Markett Markett komentáře u knih

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Tak tohle bylo opravdu moc hezké pokračování. Po přečtení prvního dílu jsem druhý netrpělivě očekávala, a když se konečně dočkala, tak jsem se hned musela pustit do čtení.
Když to porovnám s prvním dílem, tady je rozhodně o dost víc akce a napětí. Je pravda, že Abriella mě místy trošku štvala, protože některé výroky a chování nebylo úplně to pravé ořechové, ale ke konci se to zase zlepšilo.
Stejně jako u prvního dílu, tak i tady jsem prostě zbožňovala Finna, ten kluk je prostě boží, a občas jsem nechápala, co zrovna na té Brie má, ale budiž, s finálem jsem spokojená. Finn mě prostě nezklamal ani tentokrát, a díky němu a jeho činům mě to čtení prostě fakt bavilo. Pak opět nemůžu zapomenout na Prethu, ač ta tady neměla zas až tolik prostoru. Sebastian mě velice ke konci knížky překvapil, a můžu říct, že si u mě docela "šplhnul" a beru ho na milost, koneckonců v tomhle díle dost otevře své srdce, a člověk ho najednou chápe, ač někdy mi ho bylo docela líto.
A určitě musím "vyšvihnout" Mishu, nová postava, a naprosto úžasná. Opravdu ten mi do toho děje tak báječně pasoval a dodával tomu i špetku vtipu.
Takže když to sečtu a podtrhnu, druhý díl se mě osobně líbil o malinko víc než ten první. Postavy došly ke svému cíli, vše dopadlo tak, jak mělo, a já jsem ráda, že oba dva díly mají místo v mé knihovně a těším se, až se k nim jednou budu moct vrátit. :)

29.01.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Další knížka od mé Julie Caplin, a opět jsem nadmíru spokojená. Skotsko je krásná země, a autorka si dala s popisem krajiny a hradu dost záležet. Jelikož se dej odehrává ve vánočním čase, myslím, že jsem si na čtení vybrala nejlepší období.
Tentokrát se hlavní hrdinkou stala Izzy, kterou známe už z Irska, a jsem ráda, že jsme se mohli setkat i s dalšími (Jason a Fliss mě bavili už v Irsku, a tady taky byli jako taková třešnička), Ross nebyl dle mého úplný romantický hrdina, ale zase oceňuji, že v každé knížce je tahle romantická zápletka trošku jiná, takže taky palec nahoru... A nesmím zapomenout na Xanthe, ta nesměla chybět a dodávala knížce svižnost.
Určitě (jako u každé knížky od Julie) znovu napíšu, že tuhle oddechovku můžu doporučit a budu netrpělivě vyhlížet další díl Romantických útěků. :)

28.12.2022 5 z 5

Kufr z nebe Kufr z nebe Lin Rina

Volné pokračování Kronik prachu, a přesto v tom Kroniky prachu nejde až tak hledat, až na dobu a pár společných postav, ale to je tak vše ; s Animant a Thomasem se tady bohužel potkáme tak krátce...
Každopádně mě to vůbec nevadilo, hlavní hrdinkou tady byla Elisa, nejlepší kamarádka Animant, a hodinář Jamie... A zápletka je taky úplně jiná - první díl byl spíše romanticky laděný, tak tady vede spíše detektivní zápletka, ač na tu romantiku taky trošku dojde. Knize nechybí vtip, napětí, a ten konec překvapí, protože i já jsem ho čekala trošku jiný, a opravdu jsem se ke konci divila, jak jsem se spletla.
Co se samotného čtení týče, knížka nabere rychlé obrátky, ale jen ten začátek je trošku vleklý, takže rozhodně to chce vydržet a počkat si na to napětí.
Elisa jako hlavní postava se hodně živá a vtipná, mě se moc líbila i v Kronikách, a tak jsem ráda, že tady jí poznáme trošku více. Jamie je taky hodně dobrá postava, trošku naivní, zmatený, trošku občas zaskočený tím, co Elisa zase vymyslela...
Nebudu určitě nic prozrazovat - všichni, kdo četl Kroniky prachu, tak je určitě dobré přečíst si i tohle volné pokračování, protože ta atmosféra Kronik z knížky dýchá celou dobu... A absolutně nevadí, že je to spíše takové více detektivní, určitě knížka stojí za přečtení.
Já se moc těším, až se k ní jednou vrátím, a určitě začnu číst pěkně popořadě :)

18.12.2022 5 z 5

Limea Limea Lin Rina

Za prvé asi začnu tím, co mě na knížce zaujalo asi nejvíce : 1) napsala ji Lin Rina, která dala život mým oblíbeným Kronikám prachu, a proto je jasné, že mi Limea nesměla chybět ; a za 2) ta obálka je prostě fantastická, a taky ilustrace v knize. Co se týče této designové stránky, není Limee absolutně co vytknout.

