Doktorka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Román Doktorka, který vychází v druhém vydání, se úspěšně řadí k cyklu knih z lékařského prostředí z pera známého spisovatele a lékaře Oty Duba. Román je kronikou lékařské rodiny v průběhu tří desetiletí, od poválečných let až do současnosti. Autor v něm věnuje hlavní pozornost své ústřední hrdince, doktorce Evě Kubátové, a problémům, jež přináší každodenní život ženě, manželce a matce vykonávající současně vysoce náročné povolání. Významnou roli zde sehrává také hrdinčin manžel Alexandr, rovněž lékař, její děti a rodiče, kolegové a pacienti. Děj se odehrává jednak ve venkovské nemocnici, jednak v pražském lékařském prostředí. Doktorku Evu Kubátovou autor sleduje od studia na vysoké škole přes manželství, mateřství, výkon povolání – s mnoha pracovními a soukromými peripetiemi – až k vyrovnání a zklidnění na prahu poslední etapy života. Román zaujme důvěrnou znalostí lékařské profese, prostředí a lidí, je bohatý na motivy aktivního vztahu k životu a hledání mravních hodnot. Řeší citlivě problém ženy v odpovědném a náročném povolání a zároveň podává pozitivní kritický pohled na některé jevy našeho života. Je to kniha velmi současná a velmi pravdivá....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/33228/doktorka-WLE-33228.jpg 3.525
Žánr:
Romány, Literatura česká, Zdravotnictví
Vydáno:, Československý spisovatel
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Doktorka

Přidat komentář
Jana283
26.07.2017

Tak strašně mne iritoval neosobní popis postav. Jako by neměli žádné emoce, city a pouze se nechaly smýkat osudem. Ale možna to byla taková doba.

Zdeňula
05.12.2014

Zbytečně dlouhá knížka, moc mě nezaujala...

tapuz
31.03.2014

Pro mě bohužel nudné čtení, navíc faktografické chyby. Přibližně ve dvou třetinách jsem odložila, protože už jsem vůbec nebyla zvědavá, co bude dál.

BUBINA1971
29.12.2013

Celkem čtivá kniha z lékařského prostředí.

Štítky

lékařské prostředí

Autor a jeho další knihy

Ota Dub

Ota Dub
česká, 1909 - 1987

všechny knihy autora

Kniha Doktorka je:

v Přečtených49x
v Doporučených1x
v Knihotéce33x
v Chystám se číst4x