Profesoři

Královéhradecký rodák, spisovatel a docent medicíny Ota Dub patří k těm lékařům, kteří ve svém životě i práci spojili ušlechtilost lékařského povolání s uměleckou dovedností a schopností sdělit své pocity a názory pomocí autorského pera. Profesoři, vycházející nyní ve třetím vydání, dávají nahlédnout do zákulisí nemocnic v současném stadiu vývoje medicíny. Na hlavních postavách dvou přednostů pražských interních klinik – profesorů Emila Grunda a Karla Krejčího – ukazuje autor rozdílné pojetí v pohledu na medicínu i život. Obraz charakterů obou hrdinů je velmi poutavě dokreslen osudy v soukromém a společenském životě. Hlavní příběh je obohacen zachycením četných vedlejších postav a jejich osudů, i vystižením atmosféry v nemocničním provozu. Kniha tak spojuje v dokonalé harmonii čtenářský zážitek z románového děje s ponaučením z medicíny....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/50_/50873/profesori-50873.jpg 3.621
Romány, Literatura česká
Vydáno:, Československý spisovatel

Kniha Profesoři

vera129
12.10.2015

Velmi čtivě napsané a spousta přetrvává, zlepšila se pouze technika a to je žalostně málo :(

rose
18.01.2012

Prostředí i tématiku dobře znám a je mi blízké. Tohle mi ale přišlo takové trochu "vyčpělé", poznamenané životem za totáče. Z lékařského prostředí jsem četla lepší.

WEIL
30.10.2011

Knihu jsem četl už hodně dávno, ale co mi z ní v hlavě zůstalo, co se mi vybavuje, tak jsou velice skromné poměry, z kterých vypravěč pocházel, poctivě studoval, vystudoval a praktikoval medicínu a ke konci říká své ženě, snad jsi se mnou neměla tak nudný život, ne?

Kniha se mi tehdy četla dobře, ale nejde o literaturu - řečeno postaru - vyšší - ale spíše - oddychovou, lehkotonážní.
Tak mi to připadá.

lékařské prostředí