Markett Markett komentáře u knih

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Tuhle krásnou letní jednohubku jsem měla přečtenou velmi rychle. A jako u každé knížky od Julie Caplin musím říct, že jsem ze čtení nadšená. Příběh se mi moc líbil, a některé postavy bych opravdu přehodila přes palubu už ze začátku. Ale tak bez těch špatných by to koneckonců nebylo ono. Příběh Maddie a Nicka se mi moc líbil, a doufám, že se během dalších knížek k nim dostaneme zpět aspoň okrajově.
Musím říct, že je to velmi sladké romantické čtení. Představa slunných pláží příjemně zahřeje v těchto deštivých dnech. :-)

28.08.2021 5 z 5

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Další nádherný díl ze série, četl se jedním dechem. A teď už vím i to, že Island musím přidat na seznam míst, které musím vidět, protože mě výlety Lucy a Alexe inspirovaly.
Ačkoliv mě čekají další díly, přiznávám, že se mi zatím z celé série nejvíce líbil tento (všechny díly jsou perfektní, ale tenhle mě okouzlil zatím nejvíce). Lucy byla moc prima, a Alex se mi líbil už v knize z Paříže. Ale nejvíce tady za mě asi vedla "vikingská princezna" Hekla.
Takže já se jdu podívat na další díl, a milovníkům romantiky a cestování doporučuji začít se čtením, protože čtení téhle série je opravdu návykové. :)

24.08.2021 5 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Krásná, romantická knížka plná zdravého mlsání - výhoda této knihy, když se o dortíkách jen čte, člověk nenabere ani kilo navíc; nevýhoda této knihy - když už člověk nemlsá, představuje si ty dortíky a strašně ho štve, že nemá ani kousek na ochutnání! :D
Ale určitě je ještě co dodat, protože knížka se krásně četla, postavy byly skvělé, ač teda Sebastian mě chvílemi dost štval. Každopádně oddechovka je to úžasná, a prostředí Paříže celé vyprávění jen podtrhuje. :)

11.06.2021 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Krásný příběh, ač knížka měla velice pomalý rozjezd a na takovou tu skutečnou "akci" si čtenář musel počkat skoro do půlky knihy. Ale určitě to neubírá na kvalitě, Pekárna je moc příjemné čtení se sympatickými postavami.
Sophie se mi zdála fajn už v prvním díle, a jsem ráda, že tady dostala svůj prostor, a co teprve Todd, parádní mužský.
Za mě pět hvězdiček a hurá do dalšího dílu. :)

03.04.2021 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Na sérii jsem si brousila zoubky už dlouho, a konečně jsem se k ní dostala.
Můžu říct, že je to milá a příjemná oddechovka s nekomplikovaným a romantickým dějem, prostě úžasná četba pro toto období - ačkoliv sedím doma pod dekou s čajem či vínem v ruce, mám pocit, jako bych byla v Kodani s Kate a ostatními. Všichni jsou velice milí, přátelští, že někdy jsem měla pocit, že bych je znala a prožívala tuto výpravu s nimi. Nyní vím, že Kodaň musím zařadit na seznam míst, které musím vidět.
Moc se mi líbila romantická zápletka Kate a Bena. Ačkoliv se ze začátku zdál dost nesympatický, musím uznat, že se mi ten "lišák" dostal pod kůži. :)

A teď hurá na další díl... :)

14.03.2021 5 z 5

Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Růže mají trny - Román o Alžbětě I. Sandra Byrd

Poslední díl ze série pro mě nebyl zklamáním, spíše naopak jsem byla nadšená a je mi líto, že ještě autorka nenapsala nějakou další knížku o královně a její blízké dvorní dámě.
Autorka píše velmi čtivě a poutavě, děj krásně plyne a postavy jsou velice sympatické.
Královnu Alžbětu obdivuji, byla to silná žena, úžasná panovnice plná odhodlání a odvahy bojovat pro svou zem a velká ikona. Jsem ráda, že autorka popsala Alžbětu přesně takovou, jakou si ji představuji i já.
Helena byla též velmi milou postavou se zajímavým životem. Moc se mi čtení o dvorních dámách líbí, svým způsobem se dozvídáme o nejbližším okolí královen jinýma očima.

