Šance

Jednoho červencového večera roku 1977 se celý New York náhle ponořil do tmy. Výpadek elektrického proudu zastihl jednotlivé hrdiny v absolutně nečekaných situacích. Starý šéf gangu Gino se po sedmi letech vrací domů letadlem, které se právě chystá přistát. Jeho energická dcera Lucky uvízne ve výtahu mrakodrapu s neznámým černochem. Její bratr Dario je uvězněn ve vlastním bytě spolu s ozbrojeným maniakem. Všudy přítomné napětí, neskrývaná erotika, rychlý spád a spletité osudy hlavních postav, jejichž životní dráhy se nečekaně kříží i rozcházejí jak v minulosti, tak i v současnosti, provázení čtenáře na každé stránce tohoto strhujícího románu... 3. vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/77726/sance-77726.jpg 4.3218

16.02.2020

Gangsteři a sex

Sidonka3
18.01.2020

Ano, je to čtení pro ženy. Je to povrchní. Pohádkové. Občas rádoby drsné. Ale patří to k tomu lepšímu, svěže napsanému odpočinkovému čtivu se spádem a často nastolenou otázkou: "co bude na další stránce?"
Pokud momentálně nevyhledáte artovou literaturu, je právě Šance dobrou volbou. Collins byla svého času snad nejpopulárnější anglickou autorkou vydávanou v naší zemi (později žila též v USA). I když nyní bych už po ní asi nesáhla, přece jenom mám nyní na literaturu trošku vyšší nároky, musím říci, že pokud jste naladěni na líbivou, napínavou, v rámci ženské literatury dobře stvořenou věc, budete světem Collins pravděpodobně okouzleni.
Četla jsem to před neuvěřitelnými 30 lety a hodnotím podle tehdejšího vkusu. (Trochu stydlivej smajlík).
Přečetla jsem pak od autorky ještě Kudlanky, sice již méně košatý a propracovaný příběh, ale taky svým způsobem tehdy zaujal...
K pokračování bestselleru Šance, který se jmenuje Lucky, jsem se už nedostala, ani k dalším dílům.

misa1974
23.11.2019

Knihy J . Collins se dobře čtou, jsou o zbohatlicich a jejich pozitkarstvi - v tom jsme si všichni za jedno!

Mudry
14.08.2019

Jackie Collins jsem začala číst hned po té, co jsem si připadala na Stanislava Rudolfa "moc velká". Pohltilo mě to a přečetla jsem téměř všechna díla autorky a všechna se mi tehdy líbila, ale protože k Šanci jsem se několikrát vrátila i v dospělosti a nikdy jsem nebyla zklamaná, Šance má mých pět hvězdiček a ostatní ve srovnání s ní jen čtyři.

Kája95
28.03.2019

Knížka má děj, napětí a opravdu dobře se čte. Nic méně je to spíše červená knihovna a to není můj žánr.

Markýz1409
13.01.2019

Šanci jsem četl po vojně v 91.Líbila se mi a trošku mě zarazilo popisování erotických scén. V té době to ještě nebylo normální.Dnes ji čtu znovu a musím říci, že je to perfektní knížka o praktikách mafiánů a posléze jejich přerod do legálních podnikatelů. Knížka má spád, pořád se něco děje a co je hlavní... děj není předvídatelný..stojí za to si ji přečíst..

ivana1975
09.01.2018

Milujem tuto knihu... je tam vsetko co ma spravna kniha mat

Mrs.Morgan
01.01.2018

Vidim to jak dnes...mě 13 let,veřejná knihovna,a ja cervena az na pr***i,kdyz jsem si ji poprvé pujcovala....a ten úplně nový svět o kterém jsem se dočetla :) pak jsem od p.Colins precetla vse co se dá u nás sehnat,ale Šance zůstane nejlepší