Martiiiik Online Martiiiik komentáře u knih

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

Opět výborná kniha.. Jak je u autorky obvyklé, dva případy, jeden hrůznější než druhý.. A jedna postava byla opět na facku.. :-D Trochu více osobnějších emocí.. Že i slza ukápla.. Ale na druhou stranu se člověk občas musel pousmát, protože dlouho fungující byznysy jsou našimi hrdiny rozbity jako nic.. oni se objeví a všichni najednou začnou dělat primitivní chyby.. :-D Ale i tak to stálo za to, takže mohu jen a jen doporučit a už teď se těším na další díl série, snad ještě bude :-)

01.09.2022 5 z 5

Dokonalá smrt Dokonalá smrt Helen Fields

Tak to zase byla jízda :-) Člověk dokáže pochopit mnoho motivů k vraždě, ale některé jsou tak zvrácené, že se to vzpírá veškerému rozumu, jako zrovna v této knize.. a opět jsme se dočkali toho, že asi nikdo není tím, kým se zdá být, a to ho můžete znát celý život.. Autorčina fantazie asi nezná hranic :-) Takže zase za pět hvězd a už se trochu bojím, že to tak bude pořád :-) takže doporučuji :-)

12.08.2022 5 z 5

Chci tvůj život Chci tvůj život Amber Garza

U této knihy jsem hodně čekala, co z toho bude :-) Autorka nás vede určitým směrem, ale dá se vytušit, že tak jednoduché to nebude :-) Informace odkrývá mistrně postupně, aby si čtenář musel počkat, než se celý obraz dotvoří :-) Ten konec byl opravdu překvapující :-) Na prvotinu to bylo dost dobré :-)

06.05.2022 4 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Moje první kniha od autorky :-) Nebylo to špatné, ale na můj vkus málo akční a takové až příliš okaté svádění na špatnou linku :-) Prostě přesně víte, že takhle to není a stejně je vám to stále cpáno.. :-D Ale dám ještě autorce šanci :-)

04.09.2021 4 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha se mi docela líbila, ikdyž nebyla jsem tak nadšená. Byla to taková chuťovka na jednu noc :-) Od začátku se dá celkem domyslet, jak to vlastně bylo, ale to na jednu stranu nevadí :-) Kniha vzbuzuje emoce, koho by Erika neštvala :-D Takže za mě dobrý a mohu doporučit :-)

23.05.2021 4 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

To zas byla jízda :-) už první kniha autorky se mi moc líbila a tato nebyla o nic horší :-) autorka umí krásně vyjádřit emoce, když se Josie svírají útroby strachy, člověk to úplně fyzicky cítí také.. když se postupně začíná osvětlovat pointa, je to mírně k pousmání.. trošičku přehnané, ale neva :-) už se moc těším na další knihu :-)

31.03.2021 5 z 5

Myšlenky za volantem Myšlenky za volantem Marek Eben

U mě bližší seznámení s Markem Ebenem přišlo díky Stardance a jeho humor mi sedí.. Musím říct, že jsem se u knihy až nečekaně často od srdce zasmála.. Sprosté slovo u něj téměř nenajdete.. Je to učiněný mistr slova.. Vřele doporučuji :-)

14.02.2021 5 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Angela se prostě nikdy neomrzí :-) Zase super kniha :-) Zase děj frčel, ani minuta nudy.. Tady autorka výborně vystihla emoční stránku důsledků konce minulé knihy.. Obdivuhodné.. Hlavní myšlenka knihy taky výborná.. Prostě zase nejde jinak než 5 hvězd :-)

16.01.2021 5 z 5

Tichá modlitba Tichá modlitba Angela Marsons

Kniha se mi ze všech dílů zatím líbila nejvíc :-) téma skvělé, i když smutné.. :-( kniha byla velmi čtivá, nešlo to vůbec odložit :-) doufala jsem celou knihu, že to takto skončí a stalo se :-) a zase jsem neuhodla vraha :-D tak třeba příště :-)

