Doktorské a jiné příběhy

Doktorské a jiné příběhy https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/218297/bmid_doktorske-a-jine-pribehy-218297.jpg 4 22 7

Soubor povídek, v němž známý autor románů z lékařského prostředí soustředil své krátké prózy publikované časopisecky nebo vysílané rozhlasem. Obsahuje : I / Doktorské příběhy II / Zlá doba okupace III / Dobrá doba míru IV / Ohlédnutí do daleké historie .

Nymfadora.T.
05.04.2021 3 z 5

Některé příběhy se četly lépe, jiné hůře, z autorových knih ,za mě, průměr.

Artep071
04.08.2020 2 z 5

Povídky z lékařského prostředí, mě nic neříkají, ale dočetla jsem. Knihu posílám dál:)

tynaveverka
16.06.2019 5 z 5

Velmi zdařilé povídky, které jsou napojené z různých úhlů na medicínu. Pro mě velmi příjemné překvapení.
Některé příběhy mají nečekanou hloubku, která donutí k přemýšlení o životě.

Zároveň si nemyslím, že by mě přinutily sáhnout po dalších knihách autora.

Blanchidlo
27.08.2018 2 z 5

Ačkoli mám jinak Duba moc ráda, jeho Doktoské příběhy mi nesedly, nedočetla jsem.

Marryzlis
07.07.2018 3 z 5

Příjemná změna oproti tomu, co obyčejně čtu. Pěkná volnočasovka!

Ferdamuf27
23.06.2016

Kniha není po stránce beletrisické až tak špatná, ale ani náhodou lepší než na 3. Autor byl lepší MUDr. než spisovatel, asi nejznámější zpracování v TV Slibuji a přísahám vyšlo celkem pozitivně (veškerá natáčení před 17. 11. 1989, striktní ukončení před únorem 1948 a poněkud pro režim problematický J. Abrhám), ale romány jsou hodně zatíženy ideologií (srovnej s poslankyní MUDr. Valjou Stýblovou), ač autor byl s nepoměrně méně "dohledován režimem". A protože mám určité informace i od kolegů doktora, tak po stránce odborné si Oty velmi vážili, tak po stránce kolegiální a ideologické, tak se jednoznačně nálepky typu "třepotavé prdelky režimu" asi nikdy nezbaví.

Marika Vanova
19.01.2014 4 z 5

Tuto knihu jsem četla už na zdravotní škole a vím, že se mi líbily.

Ota Dub
česká, 1909 - 1987
1986  70%Doktorka
1990  72%Profesoři
1984  81%Přísahám a slibuji
1986  79%Byt na Vinohradech
1980  78%Mimořádný případ

Kniha Doktorské a jiné příběhy je v