Celá série se mi moc líbí, a nejvíce se mi líbil díl o Anně Boleynové. Určitě mohu doporučit všem, kdo rád čte historické romány a knihy z období Tudorovců.

22.02.2021 5 z 5

Pár stránek navíc Pár stránek navíc Lin Rina

Tohle je moc krásná a milá knížka, stejně jako její předchůdkyně. Bylo krásné se začíst do poznámek a postřehů autorky, a velice kouzelné dostat dalších pár milých kapitol, kde jsme se s Animant, Thomasem a dalšími mohli setkat znovu.
Miluji Kroniky prachu, knížka, která ve mě zanechala tolik, že se k ní ráda budu často vracet... Vlastně, k oběma :)

11.02.2021 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

(SPOILER) Panečku, absolutně netuším, co na tuhle knížku napsat... Pro mě to nebylo moc lehké čtení, ale musím uznat, že je knížka napsaná dokonale, skalním se autorce a smekám klobouk. I když jsem četla jiné knihy autorky, takhle mi přišla úplně nejvíce dechberoucí, děsivá, a přesto hezká, ač se tohle slovo na téma asi vůbec nehodí. Ale nemůžu si pomoci, četla se jedním dechem, je krásně a čtivě napsaná, prostě nemám, co bych vytkla.

Velice se mi líbí, že příběh začíná docela nenápadně z pohledu dívky Miry, která nám nabízí svůj pohled na život, prožívá ne zrovna lehké období, a přitom se hlouběji poznává s tetou Hanou. A jsem ráda, že Mira došla svého štěstí, úplně mě finále hřálo u srdce.
Druhá část byla velmi napínavá, setkání s Hanou jako ženou, která není podivínkou a žije normální život, je vlastně velmi hezká část... Ale až do určité části, protože pak přichází zlom a začínají ty kapitoly, které se nečtou zrovna snadno, aspoň mě, citlivému člověku. Vím, že takhle doba nebyla vůbec lehká, a tím, jak autorka život rodiny popsala, tak jsem měla takový pocit, jako by se mě to přímo týkalo, jako bych tam byla s nimi.
A třetí část, kde poznáváme Hanu blíže a události, proč je vlastně po válce taková, jaká je. Části z tábora se mi opět nečetly snadno a doufala jsem, že bude tomu utrpení brzy konec, ale dej nabíral další a další obrátky... A pak jsem byla ráda, že jsme se vrátily do doby, kde žila Míra... A najednou byl konec a v hlavě mnoho otázek...

Myslím, že Hana je určitě nejlepší kniha paní Mornštajnové. Pokud se k ní dostane stejně citlivá povaha jako já, asi to bude taky prožívat, ale určitě knížku můžu doporučit, rozhodně stojí za přečtení. Mě čtení trvalo dva dny... Prostě je knížka úžasně a čtivě napsaná, koneckonců, musíte se přesvědčit sami...

24.01.2021 5 z 5

Kdy? Kdy? Victoria Laurie

Zajímavá knížka, velmi originální nápad a hlavně se nedá předvídat, co se bude dít.
Knížka už od začátku je napínavá, a čím více děj pokračuje, tím víc se i to napětí stupňuje. Námět je velmi zajímavý, neokoukaný,s troškou nadpřirozena.
Knížka se mi líbila moc, přečetla jsem si během tří dní a těšila se, jak to vlastně dopadne. Pro někoho, kdo má rád napínavé příběhy, je tohle určitě to pravé.

23.01.2021 5 z 5

Cizinka v Paříži Cizinka v Paříži Joanna Rees

Cizinka v Paříži byla moc krásným pokračováním úžasné Dívky na útěku. Napínavá kniha, kde se s Vitou a mou oblíbenou Nancy dostáváme do Paříže. Jr pravda, že chvílemi mě tady Nancy neskutečně štvala, ale během čtení jsem byla ráda, že autorka vše urovnala. A příběh Vity prostě decheroucí. Moc se mi líbilo, jak se konečně začala věnovat tomu, co milovala. A nesmím zapomenout na Paula, ten rošťák do děje krásně zapadal.
Konec mě samozřejmě dost překvapil. Jsem zvědavá, jak tohle všechno dopadne a už teď se těším na další díl.

