Marryzlis Marryzlis komentáře u knih

Smrt staré posluhovačky Smrt staré posluhovačky Agatha Christie

Spolehlivá klasika. U paní Christie nemůžu sáhnout vedle.

03.03.2019 5 z 5

Krvavý leden Krvavý leden Alan Parks

Tak toto mi absolutně nesedlo. Plytké rozhovory, rádobyvtipné a vulgarizmy nabité hlášky a nepropracované postavy. Pořád jsem čekala na to, že příběh dostaně nějaký spád, ale marně.

08.02.2019 odpad!

Kniha Špekouna Ollieho Kniha Špekouna Ollieho Ed McBain

První kniha od McBaina. Čekala jsem víc, i když musím uznat, že jsem tam našla pár dobrých hlášek.

14.01.2019 3 z 5

Bez šance Bez šance Neal Shusterman

Celkem hustý. Origo námět. Velmi čtivé.

08.01.2019 4 z 5

Dítě ohně Dítě ohně S.K. Tremayne (p)

No teda! Na obálce by mělo být varování, že slabší povahy by vůbec tuhle knihu neměli číst. Mazec to byl. Takhle jsem se už dlouho nebála. Psycho. Ale báječně jsem si to užila.

03.12.2018 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Ou jééé, bejby! Čtenářské pošušňáníčko! To jsem ráda, že jsem po tom v knihovně šáhla. Každá stránka z těch bezmála devítiset stála za přečtení. Boží to bylo! King na hrad!

29.11.2018 5 z 5

Jádro věci Jádro věci Graham Greene

Četla jsem do výzvy (1). Drobet depka teda. Ale tak vyzkoušela jsem zase něco nového.

09.11.2018 3 z 5

Tisíc sluncí Tisíc sluncí Alex Scarrow

1. 11: Nedočetla jsem. Nápad originální. Ale vůbec mi nesedl styl, možná to je překladem. Škoda, těšila jsem se na tu knížku, ale nemohla jsem se do toho začíst. Dodatek 5. 11: nakonec jsem do dolouskala, ale byl to boj!

01.11.2018 3 z 5

Průvodce povětřím a tmou Průvodce povětřím a tmou Ludvík Němec

Dobrej nápad s tím stylem učebnice. Příjemná oddychovka.

30.10.2018 4 z 5

Na paměť mým smutným courám Na paměť mým smutným courám Gabriel García Márquez

To jsem teda nečekala, že se u čtení této knížečky tak pobavím! :-)

30.10.2018 5 z 5

Sběratel mušlí Sběratel mušlí Anthony Doerr

Bavily mě neotřelé máměty povídek.

30.10.2018 3 z 5

Zpěv vzdálené Země Zpěv vzdálené Země Arthur Charles Clarke

První moje kniha od Clarka, rozhodně ne poslední. Přečetla jsem jedním dechem.

30.10.2018 4 z 5

Ódinovo dítě Ódinovo dítě Siri Pettersen

Rozvleklé popisy toho a onoho seškrtat! Styl mi moc nesedí, je takovej nevybroušenej... Jinak nápad je super. Jen se nemůžu rozhodnout, jestli mám chuť na druhý díl.

17.10.2018 odpad!

Selfies Selfies Jussi Adler-Olsen

Tak jo, o Rose jsme se toho dost dozvěděli, fajn. Ale co Asad? Pořád tajemnej jako hrad v Karpatech. Nemůžu se dočkat dalšího dílu!

05.09.2018 5 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Ufff! Konečně jsem ji přelouskala. Jiné jeho knihy se mi četly dobře (a nečetla jsem jen Harryho Holea), u téhle to byl trochu boj. Chvílemi mi přišlo, že ten příběh byl spáchaný horkou jehlou. Necítím se být tak vzdělaným a sečtělým kritikem, abych do toho mohla nějak víc rýpat. Tentokrát mi to prostě nějak nesedlo.

29.08.2018 2 z 5

Čo to bude? Čo to bude? Táňa Keleová-Vasilková

Četla jsem ji do výzvy. "Co to bude?" Spíš si říkám, "co to bylo?" Plytké, to slovo už tu někdo použil a je dokonale vystihující. Toto opravdu není můj šálek čaje, vrátím se zpět ke svým žánrům a knihy tohoto typu nechám ke čtení jiným.

17.07.2018 odpad!

Doktorské a jiné příběhy Doktorské a jiné příběhy Ota Dub

Příjemná změna oproti tomu, co obyčejně čtu. Pěkná volnočasovka!

07.07.2018 3 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Nedočetla jsem. Po Zaklínači, kterého jsem četla dvakrát, jsem čekala víc. Kroutím hlavou nad jinými komentáři oslavujícími tuto knížku. Možná jsem četla něco jiného...? Zklamalo mě to. Historie není můj šálek kávy a možná proto není tato kniha pro mě.

16.03.2018 odpad!

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

Kvůli tomu závěru opravdu doufám, že série s Cormoranem bude pokračovat!

15.02.2017 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Na přesně takový tajuplný a ponurý příběh jsem měla už dlouho chuť! Užívala jsem si každé slovo. Mistrně vypracovaný příběh! Dávám si ho na kupičku "ještě někdy si přečtu".

08.02.2017 5 z 5