Markushka Markushka komentáře u knih

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Seznámení s každodenním životem a starostmi žen v různých časových obdobích bylo pro mě velmi obohacující. Stejně tak i možnost nahlédnout do života rodin, kterým do života vstoupila tragédie.

24.11.2021 4 z 5

Nedostižná láska Nedostižná láska Hannah Mary Rothschild

Stojí za přečtení. Líbilo se mi, jak byl celý příběh vystaven. Postupné seznamování s jednotlivými aktéry a historickým pozadím. Kniha nás zavede do uměleckého prostředí a světa boháčů, který je běžnému smrtelníkovi na hony vzdálený...

24.11.2021 5 z 5

Vždy oceňuji přiblížení historie přístupnou zábavnou formou, ale faktem je, že mě oproti minulému dílu mnohem více bavilo čtení o životech členů rodu Prokopů. Možná je to i tím, že doba popisovaná v tomto díle je mnohem klidnější a proto i lépe sledovatelná a neztrácela jsem se tak v množstvích bitev a křesťanských půtek.

13.08.2020 5 z 5

Vždy mě překvapuje ta nejistota ve které naši předkové žili, zejména obyčejní lidé. Ať už se jednalo o množství úrody, války, drancování, nemoci. A doba líčená touto knihou byla opět tak proměnná, těžko uchopitelná současným člověkem. Jsem proto ráda, že mohu touto jednoduchou čtivou formou se z jistého nadhledu podívat do této historie a poznat nové souvislosti a pozadí této doby.

Jáchymovští démoni Jáchymovští démoni Vlastimil Vondruška

Jednou za čas mě baví sáhnout po historické detektivce pana Vondrušky a je téměř neuvěřitelné, že nejsem nikdy zklamaná. V případě této knihy tomu není jinak. Příjemné odpočinkové čtení.

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Kniha mě zaujala zejména možností nahlédnout do způsobu života a mentality Nepálců, tamních poměrů. Kniha se mi četla lehce, i když má nálada byla často atakována depresivními zážitky autorky. Bylo to pro mě obohacující čtení, ale pravdou je, že do pokračování se nepustím...

13.08.2020 3 z 5

Koho vypijou lišky Koho vypijou lišky Lidmila Kábrtová

Přečteno v jednom zátahu. Úryvky ze života, které vytvoří obraz. Smutný, nespravedlivý, leč snad s dobrým koncem. Moc povedené, emocionální. Vybrané nadpisy ze soudobých novin působící dnes groteskně a děsivě zároveň. Knihu jen tak nezapomenu.

13.08.2020 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Zaujala mě forma, kterou byla kniha psaná - tedy střídání pasáží Báry a její babičky. Pro mě milým a úsměvným zážitkem bylo líčení posmrtného žití. Takové pohodové, rychlé čtení.

Nůž Nůž Jo Nesbø

Moc jsem se těšila a vcelku mé očekávání bylo naplněno, nicméně část děje pro mě byla celkem předvídatelná - to ale nemluvím o šokujícím a málo uvěřitelném rozuzlení. Vyzdvihla bych úplný začátek knihy (starý muž sledující televizi). A jsem opravdu zvědavá na další díl a moc moc si přeji pro Harryho nějaký zajímavý odosobněný případ.

27.01.2020 4 z 5

Že dnes žijeme v době, kdy myslí každý jen na sebe a chce pro sebe urvat co nejvíce? Že Žižka byl národní hrdina bojující za spravedlnost proti zkažené církvi? Po přečtení knihy mám pocit, že ty roky boje musely být neuvěřitelně kruté a složité. Jistoty nebyly ani před tím, nicméně v době války a převlékání kabátů už vůbec. Složitost doby dokládá i to, že člověk se těžce v událostech a bojích orientuje i v samotné knize psané s odstupem a nadhledem.

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Krásný zážitek!!! Nejsem sportovní fanoušek, ale to vůbec nevadí, přestože kniha nás uvádí do prostředí hokejového městečka se svéráznými obyvateli. Mistrovská psychologie postav, smysl pro detail a překvapení. Od poloviny jedním dechem.

27.01.2020 5 z 5

Mně se prostě líbí poznávat historii skrze příběhy lidí z různých vrstev a prostředí. Člověk si pak uvědomí, jak to, co se člověk učil ve škole, je malý zlomek tehdejších událostí, které jsou velmi složité. O to více si vážím doby a místa, kde žiji..

Bramborová Bára Bramborová Bára Ivona Březinová

Čtení dětem před spaním. Líbilo se.

10.11.2019 4 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Knihu jsem četla delší čas. Byla pro mě příjemnou relaxací. Vhledem do cizího prožívání a myšlení. Nejvíce se mi líbilo popisování života v Norsku a tamějších zvyklostí. A optimismus a rozhodnutí být šťastná a mít svého prince.

10.11.2019 4 z 5

Začarovaná třída Začarovaná třída Ivona Březinová

Od začátku bavilo mě i děti. Lehkost, vtip. Téma odlišnosti, předsudků. K pobavení a zamyšlení je skvělá.

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Téma významu matky pro dítě v nejranějších obdobích života, dopady ústavní péče a absence matky, role otce ve výchově a mnohá výchovná Moudra s velkým M psaná skvělou dialogovou formou. Velmi čtivá. Inspirující, zasahující. Děkuji za ni. Hodně z toho obsaženo v "Marťanovi".

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Kniha, která se čte sama - opravdu s úplnou lehkostí a přirozeností v táhne od samého začátku. Je vyprávěním životních příběhů dcery a otce, které se po kapitolách střídá. V jistém momentě dožene příběh otce dceřino vyprávění a poskytuje jeho úhel pohledu. Ke konci knihy se příběhy prolnou. Moc hezké, niterné, výjimečné. Řadím mezi své nej knihy.

Pět mrtvých psů Pět mrtvých psů Michal Sýkora

Viděla jsem dříve seriálové zpracování, které se mi velmi líbilo. Líbí se mi a baví mě hlavní postavy detektivních příběhů od Nejsvětější trojice. Těšila jsem se na knihu, ale byla pro mě trochu zklamáním. Očekávané hlubší charakteristiky, napětí...-něco mi tam prostě chybělo. Detektivka pohodová, neurazí, ale ve srovnání se seriálem planá. Možno vytknout, že napřed jsem měla přečíst, ale není to poprvé, kdy mě filmové zpracování vedlo ke knize. V tomto případě asi zůstanu fanda seriálu:-)

10.11.2019 3 z 5

Hod mrtvou labutí Hod mrtvou labutí Ondřej Hübl

Nad komentářem váhám. Knihu jsem se zaujetím přečetla před kratším časem. Líbila se mi, ale.. Nějak mi v mysli vyvstává pocit hořkosti, kterou ve mně některé povídky vyvolaly.. Některé povídky mě zaujaly, některé mi až tak nesedly, ale celkově hodnotím rozhodně kladně.

04.07.2019 3 z 5

Teta to zase plete Teta to zase plete Ivona Březinová

Dětem (předškoláci) se moc líbilo. Po přečtení jsme si mohli připomenout nepopletené verze pohádek. Za mě prima.

04.07.2019