Nůž ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Harry Hole se už mnohokrát probudil s temným tušením, prázdnou hlavou a kocovinou jako trám. Tentokrát je ovšem probuzení ještě horší než jindy. Kdysi slavný kriminalista má na rukou i kalhotách krev a až po chvíli si vybaví, že ztratil všechno. To tam je idylické manželství s Ráchel, ta tam je zajímavá práce vyučujícího na policejní akademii. Jediné, co mu zbylo, je věrný přítel Jim Beam. A také místo v kanceláři vedle Trulse Berntsena, kde jakožto bývalá legenda smí na přímluvu svého šéfa aspoň třídit papíry. Co si však Harry vybavit nedokáže, jsou události včerejšího večera v baru Jealousy. Jednotlivé střípky vyplouvají na povrch jen pomaloučku, skládají se však ve strašlivý obrázek. Harry si začíná přát, aby se byl vůbec neprobudil, protože i zlý sen je lepší než krutá realita, jíž musí čelit. Ve chvíli, kdy si myslí, že už se dostal na samé dno a víc ztratit nemůže, se navíc objeví jeho dávný nepřítel Svein Finne. Harry má dvě možnosti: skoncovat se vším hned, anebo se ještě aspoň dočasně vzchopit....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423785/big_nuz-RaZ-423785.jpg 4.51682
Série:

Harry Hole 12.


Žánr:
Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: (ekniha), Kniha Zlín
Originální název:

Kniv, 2019


více info...
Nahrávám...

Komentáře (450)

Kniha Nůž

Hakate
dnes

(+ SPOILER) Tak a jsme na konci...

Tedy alespoň pro zatím.
A jsou tu rozporuplné pocity. Najednu stranu se člověk těšil, až usedne s posledním (nebo alespon zatím) příběhem Harryho a těšil se, jaké násrahy ho v tomto díle čekají.
Když si shrneme čím vším si Harry přišel, co všechno si už vytrpěl a přežil, Láska k ženám, hlavně tedy k jedné, otcovský vztah s nevlastním synem Olegem, problémy v práci, s kolegy, s pitím a drogami, pevně doufáme a říkáme si, že už to prostě horší být nemůže. A na druhou stranu se dám do dílu nechce, protože víte, že už jsme na konci...
Protože HH, je přesně ten chlap, kterého miluje každá žena, ale žádná ho nechce mít doma.

Ale ono může,.. může to být ještě horší, než kdy předtím.. Nesbo opět potvrdil, jaký je perfektní spisovatel a kam až se nebojí zajít.
Naprosto brilantní díl, který nás drží v napětí od začátku až do úplného konce. Plný skvělých zvratů.
Po řádcích se smrtí Rachel, opět vznika "panika" Ne nechci to číst, měla jsem ji ráda a tato smrt mě zabolela, ale na druhou stranu nutně potřebuji znát, kdo tohle mohl udělat.

Myšlenka, kdo je vrahem mi bleska, ale jelikož nejsem HH, tuto myšlenku jsem ihned zahnala, zamítla a neposlechla svou intuici. :) naopak jsem se čím dál ujišťovala a přesvědčovala, že jedinou správnou možnosti je .... Ou jak já se mýlila...
Naprosto brilantní, geniální, skvělé...

Konec je skvělý. Opět nutí k zamyšlení...a velkému prostoru pro fantazii. Každý čtenář ať si svůj konec dopíše sám... A nebo? Třeba se za nějakou dobu dočkáme rozuzlení? Ne, Nemyslím si.. ale kdo ví, s Nesbem vzady nejsem dobrý detektiv ;D. Ale intuice mi říká snad radši ani ne...neboť pokud bychom šli dál systémem Nesba...v dalším díle už by opravdu pak jen chyběla smrt Harryho....

Vlaďkaa4
31. července

Bohužel zatím poslední díl ze série. Tentokrát to nebylo tak drastické. Spoustu narážek na vraha a já byla úplně mimo. Vždy jsem naletěla na připravenou návnadu.


