Markýz1409 Markýz1409 komentáře u knih

Zhroucený čas Zhroucený čas Blake Crouch

No, byla to jízda přátelé. Pomalejší rozjezd, ale o to rychlejší dojezd.Být to zfilmované tak střih střídá střih...a na konci se vám bude točit hlava.

21.01.2021 5 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tak pan King opět nezklamal.Výborná knížka a výborně vykreslené povahy a lidské vlastnosti, které se začínají pod tlakem okolností tu trošku méně tu trošku více křivit.

19.02.2019 5 z 5

Stalin - Na dvoře rudého cara Stalin - Na dvoře rudého cara Simon Sebag-Montefiore

Kniha se mi líbila opravdu stojí za to si ji přečíst.Hodně opravdu hodně se dozvíte.Palec nahoru.

19.02.2019 5 z 5

Šance Šance Jackie Collins

Šanci jsem četl po vojně v 91.Líbila se mi a trošku mě zarazilo popisování erotických scén. V té době to ještě nebylo normální.Dnes ji čtu znovu a musím říci, že je to perfektní knížka o praktikách mafiánů a posléze jejich přerod do legálních podnikatelů. Knížka má spád, pořád se něco děje a co je hlavní... děj není předvídatelný..stojí za to si ji přečíst..

13.01.2019 5 z 5

Vzpomínka na Zemi Vzpomínka na Zemi Liou Cch'-sin

Tohle si přečtěte.Tečka.

28.11.2018 5 z 5

Temný les Temný les Liou Cch'-sin

Tak dočteno. A lituji toho.Byly to tak výborné knížky, že budu tento žánr vždy porovnávat s touto trilogií. Fantasticky napsané,logicky vysvětlené.Nikdy se nedostanete tak daleko do budoucnosti jak s touto trilogií. Vřele doporučuji.

28.11.2018 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moje první kniha od této autorky. Zajímavé ,trochu depresivní čtení, ale taková byla doba. Doporučuji.

07.11.2018 4 z 5

Problém tří těles Problém tří těles Liou Cch'-sin

Výborná kniha.Děj dává logiku a vše na sebe perfektně navazuje.Doporučuji.

07.11.2018 5 z 5

Bylo jich deset Bylo jich deset Heinz Günter Konsalik

Naprostá fikce,čte se to dobře,ale němci nebyli ti hodní jak se nám dle mého soudu autor snaží naznačit.

09.10.2018 4 z 5

První muž Říma První muž Říma Colleen McCullough

Četl jsem všechny díly této série a musím říci....monstrózní dílo.Paní musí cestovat časem,jinak si to neumím vysvětlit..tolik detailů, nákresy a tak perfektně zpracované postavy,situace ,dialogy..prostě parádní čtení..jak říkám ta paní u toho musela být a jejím prostřednictvím se do té doby dostanou i čtenáři...tak přeji hodně zážitků v antickém Římě :-)

Prachožrouti Prachožrouti Paolo Bacigalupi

Ale jo...docela se mi to líbilo.Děj odsypával svižně i když poněkud predvídatelně, ale žádná nuda.Tak teď jdu na další jeho knížku..

Ohnivý sloup Ohnivý sloup Ken Follett

Zatím jsem ji nečetl, ale těším se na ni.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Moc se mi do toho nechtělo,ale nakonec se mi kniha velmi líbila.Doporučuji i když je místy docela depresívní.

02.10.2018 4 z 5

Na věky věků Na věky věků Ken Follett

Naprosto famózní...není co dodat...

02.10.2018 5 z 5

Velmi čtivě napsáno a to z pohledu obyčejných lidí.

02.10.2018 5 z 5

Pěkná kniha, stojí za to si ji přečíst.Druhý díl docela ušel, ovšem další pokračování už byl jenom slabý nastavovaný odvar.

Svědectví Svědectví Stephen King

Velmi dobrá kniha četl jsem ji 2 x .Možná trošku moc duchovna, ale pasuje to tam.Zkrátka souboj mezi dobrem a zlem.