Martiiiik Martiiiik komentáře u knih

Hlas kukačky Hlas kukačky Hana Marie Körnerová (p)

Kniha se mi velmi líbila.. Příběh jedné rodiny na pozadí světových dějin.. Postavy jsou dokonale vykreslené.. Je to napsané jednoduše, ale to vůbec nevadí.. Jednání většiny mužů se ženami bylo hrůzné, vzbuzuje to velkou lítost.. Kniha dokáže vzbudit ve čtenáři silné emoce, u mě dokonce i na konci slza ukápla.. Kdybych mohla dát víc hvězd, rozhodně bych to udělala :-)

12.08.2021 5 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

To byla velice zajímavá kniha.. Nikdy jsem nepřemýšlela nad tím, co by se stalo, kdyby v životě nastala situace jako v knize.. Ale obávám se, že by to takto bohužel většinou dopadlo, až na úplný konec.. Autorka si celkově vybírá těžká témata, o kterých se často raději mlčí.. Jinak píše moc hezky a jsem zvědavá, čím nás překvapí příště :-)

10.08.2021 4 z 5

Oběť 2117 Oběť 2117 Jussi Adler-Olsen

Tento díl se mi moc nelíbil.. Bylo fajn dozvědět se něco více o Asadově rodině a životě, ale celkově se to hrozně vleklo, spoustu částí bych vypustila.. Druhý případ byl zajímavější, ikdyž také na můj vkus až moc natahovaný... Linka Rose mě docela nadchla.. Tak uvidíme, co další díl :-)

05.08.2021 3 z 5

Duchové rodiny Folcroftů Duchové rodiny Folcroftů Darcy Coates

Hezká duchařina, ale tentokrát na můj vkus moc jednoduchá a krátká :-) ale jako jednohubka to ušlo :-D zajímavá byla historie celé rodiny a trocha šílenství.. :-) Darcy má prostě stále svůj standart :-)

04.08.2021 3 z 5

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Kniha nebyla špatná, to snad ani Jussi neumí, ale tak nějak mi to nesedlo jako obvykle :-( zajímavé bylo větší množství případů, které se nakonec spojí dohromady, očekávaně.. možná trochu mnoho žen a mnoho násilí.. začátek slibuje souvislost s jednou z nejhorších událostí dvacátého století.. ale nějak mi to připadalo uměle našroubované, aby se mohla použít pro dnešní dobu neobvyklá zbraň.. škoda. Ale i tak velmi dobré dílo :-)

02.08.2021 4 z 5

V temnotě V temnotě Mike Omer

Úžasná kniha :-) Velmi čtivá, četlo se to samo :-) A skutečný vrah mi byl do konce záhadou :-) Zase další typ zvrácenosti, to překvapilo :-) A doufejme, že brzy bude další kniha, jelikož spousta věcí zůstala nedořešena :-) Často se nevidí více sériových vrahů najednou, to je pak hodně pracné :-D

29.07.2021 5 z 5

Nesmírný Nesmírný Jussi Adler-Olsen

Dobrá kniha, četla se hezky :-) Téma je teď docela oblíbené, ikdyž je to dost děsivé.. Nakonec je vše jako obvykle úplně jinak, než to dost dlouho vypadalo :-) Jussi je prostě mistr spisovatel :-) Tak hurá na další knihu :-)

24.07.2021 5 z 5

V mysli vraha V mysli vraha Mike Omer

Nový autor, kterého jsem si zamilovala hned od první knihy :-) Hlavní hrdinka Zoe je velmi sympatická a člověk docela chápe její chování a pohnutky :-) Dokáže se vžít do myslí vrahů.. I když tento sériový vrah je poměrně zvláštní.. :-D Ale víc si přečtěte ;-) A já jdu hned na další díl :-)

22.07.2021 5 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Další díl po delší době a moc se líbil :-) Ze střípků se postupně skládá celý příběh, všechno do sebe na konci krásně zapadne :-) Je to velmi čtivé :-) I když tentokrát to bylo dost předvídatelné :-) Ale to vůbec neva a doporučuji :-)

20.07.2021 5 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Na jednu stranu jsem se u knihy občas od srdce zasmála, na druhou stranu to bylo často krutě reálné a smutné.. Takže pocity byly rozpolcené.. Ale autor si mě získal a určitě to od něj nebude moje poslední přečtená kniha :-) doporučuji :-)

19.07.2021 5 z 5

Mráz pod kůží Mráz pod kůží Allie Reynolds

Super kniha :-) Hodně zamotaný děj, skvěle tam sedělo střídání nyní a před deseti lety.. :-) Člověk téměř do konce nevěděl, jak to vlastně celé bylo.. A pro mě to bylo bližší seznámení se snowboardingem, U-rampou :-) Bylo vidět, že autorka přesně ví o čem píše :-) Už se těším na další knihu :-)