12.01.2021 5 z 5

Dívka na útěku Dívka na útěku Joanna Rees

Jedním slovem - fantastické! Moc krásné čtení.
Pokud jste nadšeným čtenářem, který miluje 20. léta, tak mohu jen říct, že se vám tahle knížka bude moc líbit. Obálka je na první pohled velmi krásná, a obsah je úplně stejně působivý. Příběh jemně plyne a je moc zajímavé se dozvídat, jak přes všechny těžkosti Anna, alias Verity, pomalu začíná žít svůj nový život. Najde si přátelé, práci, plní si svůj sen, a pak přijde rána....
Anna - Verity je velice zvláštní dívka, která se po útěku z domova rozhodla splnit si sen, a díky jejím přátelům se jí to i daří. Mohu říct, že jsem se vždycky hodně těšila na Nancy - divoká dívka a zároveň Annina kamarádka, se kterou nikdy nebyla nuda, moc jsem si jí oblíbila. Jen Archie mě trochu zklamal, ale jelikož série ještě nekončí, věřím že se do děje ještě dostane. A Clement, toho jsem chtěla praštit pokaždé, kdykoliv se v knize objevil.

Určitě knížka stojí za přečtení, díky krátkým kapitolám krásně plyne, a člověk se snadno vcítí do příběhu, kde autorka toho na Annina bedra naložila až trochu moc. Opravdu mohu doporučit a těším se na pokračování.

20.11.2020 5 z 5

Třpytivá hodina Třpytivá hodina Iona Grey

Třpytivá hodina - neskutečně krásná, romantická, a přesto smutná kniha.
Iona Grey mě poprvé oslovila s knihou Dopisy, které nikdo nečetl, a když jsem se dozvěděla, že vyšla další její kniha, musela jsem jí mít, o to více jsem se těšila, když jsem se dozvěděla, že se dej odehrává v mých oblíbených 20. letech - ty večírky, móda a ta atmosféra z téhle knížky úplně září.
A po přečtení jsem nadšená, opravdu mě knížka moc chytila za srdce. Krásný děj, úžasné hlavní postavy a ta romantická zápletka, kterou dlouho nedostanu z hlavy. Selinu jsem velmi obdivovala, a Lawrence si zamilovala...
Knížka je prostě úžasná, stojí za přečtení, já slovy nedokážu vyjádřit to, jak moc mě chytla za srdíčko.... Iona Grey prostě psát umí, miluji ji!

30.10.2020 5 z 5

Seznam snů a neřestí Seznam snů a neřestí Alison Bliss

Tak tohle bylo hodně sladké a oddechové čtení, taková hezká erotická romantika. Valerie s Loganem byli dobrá dvojice, moc se mi na začátku líbily ty jejich slovní přestřelky. Sice bych si trošku jinak představovala konec, ale důležité je, že jsou zase spolu a je jedno jak se k tomu dostali. I Brett se mi na konci líbil mnohem víc než na začátku, s těmi jeho přehnanými ochranitelskými sklony bych ho opravdu praštila.
Knížka přečtená za dva dny a myslím, že je to velmi příjemné a nenáročné čtení. :)

04.10.2020 4 z 5

Zaslíbená Zaslíbená Kiera Cass

Nejdražší a moje nejoblíbenější Kiero, proč mi tohle děláš? Otevřený konec a pokračování ještě v nedohlednu? Co já teď budu dělat? :D

