Začarovaná třída

Začarovaná třída https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/39715/zacarovana-trida-39715.jpg 4 70 16

Pohádkový příběh docela obyčejné a celkem poslušné třídy, která se zcela změní s příchodem tří nových spolužáků-romských kouzelnických kluků.

Zemlja
24.09.2023 3 z 5

Taková divná je. Asi proti předpojatosti - Romové, lidi od kolotočů, myslím. Ale jsou tam i nějaká kouzla či co. Všehochuť. Ani se mi to nechtělo dočíst. Nejspíš jsem předpojatá.

simca9342
14.08.2023 5 z 5

"Z pravěku "
Jedna obyčejná třída s obyčejnými žáky. Do té doby než se tam neobjeví romské děti- tři vysocí, hubení kluci, kteří kočuji společně s cikrusem. Jak dítě mě ten příběh dojal, protože na zakladce jsme měli polské spolužáky a k tomu kolotočáře takže jsem se do hlavních postav uměla dost dobře vcítit.

Aladar33
04.10.2022 odpad!

Myslím si, že Goebbels by z autorky měl radost. Je tu všechno. Vytvoření konfliktu mezi Madlou a Marošem - Viz kapitola "Mýdlová Madla" - "Máma říkala, že to jsou cikáni. A cikáni jsou prý špinavý a kradou". Madla nechce s Marošem při tělocviku tancovat. Následně paní učitelka tančí s Marošem a Madla nemá s kým, aby pochopila, že je sama. Propaganda cílená na ty nejslabší z nás, malé děti. Plýtvání papírem a ubohý pokus o řešení něčeho, co musí řešit v první řadě sami Romové a ti, kteří je nenávidí. Ne malé děti, ne jejich rodiče indoktrinací multikulturním šílenstvím.

MilackovaN
12.05.2021 5 z 5

Velmi hezká knížka, která popisuje, jaký život mají Romové a jak jsou všichni házeni do jednoho pytle. Bohužel ukazuje i na to, jak se děti řídí názory svých rodičů...

sArKa236
22.11.2020 5 z 5

Knížku jsem četla přibližně před třinácti lety, a stále ji mám doma schovanou na poličce mezi mými oblíbenými knížkami. Jako malou mě čtení vůbec nebavilo, u ničeho jsem nikdy nevydržela. Začarovaná třída je knížka, které vděčím za svou lásku ke čtení. Byla první, kterou jsem kdy sama přečetla, a po ní přicházely další a další. Dodnes si ji sem tam prolistuji. Je krásně ilustrovaná, mladší čtenáře děj určitě zaujme, a hlavně, je velmi čtivá.

Markushka
10.11.2019 5 z 5

Od začátku bavilo mě i děti. Lehkost, vtip. Téma odlišnosti, předsudků. K pobavení a zamyšlení je skvělá.

karolina0346
28.02.2019 5 z 5

NightShade: Vždyť posláním knihy je ty předsudky zničit!

Bebečko108
20.11.2018 5 z 5

bylo to super, a bylo to legrační, doporučuji všem malým čtenářům.

ElikaBendova
25.04.2018 odpad!

Tuhle knihu bych nikdy číst dětem nedávala. Vyvolala ve mě jenom odpor. Nápad, že budou kluci čarovat hezký, ale ty jména a xenofobní předsudky? Ne děkuji. Spálit a rozprášit na louce.

Terezinka890
10.09.2017 5 z 5

Začarovaná knížka.

Ali71
10.07.2017 5 z 5

Pěkně, poučně napsaná knihy, děti bavila. Jen nás mrzelo, že tak rychle byla přečtená. Mohlo by v ní být víc příběhů.

Supernova
06.03.2016 5 z 5

Jednoznačně nadchla! :)

ladyfromskye
30.09.2014 5 z 5

Zábavná a hlavně poučná knížka. Učit, tak si ji s dětmi čteme jako povinnou četbu ve škole.

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Příklad knihy, která dokáže od paní Březinové mile překvapit.

sabanka
05.03.2013 4 z 5

Moc pěkná zábavná knížka která je za chvilku přečtená.

akcinel
17.02.2013 5 z 5

Tři noví žáci ve třídě se postarají o správnou zábavu ve škole. Najednou se může stát cokoli nemožného. Tři rómští kluci nepatří mezi premianty, ale dokáží věci nevídané i neslýchané a získají si sympatie spolužáků i paní učitelky. Výuku v takové třídě by chtěl na chvíli zažít asi každý. Tato knížka určitě pobaví malé čtenáře i dospěláky. Knihu bych doporučila všem dětem, které rády popustí uzdu své fantazii. My jsme si ve třídě třeťáků čtením této knihy oživovali hodiny čtení. Dětem se moc líbily i ilustrace, které nakreslil František Jaromír Palme. Moc jsme se nasmáli.