Markushka Markushka komentáře u knih

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Moc jsem se těšila na další srdcovku s Harrym, který se stal již dávno nesmrtelný nadčlověk. Chytlo mě to od prvních vět a nepustilo:-) Líbila se mi forma, kterou to bylo psané - pasáže "ústředního zavražděného" mluvícího k otci. Celkově super. Ale asi bych chtěla, aby se Harry trochu polidštil, usadil... Nemusí být na všechno sám:-))

23.08.2017 5 z 5

Svědkyně ohně Svědkyně ohně Lars Kepler

Kniha mě plně vtáhla od samého začátku. Pro mě úplný thriller. Joona Linna detektiv, který stojí proti všem, jeho neskutečný životní příběh se rozkrývá. A přece mi tam něco chybí, něco neladí.. Více psychologie postav?

13.08.2017 4 z 5

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Pecka. Knihu jsem měla audio. Strhující a chytlavé od začátku do konce. Drsné. Překvapující. Tak trochu jiná nesbovinka:-)

13.08.2017 5 z 5

Netopýr Netopýr Jo Nesbø

Přečetla jsem snad jako x-tou knihu s HH a můžu tak říci, že ty následující jsou trošku dále. Nicméně jsem fanda HH, tak bylo pro mě zajímavé sledovat, jak to začalo :-) A když si promítám, co všechno potkalo hlavního hrdinu za tragédie jenom do konce tohoto dílu a přidám všechny ty další, tak se divím, že má i chvíle, kdy nelije...

13.08.2017 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Vztahy jsou komplikované, lidské povahy složité, motivace různé a život se žije, okamžiky štěstí přicházejí a pomíjejí... a o tom je. A nebylo to špatné. Začala jsem na doporučení Jáchymem. Ta část mě bavila více. Část Veronika pak zapadala jak puzzle. Dobrý nápad. Pohodové odpočinkové čtení.

09.07.2017 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Mé očekávání, že se začtu do další povedené detektivky, která mě baví hlavním hrdinou, zajímavými popisy a širokým záběrem motivů lidského chování, se naplnilo. Velmi povedené. Nicméně závěr, kdy mnohonásobného vraha letí do neútěšného Konga vystopovat neozbrojená dvojice policistů, která jen díky štěstěně nepadne do nástrah a případ ´vyřeší´, mi připadal poněkud bondovský...

26.06.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Čtivá kniha s drsným dějem, který ve mě vybudil dojem, že vyjít si ven kdesi na severu je pomalu o kejhák:-) Kniha si mě ze začátku získala, ale postupně mi chyběla lepší propracovanost jednotlivých postav. Děj mi připadal takový slepovaný, neharmonický. A přestože o skutečné práci policie mnoho nevím, tak jak to bylo v knize vykreslené, mi připadá málo nereálné.. Nicméně mě bavilo číst o práci hypnotizéra, nejvíce mě bavila asi část, kdy hlavní hrdina popisoval jednotlivá sezení.. Takže jednodušší krvavá oddechovka :-))

14.06.2017 3 z 5