Markushka Markushka komentáře u knih

Muž jménem Ove Muž jménem Ove Fredrik Backman

Knihu jsem četla na základě doporučení a také je mou čtvrtou knihou od tohoto autora. Velké očekávání mi ale trochu rozhodila nedávno přečtená povedená kniha - Přes práh - s velmi podobnou tématikou a charakterem hlavní postavy. Takže ano, předvídatelný děj, nicméně to dorovnává bravurní styl, výborné zkratky. Zasmála jsem se i poplakala. Můžu knihu tedy taky jen doporučit:-)

17.08.2023 5 z 5

Listopád Listopád Alena Mornštajnová

Překvapivé čtení, ze kterého není lehce u srdce. Četla jsem před delší dobou, nicméně hořkost je stále ve mně. Určitě stojí za přečtení, ale raději s budu vracet k jiným knihám autorky.

24.11.2021 4 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Zaujala mě forma, kterou byla kniha psaná - tedy střídání pasáží Báry a její babičky. Pro mě milým a úsměvným zážitkem bylo líčení posmrtného žití. Takové pohodové, rychlé čtení.

13.08.2020 4 z 5

Jsi tam, brácho? Jsi tam, brácho? Marek Herman

Téma významu matky pro dítě v nejranějších obdobích života, dopady ústavní péče a absence matky, role otce ve výchově a mnohá výchovná Moudra s velkým M psaná skvělou dialogovou formou. Velmi čtivá. Inspirující, zasahující. Děkuji za ni. Hodně z toho obsaženo v "Marťanovi".

10.11.2019 5 z 5

Aha! Rodičovství Aha! Rodičovství Laura Markham

Inspirativní kniha plná praktických postupů ke zvládnutí svých vlastních emocí, k většímu sblížení se svým dítětem a jeho podpoře ve vývoji. Přestože mě kniha velmi zajímala a mnohé věci se mnou souzněly, četla jsem ji předlouho a musela jsem se často i vracet. Nesedělo mi nejspíše její zpracování. K tomu, abych si z ní něco pořádně odnesla, mi pak pomohly výpisky. Líbí se mi věta: 'Kdykoliv můžete zastavit, nadechnout se a rozhodnout se pro lásku.'

04.04.2019 4 z 5

Malý pražský erotikon Malý pražský erotikon Patrik Hartl

Chytlo mě to od samého začátku. Bavilo mě číst z pohledu různých aktérů, sledovat jejich vývoj. A taky happyend. Příjemné odpočinkové čtení.

29.12.2018 5 z 5

Strašidýlko Stráša Strašidýlko Stráša Alena Mornštajnová

Milá kniha, která děti moc bavila. Přečteno za jedno odpoledne. Parádní ilustrace.

20.07.2023 5 z 5

Hornické vdovy Hornické vdovy Kamila Hladká

Seznámení s každodenním životem a starostmi žen v různých časových obdobích bylo pro mě velmi obohacující. Stejně tak i možnost nahlédnout do života rodin, kterým do života vstoupila tragédie.

24.11.2021 4 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Moc jsem se těšila a vcelku mé očekávání bylo naplněno, nicméně část děje pro mě byla celkem předvídatelná - to ale nemluvím o šokujícím a málo uvěřitelném rozuzlení. Vyzdvihla bych úplný začátek knihy (starý muž sledující televizi). A jsem opravdu zvědavá na další díl a moc moc si přeji pro Harryho nějaký zajímavý odosobněný případ.

27.01.2020 4 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Začátek knihy mě naladil, ale celkově se mi příběh moc nelíbil. Důvodem asi bude, že mi byla nesympatická hlavní hrdinka i některé postavy a jejich motivy chování. Nějak se to celé táhlo.

18.09.2018 2 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Krvák. Bavil mě asi nejvíce od této dvojice autorů. Velmi čtivé, napínavé a drsné :-)

31.08.2018 5 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

A mě to moc baví a těším se na další. I když... a to si říkám posledních několik dílů... ubrat, a tím přidat na uvěřitelnosti.

