Marryzlis Marryzlis komentáře u knih

Oheň probuzení Oheň probuzení Anthony Ryan

Pěkné nové fantasy, lepší než série Stín havrana. Snáze jsem se orientovala v postavách a příběh je trochu mrštnější.

22.03.2020 5 z 5

Teorie podivnosti Teorie podivnosti Pavla Horáková

Moc se mi tahle podivná knížka líbila!

22.03.2020 5 z 5

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Obdivuji páně Stančíkovo výjimečně nápadité zacházení s českým jazykem. Ten jeho "sympatický, poživačný prasák" se mi vryl do srdce. Moc jsem si čtení užila, ač tento žánr není mým šálkem čaje.

03.03.2020 5 z 5

Záblesk života Záblesk života Jodi Picoult

Dalo mi trochu práci se ze začátku zorientovat v postavách. Je to trochu drsnější, nicméně poutavé vyprávění, které jednoho nutí k zamyšlení a které přivede čtenáře k poznání, že svět ani lidé nejsou černobílí.

24.02.2020 5 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

To je tak krásně ponuré!

11.02.2020 5 z 5

Pohřešuje se prezident Pohřešuje se prezident James Patterson

Četla jsem tu knížku bez velkého očekávání, proto jsem ani nebyla příliš zklamaná. Škoda papíru. Typická "americká blbost". Doufám, že nikoho nenapadne, aby to zfilmoval. BTW: Identitu zrádce by odhadl jistě každý, kdo četl v životě aspoň jednu knížku kromě Pejska a kočičky.

31.01.2020 1 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Poutavé odvyprávění plné zajímavostí o léčení v 16. století, tajemství, dobrodružství a k tomu ždibec romantiky.

18.01.2020 5 z 5

Lady Fuckingham Lady Fuckingham Oscar Wilde

Čekala jsem podle názvu lechtivý román z 19. století. Zajímavá zkušenost, ještě nikdy jsem porno nečetla.

16.01.2020 4 z 5

Bílá žena Bílá žena Barbara Wood

Příběhy o tom, jak se vyvíjí zdravotní péče v 19. století a o nešťastných zásazích misionářů na Havajských ostrovech jsou opravdu poutavé a čtivé. Proč se tam ale musí ještě hňácat ta romantická omáčka? Místy byla na mě tahle knížka moc "červená".

12.01.2020 3 z 5

Mussoliniho holič a další příběhy malých postav velkých dějin Mussoliniho holič a další příběhy malých postav velkých dějin Graeme Donald

Možná tam pár zajímavostí bylo, ale rozhodně to nebyla "nejzábavnější kniha o historii", jak se píše na zadní straně obálky. A navíc je to napsané tak nepoutavým stylem, že jsem měla potíže těch dvě stě stran a něco přelouskat.

09.01.2020 2 z 5

Těžká planeta Těžká planeta Isaac Asimov

Takové sci-fi povídky se už dneska nepíšou...

24.12.2019 4 z 5

Cadillac Jack Cadillac Jack Larry McMurtry

Tolik tiskových chyb v jedné knize, to musí být rekord! Několik vtipných hlášek, pár zajímavostí o starožitnostech, ale tím to zajímavé končí. Ženy okolo hlavního hrdiny mě tak neskutečně medily, že jsem měla kolikrát chuť knihu zavřít. Ale jo, no, byla to nová zkušenost.

30.11.2019 3 z 5

Rok v lese Rok v lese Emilia Dziubak

To je ale boží knížka! Mám ji pro dcerku půjčenou z knihovny, uvažuju o její koupi. Tenhle poklad chci mít doma napořád!

20.11.2019 5 z 5

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

To se čte samo. Je to jako kdybych doopravdy nečetla, spíš se mi to promítá do hlavy jako film.

11.11.2019 5 z 5

Deset mrtvých komiků Deset mrtvých komiků Fred Van Lente

Cože? A s paní Christie to mělo teda společného co? To jsem se zas nechala oblbnout hláškou na obálce. Působilo to na mě děsně těžkopádně a ten konec je zbytečně překombinovaný. Sáhla jsem prostě vedle.

04.11.2019 3 z 5

Nejskrytější přání Nejskrytější přání Marybeth Mayhew Whalen

Velmi příjemná oddychovka mezi náročnou četbou. Taková milá (možná až trochu naivní) jednohubka.

04.11.2019 5 z 5

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Takové příjemné počteníčko, trochu napínavé, trochu to nutí k zamyšlení. Bylo to takové... fajn.

17.10.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Emocionálně těžkotonážní knížka! Už "Babička pozdravuje" byla nálož, ale tohle jí překonalo. Bude mi chvilku trvat, než to strávím.

06.10.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Velmi mě rmoutí, že jsem nečetla knihu, než jsem zkoukla seriál. Bohužel v naší knihovně byla na ni dlouhatánská fronta. Možná mi to trochu zkazilo zážitek ze čtení. Zajímavý, neotřelý styl. Mně se to moc líbilo!

30.09.2019 5 z 5

Entomologův odkaz Entomologův odkaz Peter May

Po debaklu "Ochráním Tě" si u mě pan May totálně napravil reputaci. Napínák jak má být! Šifry, co vedou k vrahovi a rozluští je jen velkej frajer Macleod, to žeru! Hele, ale lednice běžící 20 let v opuštěném domku?

27.09.2019 5 z 5