Bylo jich deset

Bylo jich deset https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22687/bylo-jich-deset-22687.jpg 4 32 9

O akci, která byla tak šílená, jako doba, kterou měla zachránit. V tom osudovém roce 1944, kdy spojenecká vojska drtila nacistickou vojenskou mašinerii na všech frontách, dostalo deset mladých německých důstojníků rozkaz z nejvyšších míst vrchního velitelství německé branné moci, aby se okamžitě dostavili na určené místo, kde je čeká plukovník zpravodajské služby von Renneberg. V přísné izolaci je seznámí s tajnou operací "Divoké husy", pro kterou byli vybráni pro svůj původ z Východního Pruska nebo pobaltských států. Cílem této nejutajovanější operace druhé světové války, v jejímž pozadí stál admirál Canaris a kterou nakonec schválil Adolf Hitler, byla Stalinova smrt.... celý text

Literatura světová , Romány , Válečné

Vydáno: , BB art

Sie Waren Zehn , 1992

baji42
28.10.2023 5 z 5

Přestože tento druh válečné literatury příliš nevyhledávám, tohle se mi líbilo. Příběh byl napínavý a autorův styl se mi moc líbí.

ZUZANA-123
07.07.2022 5 z 5

Bylo jich deset,pouze jeden se po třiceti letech vracì zpĕt do vlasti a vyprávì ....,Musejì ho přemlouvat,moc dobře si totiž uvĕdomuje,že by mohl ohrozit život dalšìch třì kteřì doposud v SSSR žijì a majì zde svè rodiny.Konsalik byl hodnĕ literálnĕ plodný a úspĕšný autor a moc ráda ho čtu.

8404
07.02.2021 4 z 5

Přesně podle mého gusta,i když už tady kdosi psal,že je lehce naznačeno přílišné dobráctví a jistá nevinnost Němců jako takových.

Markýz1409
09.10.2018 4 z 5

Naprostá fikce,čte se to dobře,ale němci nebyli ti hodní jak se nám dle mého soudu autor snaží naznačit.

Milos74
02.02.2017 4 z 5

Sledovat osudy deseti lidí, kteří si v průběhu děje navíc změní jméno, by se na první pohled mohlo zdát nepřehledné, ale Konsalikovi se povedlo dát všechno dohromady tak, že se čtenář v ději bez potíží orientuje. Děj má spád, námět je bezesporu zajímavý a poměrně tlustá kniha je zhltnutá docela rychle.

mygel
04.09.2016 5 z 5

Osud desiatich vybraných nemeckých dôstojníkov s ruským rodokmeňom, určených v prísne tajnej misii k likvidácii samotného Stalina ako posledná možnosť zvrátenia kolesa svetových dejín. Námet zaujímavý, trochu neprehľadné vzhľadom na zmenu mien aktérov, ale výborne spracované..

Vojslava
22.02.2014 5 z 5

Vzrušující, strhující od první do poslední stránky. Dobře se čte a myslím, že je příběh možno číst nejen jako špionážní dobrodružný román, ale i jako určité svědectví o konci této války. Čistě soukromě - četlo se mi to zatím ze všech autorových knih nejlépe.

valentýna
11.12.2012

Výborné čtení i když je o kruté II. světové válce.

Dexter
28.12.2011 5 z 5

Tak tahle knížka mě překvapila, opravdu od začátku do konce napínavé čtení, v příběhu, který člověka nenudí. Moje hodnocení: 90%

Heinz Günter Konsalik
německá, 1921 - 1999
1999  92%Lékař od Stalingradu
2001  87%Bylo jich deset
2008  85%Jantarová komnata
1999  71%Extáze
2002  73%Hypnotizér

Kniha Bylo jich deset je v