17.07.2021 5 z 5

Dětské duše Dětské duše Angela Marsons

Super knížka, ostatně jako vždy :-) Zajímavé téma, o kterém člověk nikdy zas tak nepřemýšlel... Ale člověk si to umí reálně představit, že to takto může být.. a ta představa je dost hrůzná.. Vedlejší příběh byl takový neúplný, i když to hezky zvyšovalo napětí, když se jím přerušoval hlavní děj v tom nejnapínavějším :-D A už teď se těším na další knihu :-)

05.07.2021 5 z 5

Hypotéza zla Hypotéza zla Donato Carrisi

Autor je velmi talentovaný člověk, nicméně v jednoduchosti je síla a zde mi přijde celý děj zbytečně nejasný a komplikovaný.. a v návaznosti na první díl mám pocit, že tu mnoho informací chybí.. docela zásadně chybí.. ale jinak se to nečte špatně, ale mohlo to být lepší.. za hypotézu zla o jednu hvězdičku navíc :-)

27.06.2021 4 z 5

Někdo cizí v domě Někdo cizí v domě Shari Lapena

Zase jedna typická Shari :-) Faktem je, že ačkoliv si člověk myslí, že je mu všechno jasné, autorka vždy nakonec překvapí :-) I když tady už jsem po všech jejích knihách trochu tušila odkud vítr fouká.. :-D Ale i tak fajn počteníčko :-)

21.06.2021 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Kniha se mi docela líbila, byla čtivá. Téma mi zase tak originální nepřišlo.. Za mě je kniha docela předvídatelná, ale to vůbec nevadí.. Spíš určité opakování některých scén a občas zvláštní jednání postav je trochu rušivé.. Za jedno přečtení kniha určitě stojí :-)

18.06.2021 4 z 5

Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Tlouštíci hoří rychleji & další fatální moudra z krematoria Caitlin Doughty

Zajímavá kniha.. :-) Čekala jsem trochu něco jiného... Ale je to taková zpověď autorky o svém životě v pohřebnictví.. s detailními popisky různých způsobů nakládání s mrtvými na různých místech světa, i v jiných časech.. a občas se zvláštně zvráceným nadšením.. znovu knihu číst nebudu, ale nelituji :-) knihu bych moc nedoporučovala těm, kteří nemají svůj postoj k tématu vyřešený a rozhodně kniha není k pobavení, milovníci černého humoru :-)

14.06.2021 3 z 5

Zvěrolékař v chomoutu Zvěrolékař v chomoutu James Herriot (p)

Krásná kniha, ostatně jako vždy :-) spousta zvířecích příběhů, hezkých, dojemných, ale i těch druhých.. Už si člověk neumí ani představit, jak se žilo v době bez antibiotik a očkování.. Autor byl úžasný vypravěč a už teď se těším na další knihu :-)

06.06.2021 5 z 5

Pod hladinou Pod hladinou Rachel Caine (p)

Ani pět hvězdiček není dost.. Výborná kniha, jako ostatně u Rachel vždycky.. Dvoudenní počtení, nešlo se odtrhnout.. Zajímavý příběh, výborně zpracované.. Prostě skvělá kniha.. Jen mi požitek ze čtení trochu kalilo nedávné zjištění, že Rachel na podzim zemřela a už další úžasné knihy nebudou.. :-(

05.06.2021 5 z 5

Ztracené střípky Ztracené střípky Tim Weaver

Tak moc jsem se na novou autorovu knihu těšila a teď jsem mírně v rozpacích... Nakonec do sebe vše zhruba zapadne, ale asi mám radši tu jeho obvyklou nenásilnou plynulost.. kraťoučké kapitoly, Rebeka dnes a předtím, Frank.. Ale napínavé je to velmi, také nelze moc domýšlet dopředu, tak to prostě musíte rychle dočíst :-) Ale je to dnes pět hvězd, protože nejde něco mezi a čtyři by zase bylo málo :-D

28.05.2021 5 z 5

Její konec Její konec Shari Lapena

Kniha se mi docela líbila, ikdyž nebyla jsem tak nadšená. Byla to taková chuťovka na jednu noc :-) Od začátku se dá celkem domyslet, jak to vlastně bylo, ale to na jednu stranu nevadí :-) Kniha vzbuzuje emoce, koho by Erika neštvala :-D Takže za mě dobrý a mohu doporučit :-)

23.05.2021 4 z 5