26.12.2020 5 z 5

Mizející dívky Mizející dívky Lisa Regan

Tak tohle byla jízda.. :-) nesmírně čtivé, od první stránky se stále něco dělo, velmi napínavé.. hlavní hrdinka je velmi sympatická, má kuráž.. výborná kniha a vřele doporučuji :-)

29.09.2020 5 z 5

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Tak tahle se tedy opravdu vydařila :-) zhltla jsem za den, protože jsem byla zvědavá na konec.. vypadá to dlouho na zajímavý příběh o posedlosti a touze a když už čekáte vyůstění, všechno se převrátí naruby.. je to napsáno tak perfektně, že na konci knihy nevíte.. Pravda, nebo lež? :-) Je to místy trochu strašidelné a říkáte si, to jako vážně? To nemůže být pravda.. a možná je a možná není... :-) kdybych mohla, dám rozhodně víc než pět hvězd :-)

24.09.2020 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Tak moc jsem se těšila na novou knihu jedné z mých nejoblíbenějších autorek.. Věděla jsem od ní samotné, že kniha bude jiná než předchozí, je to i jiný žánr.. Po dočtení jsem ji musela nechat pár dní vstřebat.. Je zde velmi mnoho emocí, čtenář je natvrdo konfrontován s průběhem a důsledky domácího násilí.. Je to velmi napínavé, od začátku víte, že všichni něco tají a všichni jsou tímto traumatem z dětství zasaženi a má to smutné důsledky.. Jsem vcelku otrlá, ale jedna událost se mnou velmi zamávala, tak hrůzná a nepochopitelná (kdo již četl, přesně ví) a pak také její následky... Ještě teď mě mrazí pokaždé, když si na to vzpomenu.. Konec je nečekaný, ale vlastně jsem za něj ráda.. můj obdiv autorce a jistě si přečtu i další knihy.. úplně všechny :-)

15.04.2024 5 z 5

Noční host Noční host Heather Gudenkauf

To byla zase pecka!! Výborný příběh, hodně mrazivý a vlastně moc smutný.. a když vám dojde kdo je kdo... tam se to celé spojí a pak už jen dočítáte se zatajeným dechem... Kniha vyvolává mnoho emocí, od začátku do konce... Autorka píše skvěle, proto vřele doporučuji tuto knihu, i všechny další, předchozí i budoucí.. :-)

21.08.2023 5 z 5

Otočení klíčem Otočení klíčem Ruth Ware (p)

Kniha se mi z autorčiných líbila nejvíc, jistě se vyvíjí správným směrem :-) Vyprávění formou dopisů je neobvyklé, ale vůbec ne rušivé.. po většínu knihy to nevnímáte.. Je to velmi napínavé, atmosféra úplně úžasná.. Starý viktoriánský dům, daleko od lidí, z části přestavěný na supermoderní, až děsivý.. Oplocený pozemek, se starou zahradou plnou jedovatých rostlin, připomínkou bývalého majitele, vědce na tomto poli.. kterému zemřela maličká dcera na otravu.. Úplně mrazivé.. Do domu přichází nová chůva a začínají se dít strašidelné věci.. Autorka pak postupně odkrývá kostlivce mnoha postav.. Konec je nečekaný, ale vlastně ne zase tak překvapivý.. A nepochybně také uspěchaný, moc rychlý a tak useknutý.. Nicméně za mě si kniha pět hvězd zaslouží a už se těším na autorčinu další knihu.. :-)

