Šance

Jednoho červencového večera roku 1977 se celý New York náhle ponořil do tmy. Výpadek elektrického proudu zastihl jednotlivé hrdiny v absolutně nečekaných situacích. Starý šéf gangu Gino se po sedmi letech vrací domů letadlem, které se právě chystá přistát. Jeho energická dcera Lucky uvízne ve výtahu mrakodrapu s neznámým černochem. Její bratr Dario je uvězněn ve vlastním bytě spolu s ozbrojeným maniakem. Všudy přítomné napětí, neskrývaná erotika, rychlý spád a spletité osudy hlavních postav, jejichž životní dráhy se nečekaně kříží i rozcházejí jak v minulosti, tak i v současnosti, provázení čtenáře na každé stránce tohoto strhujícího románu... 3. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77726/sance-77726.jpg 4.3243

Lucky Santangelo 1.

Vydáno: , Alpress

Chances, 1981

Kniha Šance

Thalin

Já podobným knížkám obvykle moc nedám. Ale kamarádka mi Šanci půjčila, že jde o jednu z jejích oblíbených knih a oblíbenou sérii. Trošku mě tím překvapila, protože je fanynkou hlavně krvavých detektivek nebo fantasy a tím spíš mě zajímalo, čím ji tahle série chytla. Čtivé, napínavé, mnoho zvratů, sympatické ale naprosto nesympatické postavy, o kterých stejně dál chcete číst. Bavilo mě to a přečetla hned jsem několik dalších pokračování.

Cher
01.08.2021

Přesně takové jaké jsem to čekala. Červená knihovna a gangsteři.

LilluLong
31.05.2021

48 hodin, bez spánku , ale zvládla som to,( prečítané ) Tak ako, kdo ma pretromfne, a stihne to skor? Ozajstná mafianska , dobrodružná,eroticka, akčná , a romantická séria , aspon si myslim po prvej časti, k druhej časti budem mat urcite zas koment ( Jaj neviem kedy zoženiem 2 časť ) ale tu autorka zabodovala na maximálne body 5*

dedecko
16.02.2020

Gangsteři a sex

Sidonka3
18.01.2020

Ano, je to čtení pro ženy. Je to povrchní. Pohádkové. Občas rádoby drsné. Ale patří to k tomu lepšímu, svěže napsanému odpočinkovému čtivu se spádem a často nastolenou otázkou: "co bude na další stránce?"
Pokud momentálně nevyhledáte artovou literaturu, je právě Šance dobrou volbou. Collins byla svého času snad nejpopulárnější anglickou autorkou vydávanou v naší zemi (později žila též v USA). I když nyní bych už po ní asi nesáhla, přece jenom mám nyní na literaturu trošku vyšší nároky, musím říci, že pokud jste naladěni na líbivou, napínavou, v rámci ženské literatury dobře stvořenou věc, budete světem Collins pravděpodobně okouzleni.
Četla jsem to před neuvěřitelnými 30 lety a hodnotím podle tehdejšího vkusu. (Trochu stydlivej smajlík).
Přečetla jsem pak od autorky ještě Kudlanky, sice již méně košatý a propracovaný příběh, ale taky svým způsobem tehdy zaujal...
K pokračování bestselleru Šance, který se jmenuje Lucky, jsem se už nedostala, ani k dalším dílům.

misa1974
23.11.2019

Knihy J . Collins se dobře čtou, jsou o zbohatlicich a jejich pozitkarstvi - v tom jsme si všichni za jedno!

Mudry
14.08.2019

Jackie Collins jsem začala číst hned po té, co jsem si připadala na Stanislava Rudolfa "moc velká". Pohltilo mě to a přečetla jsem téměř všechna díla autorky a všechna se mi tehdy líbila, ale protože k Šanci jsem se několikrát vrátila i v dospělosti a nikdy jsem nebyla zklamaná, Šance má mých pět hvězdiček a ostatní ve srovnání s ní jen čtyři.

Kája95
28.03.2019

Knížka má děj, napětí a opravdu dobře se čte. Nic méně je to spíše červená knihovna a to není můj žánr.