Teclaireddy
13. července

Přestože je na mě Jo Nesbø příliš megalomanský, tomuto dílu dávám pět hvězdiček, protože mě od začátku do konce nepustil a stále mne překvapoval. Ideální oddechovka na léto, přečteno asi za tři dny.

zaba335
09. července

(+ SPOILER) Kdyby bylo možné dala bych 10 z 10, ale bohužel musím zůstat u 5. Tato kniha by si zasloužila nejméně 10 hvězdiček.
Nezapadá totiž přímo do celé série Holeovek, přitom perfektně ano. Řeší ze zde totiž jenom jedna hlavní vražda plus se nám zde motá starý známý Finne.
Od Nože jsem neměla velká očekávání, a velmi příjemně mě překvapil, a to jsem považovala Žízeň za vrchol. Nesbo zase zářil. Na každé stránce. V každém slově.
Jak to sakra vymýšlí?

U tohoto dílu jsem byla překvapena snad na každé stránce. Začínáme Harryho probuzením a zakrváceným oblečením, následně, minimálně pro mě, nečekanou vraždou, tu postavu jsem měla velmi ráda a poté dlouhým honem za vrahem a detailním popisem událostí, psychologie postav a sem tam i špetkou něčeho obohacujícího.

Vraha, musím přiznat, jsem tipla nějak ve čtvrtině knihy, i když jsem tomu do poslední strany nevěřila a motiv mě velmi překvapil.

Všechno do sebe perfektně zapadlo jako lego, dostala jsem perfektní kriminálku se skvělou zápletkou a lehce otevřeným koncem.

Tak co nás čeká přístě?

rekon
30. června

Nevím, jak to Nesbo dělá, ale jiné knihy čtu třeba měsíc, (a stejně nevím, co jsem četla) u něj se mi to nikdy nestalo. Harry je můj miláček, bohužel život mu do cesty stále hází klacky. (spíše obrovské klády) A on se vždycky zvedne a snaží se jít dál. Ne jinak to bylo u této knihy, doteď se z toho nemůžu vzpamatovat. Detektiv ze mě asi nikdy nebude, vraha bych nečekala ani omylem. Těším se další bonbonek....

enjay
16. května

Chudák Rachel :D
Každopádně velmi napínavé čtení a strhující rozuzlení. Jsem zvědavý, kam bude detektiv Hole pokračovat po tomto díle, pokud bude.

Ajrad1981
16. května

(+ SPOILER) Mám poslední dobou blbý zvyk - před čtením a i v jeho průběhu občas zalistovat knihou dopředu a jeden dva odstavce si přečíst. Takže jsem předem znala totožnost oběti a obrala se tak o překvapení. I když, překvapená jsem nebyla ani při tom listování, že bych tuhle mrtvolu čekala?
Spíš mě překvapilo, že Harry nebyl na seznamu podezřelých - vždyť se to přímo nabízelo, i anotace o tom mluví! I když ta samozřejmě může klamat. Tentokrát neklamala, jen si člověk musel počkat. A i když samozřejmě fanoušek HH nepředpokládá, že by byl Harry vrah, tak je nějakou dobu v nejistotě, jak to teda vlastně bylo a jestli se nespletl.
Při jednom dalším zalistování jsem narazila na jednu překvapivou informaci týkající se čtyř lidí a po nějaké době mě napadlo - co když pachatel je jeden z nich? Samozřejmě jsem měla na mysli jednoho konkrétního z těch čtyř. Moje podezření ještě posílil rozhovor dotyčného s Harrym, ale je otázka, jestli bych to podezření pojala i bez té odhalené informace. Byla by to bomba typická pro tuhle sérii! A pochopitelně neprozradím, jestli jsem se trefila nebo jestli to přece jen udělal Harry, to vám, kteří jste knihu ještě nečetli, nemůžu udělat!!

Ke knize mám ovšem dvě výhrady. Opět se tam objeví zázračné přežití jedné z postav, podle mého je to možné pouze hypoteticky, ale je to jen domněnka, zkoušet to rozhodně nehodlám. A ta druhá výhrada je konec, tak nějak byli všichni spokojeni a to mi tady moc nesedí. Za tyhle výhrady hvězdičku ubírám.
Ale zase ji přidávám za poslední stránky, autor si ponechal naprosto volné pole působnosti do budoucna a to se mi naopak líbilo hodně.

-Endy-
07. května

Detektivka není můj žánr. Přesto jsem z nějakého (mně neznámého) důvodu přečetla 5 Holeovek. Každá další byla slabší. Možná jsem udělala chybu, neboť jsem začala Sněhulákem - odtud už člověk může jen níže.
Touto knihou už ale opravdu končím.

1 ...