marta4697 marta4697 komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Krásná kniha, která přesně vystihuje dnešní dobu.Téměř každý máme v sousedství takového Oveho, který nás strašně prudí, ale přitom nemáme čas zamyslet se nad tím, že ten člověk je sám, vlastně se mu už ani nechce žít, nerozumí dnešní době a možná kdybychom se zachovali jako Parvenah.... Ta mu vrátila chuť do života a získali tak přítele, pomocníka, dědečka...
Srovnávat knížku se Stoletým staříkem je vyloženě pitomost, stařík pobavil, tohle je kniha k zamyšlení. Pravděpodobně jsem psychicky labilní podle některých komentářů, protože já jsem na konci plakala.

28.10.2017 5 z 5

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

Ty jo, já nevím. Příběh jako takový se mi líbil, ale číst se to nedalo. Ty strohé věty a kapitoly jsem prostě nedávala, tak jsem asi v půlce přešla na audioknihu. Tu jsem teda nějak doposlouchala, ale zjistila jsem úplně náhodou, že některé části jsou vynechané, což mě teda docela mrzelo. Ale fakt nejvíc mě rozhodily Holašovice, do kterých se dá z Prahy dojít pěšky z Kobylis. A já si furt představovala ty jihočeský :-), no nic.

03.04.2023 3 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

No ty bláho, to byla šílenost. Často jsem od knihy odcházela s tím, že vlastně vůbec nechápu, ten děj nabobtnal do obřích rozměrů. Přesto mě to ale pořád bavilo a chtěla jsem vědět, proč a jak to teda je. Problémem těchto hodně rozvinutých záplatek je, že pak každý konec působí usekle, i tady to prostě najednou všechno spadlo. Kvality prvních dílů to nedosahuje, ale jo, dobrý.

12.07.2020 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Po delší době kniha, která mě přinutila číst až do rána. Dlouho jsem netušila, opravdu zajímavá zápletka.

24.02.2020 4 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Nic jsem od toho nečekala, takže pro mě překvapení. Fakt bomba, dlouho jsem se tak nezasmála. Doporučuju, dobře se to čte, nenudí a nasměje se snad každý.

02.08.2017 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Tohle není literatura, kterou běžně čtu, ale zaujalo mě to. Moc hezky napsané, dobře se to četlo. Nikdy by mě nenapadlo, že se půjdu podívat, zda nejsou volné nějaké prohlídky ve vile. Závěr knížky je smutný i veselý zároveň, je neskutečné, jak jeden fanatik dokázal zničit tolik lidí, životů ...

23.07.2019 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Začtení bylo velmi pozvolné, Britt-Marie mi lezla krkem už v Babičce. Takže mi trvalo nějakou dobu, než si mě knížka vtáhla. Je úžasné, jak autor umí přesně vyhmátnout ty otravné části lidské osobnosti, které ostatní štvou a odrazují, ale ve finále se ukáže že nikdo není tak špatný, jak vypadá, jen prostě někdy okolnosti doženou člověka až tam, kam nikdy nechtěl. Britt-Marie není určitě prvoplánová hrdinka, ale nakonec si srdce čtenáře získá. Závěr byl pro mě zbytečně drastický a smutný, ale kdo ví, možná život v Borgu opravdu takový je. Opět další pěkná kniha autora, byť i pro mě zůstává číslem jedna Ove.

19.03.2018 4 z 5

Jarmarečník Jarmarečník Vlastimil Vondruška

Poslouchám jako audioknihu u běhání a musím říct, že moje objemy kilometrů značně vzrostly :-). Vždycky se těším, až zas půjdu běhat a kousek si poslechnu. Moc hezký příběh, zasazený do reálných dějin. Jen jsem furt nepřišla na to, proč je název zrovna křišťálový klíč, proč zrovna klíč, klíč k čemu? :-)

21.02.2023

Do vody Do vody Paula Hawkins

Opravdu slabota, neustále prolínání postav, ve kterých se nedá orientovat a hlavně děj fakt o ničem. Až jsem se divila, že jsem to dočetla.

11.09.2017 2 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Tak jsem to dočetla. Tentokrát mě to vůbec nebavilo a trvalo to skoro půl roku. Byť byla některá místa zajímavá, kniha mě do děje prostě nevtáhla, takže se z toho staly nakonec jen kousky při návštěvě míst, kam i císařpán chodí sám.

07.07.2020 2 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Trvalo to trošku dýl, ale nakonec se to rozjelo a zápletka byla docela nečekaná.

30.05.2019 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Trvalo mi, než jsem se začetla, ale pak už jsem knihu nemohla odložit. Tuhle literaturu moc nedávám, nedokážu pochopit, čeho všeho jsou lidé schopní.

12.11.2018 4 z 5

Kdo rozváže pás Orionu Kdo rozváže pás Orionu Aleš Rozehnal

Popravdě, žádný zázrak. Dlouhé, až nudné pasáže, samotný příběh je pod poučkami skoro úplně schován. Líčení ze soudních síní taky nijak nezaujalo. Čekala jsem mnohem, mnohem víc.

15.04.2021 1 z 5

V údolí lišek V údolí lišek Charlotte Link

Moc dobře se to četlo, napínavé od začátku do konce.

24.07.2020 3 z 5

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Něco mi na tom nesedělo, přestože to byl zajímavý nápad, příběh mě nějak ne a ne vtáhnout do děje, chybělo mi tam takové to, že už se těším, až si zase budu moct chvíli číst. Konec byl najednou rychlý a zbytečně překombinovaný...

20.09.2019 2 z 5

Šarlatové pírko Šarlatové pírko Maeve Binchy

Začátek byl opravdu vleklý a pomalý, Cathy - paní dokonalá, mi pěkně lezla na nervy, ale pak se to rozjelo a nakonec to byla docela hezká knížka.

30.01.2024 3 z 5

Mrtvý klíč Mrtvý klíč D. M. Pulley

Nebylo to špatné, ale strašně dlouhé a jelikož jsem poslouchala jako audioknihu při běhání a delší chůzi, občas jsem se po pauze docela ztrácela. Ale některé věci podle mě zůstaly nedořešené a je to trochu škoda.

25.06.2022 3 z 5

Čarodějnice Čarodějnice Camilla Läckberg

Četlo se to dobře, jako všechny její knihy. Kdo zabil děti mi docvaklo stejným způsobem jako Erice, ale trochu dřív :-). Jen mi to přišlo jako 3 různé příběhy, které se protnuly až opravdu na posledních stránkách, což byla trochu škoda. Nevadili mi ani Ellin ani uprchlíci, jen to prostě nijak nepasovalo k hlavnímu ději.

30.12.2018 4 z 5

Mezi touhou léta a chladem zimy Mezi touhou léta a chladem zimy Leif G. W. Persson

Není příliš mnoho knih, kterými bych se neprokousala, i když ne úplně splnily má očekávání. Ale tohle se fakt nedalo. Takže za mě ne.

09.02.2018 odpad!

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Rozjíždělo se to teda opravdu pomalu a závěr byl strašně zběsilý. Příběh je skutečně mrazivý, ale napsáno je to ne úplně čtivě. Fakt jsem to x-krát chtěla odložit, nakonec jsem ráda, že jsem to dočetla, ale chtělo by to asi lepší zpracování.

05.10.2017 3 z 5