji před přijímačkami na střední školy nebo víceletá gymnázia. Pěkné zpracování.

SirenKa
24.03.2023 5 z 5

Naprosto luxusní slovník něčeho zcela zbytného, na čemž ovšem urputně bazíruje naše předpotopní školství. Příjmačky už máme všichni úspěšně za sebou, skvěle jsme se u čtení pobavili :-)

martina.culik
01.11.2020 4 z 5

Zajímavý slovník - pár přísloví jsem neznala a pár se u nás používá v lehce jiném významu, ale celkově jsem byla spokojená.

Karimah
09.05.2019 5 z 5

Skvělá knížka, používám ji při domácím vyučování.

adnov
02.02.2019 5 z 5

Stručné jasné přehledné vtipne a hezky ilustrované. Dětem se to líbilo a ještě se něco nového dozvěděly a poučily se.

kratyna
15.04.2016 4 z 5

hezky napsané, oddychové

kejty91
21.10.2015 4 z 5

rozhodně dobrá koupě.

legrační obrázky napomáhají k vysvětlení přísloví a pořekadel.

Hezké a příjemné.

bakjo95
23.02.2014 5 z 5

Tato kniha mi pomohla naučit se přísloví, která jsem neznal nebo si zopakovat ty, které jsem znal. Doporučuji, hlavně těm, kteří v tomto oboru mají mezery.

Autoři knihy

Anna Novotná
česká, 1959
Jiří Votruba
česká, 1946

Kniha Kdo jinému jámu kopá je v