05.02.2018 5 z 5

Med z bodláčí Med z bodláčí Sara Paborn

Kniha o tom, jak několik milostných okamžiků se může vrýt do srdce na celý život. O tom, co se pak děje s naším osudem. Čtení této knihy bylo příjemné a odpočinkové. Líbilo se mi střídání děje v minulosti a přítomnosti.

17.08.2023 4 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Knihu jsem přečetla takřka v zátahu. Osudy dívek a žen na pozadí kulturního a politického vývoje v Afghánistánu. Kultura i podmínky nám natolik vzdálené a téměř k nepochopení. Zajímavý pohled do různých společenských vrstev, ale hlavně do života běžné afghánské rodiny. Líbilo se mi střídání kapitol z pohledu dvou hlavních postav a jejich životní prolínání.

14.05.2018 5 z 5

Všechno v pořádku, slečno Karpíšková? Všechno v pořádku, slečno Karpíšková? Eva Michorová

Tak nevím. Nevěděla jsem při čtení a nevím ani teď. Bavilo mě, nebavilo. Čtivé, nečtivé. Nějak jsem se nemohla naladit. Ale zůstaly pocity kladné, proto tři hvězdy.

05.02.2018 3 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Dávám za pravdu všem, kteří píší, že kniha je neuvěřitelně čtivá - výrazně zkrátila můj spánek po několik dní. Hrůzyplné, šokující. Nicméně těžko uvěřitelné třeba to, že by po tolika letech ve tmě neměl člověk problémy se zrakem, alespoň na nějaký čas. Nebo, že by se hnal někdo najít úkryt komplice masového vraha bez přivolání posil. Nebo celá ta policejní akce na uzavřeném oddělení včetně medikace tajné agentky.. Nebo zmizení Joony.. Chce to brát s nadhledem, prostě si užít a neřešit:-) Čtyři hvězdy za čtivost.

02.09.2017 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Moc jsem se těšila na další srdcovku s Harrym, který se stal již dávno nesmrtelný nadčlověk. Chytlo mě to od prvních vět a nepustilo:-) Líbila se mi forma, kterou to bylo psané - pasáže "ústředního zavražděného" mluvícího k otci. Celkově super. Ale asi bych chtěla, aby se Harry trochu polidštil, usadil... Nemusí být na všechno sám:-))

23.08.2017 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Čtivá kniha s drsným dějem, který ve mě vybudil dojem, že vyjít si ven kdesi na severu je pomalu o kejhák:-) Kniha si mě ze začátku získala, ale postupně mi chyběla lepší propracovanost jednotlivých postav. Děj mi připadal takový slepovaný, neharmonický. A přestože o skutečné práci policie mnoho nevím, tak jak to bylo v knize vykreslené, mi připadá málo nereálné.. Nicméně mě bavilo číst o práci hypnotizéra, nejvíce mě bavila asi část, kdy hlavní hrdina popisoval jednotlivá sezení.. Takže jednodušší krvavá oddechovka :-))

14.06.2017 3 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Moje očekávání bylo pohodové zábavné čtení a toto očekávání bylo zcela naplněno:-) Tři příběhy nevšedních hrdinek. Poslouchala a četla jsem několik rozhovorů s panem Hartlem, který se prý velmi snažil naladit na ženy a jejich myšlení.. No řekněme, že tomu tak za mě úplně nebylo, nicméně jsem se u knížky hodně pobavila a přečetla ji na jeden zátah.

07.01.2024 5 z 5

Nedostižná láska Nedostižná láska Hannah Mary Rothschild

Stojí za přečtení. Líbilo se mi, jak byl celý příběh vystaven. Postupné seznamování s jednotlivými aktéry a historickým pozadím. Kniha nás zavede do uměleckého prostředí a světa boháčů, který je běžnému smrtelníkovi na hony vzdálený...

24.11.2021 5 z 5