07.08.2023 5 z 5

Jiné místo Jiné místo Kateřina Karolová

Byla jsem knihou mírně rozčarovaná.. Postavy jsou zvláštní... Oliver značně nesympatický.. A Monika? Šedá myška, introvertní, zláštně myslící.. Nepochopitelná, neuchopitelná..
Moc se mi líbila pasáž, kdy vyrazili na cyklovýlet a padla mlha.. Bylo to velmi efektní... Trochu i běhal mráz po zádech.. Tajuplný dům a zvláštní lidé.. Oliver zmizí.. Ale po konci této pasáže nadšení opadlo... Pořád jsem čekala, jak se to celé vyvine a takový konec byl překvapením.. Čtenář si vlastně může vybrat, čemu uvěří..
Za mě by neuškodilo, kdyby byla kniha mnohem delší, propracovanější, s více detaily.. Opravdu to značně pluje po povrchu a to je škoda..
Ale je cítit, jak je autorka talentovaná a mám moc ráda její knihy a už teď se těším na další :-)

27.03.2023 4 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Za mě autorova nejlepší kniha.. Ale tento úsudek je asi ovlivněn tím, že jsem poslední dobou zatížená na romány s reálným historickým pozadím, které ve mě vyvolají zvědavost si o tom něco podrobněji nastudovat.. a tady jsem končila americkým debaklem ve Vietnamu.. ale díky knize je to už jiné :-) Líbil se mi popis prostředí v zemích, kudy postavy prošly.. Postava Jacka Elliota je tak reálná, tak pochopitelná, jako kdyby se člověk do něj vžil.. Naopak Lisa, ta je opravdu divná.. často jsem přemýšlela, co to dělá... a nedokázala to pochopit.. a o pochopení tamní kultury se ani nesnažím.. každá postava je úplně jiná a to je pro knihu přínosem.. a Jack Elliot? jako spousta akčních hrdinů přežije úplně všechno, to bylo vážně přehnané :-D ale my mu to přejeme.. :-) knihu prostě musím doporučit :-)

17.03.2023 5 z 5

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Dobrá kniha, ostatně stejně jako vždy u této autorky :-) Nicméně předchozí díly série se mi líbily malinko více.. Postava Josie je stejně tvrdohlavá, nezastavitelná.. Ale nové postavy byly takové zvláštní.. A u postavy Amy jsem celou knihu nevěděla, co si o ní myslet.. byla trochu překombinovaná, asi s cílem pochopení jejího chování, ale stejně.. I malá Lucy se chovala zvláštně na sedm let.. Ale i přesto stojí kniha za přečtení, přece jen bude další díl a tam by linka osobního života stálých hrdinů chyběla :-)

03.03.2023 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Tak to byla zase jednou inspirace :-D (vtip). Kniha se četla úplně sama, to nešlo odložit.. Oproti minulému dílu skok nahoru.. A konec dává očekávání, že příští díl bude také pořádný masakr.. :-) Příběh byl super, sice žádný extra originál, ale zase bezva výkon, tohle vydržet 30 let, aniž by si toho někdo všiml.. Celý tým se víc a víc sbližuje a to je bezva, je tu cítit ta sounáležitost.. Tak šup sem s dalším dílem, už teď je člověk napjatý jako kšandy.. :-D

30.11.2022 5 z 5

Dívky od svaté Magdalény Dívky od svaté Magdalény V. S. Alexander

Pěkná kniha se smutným příběhem.. Velmi čtivě napsaná, utekla velmi rychle.. Nicméně nebylo překvapující, že se něco takového mohlo stávat.. ale srdce nad tím usedá.. Tolik nevinných zničených životů.. Víc se asi ani říct nedá..

18.04.2022 5 z 5

Ženská na odstřel Ženská na odstřel Martin Goffa

Tak jsem se konečně dočkala :-) Velmi vydařená kniha, i když jsem nečekala nic jiného :-) Zajímavý příběh, i když trochu nahánějící strach :-) vždyť by se něco takového vlastně klidně mohlo stát!! Ve špatný čas na špatném místě a je to v pytli :-D A k autorově vypravěčskému talentu se opravdu není třeba vyjadřovat :-) tak šup sem s další knihou :-)

02.01.2022 5 z 5