Když to shrnu, než jsem se pustila do čtení Zaslíbené, tak tady na Databázi bylo tolik negativních hodnocení, že jsem se bála, jak se bude kniha líbit mě. A ruku na srdce, mě Kiera opět nezklamala. Sice Zaslíbená není Selekce, je o něco slabší, ale taky to má šťávu a ty pohádkové prvky, pro které autorku tolik zbožňuju.
Hollis mi že začátku trošku připomínala pátou manželku Jindřicha VIII. Kateřinu Howardovou (nevím, proč mě tohle přirovnání napadlo, ale celkově mi knížka připadá trochu inspirovaná tudorovským stylem, ale to je třeba jen můj pocit), a proto jsem k ní hned pocítila takovou zvláštní sympatii. Méně jsem si oblíbila Delii Grace.
Ostatní postavy byly méně propracované, až na krále, který by mě osobně získal, jen Silase jsme mohli poznat trochu více...
Ten konec mě samozřejmě trochu mrzí, tohle jsem rozhodně nečekala, ale jelikož je to otevřené, tak se těším na to, jak to bude pokračovat, a doufám, že se ty komplikované uzlíky nějak rozmotají.
Za mě kniha super! :)

26.08.2020 5 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Knihy od Kiery Cass postě miluju, a tak jsem rozhodně nemohla vynechat ani Sirénu. Je pravda, že rozhodně jí nemůžu porovnávat se Selekcí, ta byla opravdu o něco lepší, ale Siréna rozhodně stojí za přečtení.
Už ze začátku mě okouzlila hlavní postava Kahlen, ač působila spíš jako introvert, moc se mi líbilo, jak svůj nelehký osud přijímá. A další postavy, její spolubydlící, byly úplně z jiného soudku, takže se holky tak dobře doplňovaly. Oceán mi tady přišel jako takový jejích tatínek, ochranář, a sem tam bohužel i krutý, ale moc se mi líbilo, jak měl blízko ke Kahlen.

Siréna je takové oddechové a krásně plynulé čtení, děj ubíhá velmi rychle. Já rozhodně mohu doporučit všem, kdo má rád fantasy příběhy a všem, kdo Kieru prostě milují stejně jako já. :)

24.08.2020 4 z 5

Povídky podivných Povídky podivných Ransom Riggs

Povídkám dávám plný počet hvězdiček, jsou naprosto dokonalé. :)

24.08.2020 5 z 5

Knihovna duší Knihovna duší Ransom Riggs

Tenhle díl mi zatím přišel z celé série nejvíce akční a prostě nejlepší. Už od začátku to má super děj, napětí, trošku hororových prvků, prostě všechno, co by od této série člověk očekával. Moc se mi tady líbilo, jak je v tomhle díle Jacob rozhodný a jde tvrdě za tím, aby zachránil své kamarády. A Emma tady byla naprosto úžasná.
Prostě a jednoduše, podle mého názoru nejlepší díl ze série a jsem zvědavá, co přinesou další díly.
Takže pokud je tady nějaký milovník té hororové fantasy, s chutí do toho! :)

24.08.2020 5 z 5

Podivné město Podivné město Ransom Riggs

Hned po přečtení prvního dílu Sirotčince jsem se pustila do druhého dílu, moc se mi líbilo, jak knihy na sebe navazují, že druhý díl vlastně začne tam, kde první skončil.
Co se samotné knihy týče, já jsem celkově byla spokojená, ale přiznávám, že první polovina knihy se mi táhla a četla hůře, zdálo se mi, jako by se nedělo nic tak strhujícího. A ve druhé polovině to začalo být neskutečně napínavé, čtení mě moc bavilo, sotva jsem dokázala knihu odložit, protože jsem musela vědět, jak je to dál.
Za mě je série hodně dobrá, rozhodně doporučuji. :)

24.08.2020 4 z 5

Hodně zvláštní a originální knížka, nápad měl autor opravdu geniální. O cestování časem, podivných dětech se zvláštními schopnostmi se opravdu tak často není možné setkat. A tohle opravdu stálo za to, i když některé prvky byly docela hororové, bylo velmi příjemné si knihu přečíst. Kdo má rád zajímavé fantasy čtení, se slečnou Peregrinovou rozhodně není možné šlápnout vedle. :)
Dávám jen jednu hvězdičku dolů, nemám moc ráda momenty, kdy se zlo děje zvířatům...

05.08.2020 4 z 5

Věřit znovu Věřit znovu Mona Kasten

Krásné romantické čtení. Opravdu jsem byla nadšená z příběhu Spencera a Dawn. Už se těším na další díl. :)

21.07.2020 5 z 5