Marryzlis Marryzlis komentáře u knih

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Ale jo, proč ne. Taková celkem příjemná oddychovka.

21.09.2019 3 z 5

Ostrov strachu Ostrov strachu Robert Lawrence Stine

Zřejmě nejsem cílová skupina, pro kterou byla tato kniha určena. Přišlo mi to celé naivní a hloupoučké, příběh i hlavní hrdinka.

09.09.2019 1 z 5

Dlouhý pochod Dlouhý pochod Stephen King

Jedním dechem. Nemohla jsem se dočkat konce, tu knížku jsem hulvátsky zhltala. Pan King opět nezklamal!

09.09.2019 5 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

Tak tohle mě bavilo! Byla to taková ochutnávka vzrušujícího života neortodoxního advokáta. Chci nášup!

08.09.2019 5 z 5

Queen: Neznámá historie Queen: Neznámá historie Peter Hince

Pokus vyrejžovat prachy vystavěný na jméně slavné kapely. Onen bedňák se prezentuje jako "velký kámoš" členů skupiny, což je mi teda krajně nesympatické (ale tak nevím, třeba to kámoši největší byli, ale nemusel by se s tím tak vytahovat), a je to přitom takový dobytek. Fotky jsou pěkný, za ně je ta jedna hvězda.

01.09.2019 1 z 5

Grayova hora Grayova hora John Grisham

Ale jo, proč ne. Četla jsem i lepší knížky od pana Grishama. Zajímavé ale je, že i takový nic moc příběh dokáže napsat tak, že se to tak hladce čte.

30.08.2019 3 z 5

Ochráním tě Ochráním tě Peter May

Byla jsem nadšená. Ze začátku. A i potom. Ale těch posledních asi 10 stran jsem si říkala: A to jako vážně, TY VOGIČ?! Ten konec to zabil. A mě zklamal.

22.08.2019 2 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Vtipný, strašidelný, krátký, sakryš. Jen ten konec mi zabránil dát pět hvězdiček. Leda že by naznačoval, že bude pokračování (moc prosím, ať je to tak, chci ještě!).

02.08.2019 4 z 5

Loutkář Loutkář Wolf Serno

Po dlouhé době knížka, která mě úplně pohltila. Přečetla jsem ji téměř najednou. Mažu do knihovny pro další díly.

18.06.2019 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Oddychové, vcelku příjemné čtení. Nejlepší mi přišla situace, kdy Frank Kostka cvičí psy:-D

15.06.2019 3 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Dávám jednu hvězdu za technické detaily. Jinak to byl oproti Marťanovi totální propadák. Neuvěřitelné dialogy, trapné hlášky, nečtivý styl.

24.04.2019 4 z 5

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Tak thriller, jo? No to snad ani ne. Dialogy místy dost přehnané, nacpané mnoha klišé. Jediné, co vidím na této knize jako plus, je přesné vylíčení manželství s tyranem. Dívejte se kolem sebe, opravdu pozorně se dívejte. Mezi námi žije mnoho takových Lar. Staňte se Meggie pro jednu z nich.

17.04.2019 2 z 5

Prasopolis Prasopolis Martin Klusoň

Tak žádný literární poklad to není, ale já se při čtení bavila. Grafika teda úžasná.

15.04.2019 5 z 5

Motýlek Motýlek Henri Charrière

Jestli je to autobiografické nebo ne, na tom mi nezáleží. Bavila jsem se u toho. Nemohla jsem knihu odložit. Je to něco jiného než na co jsem zvyklá. Velmi příjemná změna.

11.04.2019 4 z 5

Velké maličkosti Velké maličkosti Jodi Picoult

Perfektně odvyprávěné. Námět nabádá k zamyšlení. Akorát ta prudká proměna jedné postavy na mě byla neuvěřitelná.

11.04.2019 4 z 5

Řeky Londýna Řeky Londýna Ben Aaronovitch

Cože? Harry Potter u policie? Ani smykem, kámo. Ani smykem. Absolutně se mi nedařilo se do vyprávění začíst. Škoda, námět se mi velmi líbil. A co jsem to tady četla o lehké erotice? Jako že se hlavní hrdina párkrát zmínil, že se mu postavil? Prostě Peter Grant ne-e.

11.04.2019 1 z 5

Hororové povídky Hororové povídky Dan Angus (p)

Byla jsem natěšená, jak se budu "bát v noci jít na záchod", jak se na obálce knihy avizovalo. No to teda byla hrůza neskutečná. Víc jsem se bála u Půlminutových hororů, co má syn půjčené z dětské knihovny. Asi jsem rozmazlená z Kinga, prostě mě to vůbec nechytlo.

30.03.2019 odpad!

Zahrada v měsíčním svitu Zahrada v měsíčním svitu Corina Bomann

Po 50 stranách jsem to vzdala. Námět zajímavý, ale styl vyprávění bylo naprosto nepoutavý. Chtěla jsem to číst do výzvy, ale prostě to nešlo.

30.03.2019 2 z 5

Vyhoďme ho z kola ven Vyhoďme ho z kola ven Ken Kesey

Nemohla jsem se od toho odtrhnout. Fascinující, strhující, silný příběh. Špica.

24.03.2019 5 z 5

Místa ve tmě Místa ve tmě Lidmila Kábrtová

Zajímavé "nakouknutí" do životů jiných žen.

06.03.2019 4 z 5