A teď příběh... Já knížce určitě dám kladné hodnocení. Originalita příběhu a svět, kde se to všechno odehrává, na mě udělalo obrovský dojem. Příběh je opravdu krásný, kdy se nenápadné Limee, která si jde jen za svým, obrátí život naruby tím, že na pláži najde cizince. A zbytek prozrazovat nebudu, rozhodně to stojí za přečtení. Limea se mi jako hlavní hrdinka moc líbila, a Nóatún opravdu nemá chybu. Jak se tu už názor objevil, nebylo by špatné taky mít pár kapitol i z jeho pohledu, ale to už nezměníme. Konec samozřejmě nepřekvapil, trošku jsem čekala, že to tak dopadne, ale jeho otevřenost pořád nechává prostor pro vlastní zamyšlení. Určitě bych brala, aby se i k Limee objevilo pár stránek navíc.
Takže milovníci fantasy, směle do toho, určitě se vám statečná Limea bude líbit.

16.11.2022 5 z 5

Dívka na tančícím koni Dívka na tančícím koni Charlotte Dujardin

Charlotte Dujardin sleduju už moc dlouho. Miluji koně, jejich prostředí, a drezura mě moc fascinuje.
Charlotte jsem poprvé tak nějak začala nejvíce registrovat na olympiádě v Londýně, kde opravdu zajela s Valegrem skvělou drezuru.
Knížka je napsaná krásně, čtivě, a moc se mi líbí, že jí Charlotte napsala přesně svými slovy. Je zajímavé sledovat její cestu od dětství, kdy se je koním začala přibližovat díky své mamince, až do současnosti, kdy vyhrála opravdu ty nejlepší soutěže, trénuje a je vzorem pro mnoho jezdců.
Rozhodně můžu doporučit všem, kdo má rád koně, a rozhodně těm, koho zajímá osobnost úžasné Charlotte Dujardin.

04.11.2022 5 z 5

Slavík Slavík Kristin Hannah

Slavík, anebo také příběh dvou statečných sester, kdy v pořadí zuří druhá světová válka a její hrůzy zasahují do života obou sester.
Knížku jsem přečetla jedním dechem, příběh je to opravdu krásný, ač místy spíše smutný, protože hrůzy války a to, co všechno si museli lidé vytrpět, se opravdu čte s těžkým srdcem. Ale bohužel se takhle temná kapitola stala, a rozhodně na to nesmíme zapomínat.
Co se týče dechových linek sester, s Vianne člověk blíže poznává to, jak se žilo ženám, které zůstaly doma samy s dětmi a museli se postarat o všechno samy. O to hůře, když se do domu nastěhuje nacista, ač mohu říct, že Beck mi rozhodně nepřišel jako nějaký "křivák", ten další voják už byl mnohem horší...
Isabellin příběh byl o mnoho napínavější a děsivější. Obětovala se pro to, aby pomáhala ostatním, riskovala svůj život a láska pro ní byla jen něco, o čem mohla snít a věřit, že po válce se i ona dočká svého šťastného konce...
Co se knížky týče, tak dle mého je napsaná velmi krásně, čtivě a napínavě. Chvílemi jsem se musela přemlouvat k tomu, abych šla spát, protože jsem byla nesmírně zvědavá, jak bude děj pokračovat. A rozhodně nejsem zklamaná, myslím, že je to jeden z nejsilnějších příběhů, jaké jsem kdy četla a rozhodně na Slavíka nikdy nezapomenu... A věřím, že se ke knížce jednou ráda vrátím.

28.10.2022 5 z 5

Dneska už se tomu směju Dneska už se tomu směju Adina Mandlová

Krásná, talentovaná, upřímná, prostořeká, ironická... To vše a mnohem více byla naše herečka Adina Mandlová, a její biografie je napsaná přesně v takovém duchu. Knížka se dobře čte, je napsaná opravdu moc dobře.

Adinu Mandlovou v jejich filmech obdivuji, vždy na mě působila velmi dobře, ale díky knížce člověk pozná, že ve filmech byla opravdu někdo jiný, a že její život byl jeden velký kolotoč - jednou nahoře, pak dole. Myslím, že Adina si za svůj život prožila víc než dost, a vše to zvládla s grácií. Její úspěchy náhle vystřídaly pády, v životě byla středem mnoha pomluv a závisti. Ke konci života to taky neměla úplně jednoduché, nemoc, nevydařená manželství, až ke konci našla i ona své štěstí, ač bohužel ne jako herečka.

Díky této knize budu na Adinu koukat jinýma očima, ona opravdu nebyla tou jemnou dámou, jakou jí občas můžeme vídat ve filmech, ale byla to žena, která si dokázala života náplno užívat. Musela tvrdě bojovat, a klobouk dolů, bojovala opravdu statečně.

Adino, moc velký dík za tu krásnou knížku, ke které se určitě ráda vrátím, a taky za všechny ty krásné filmy, u kterých člověk vypne starosti dnešní doby a užívá si bezstarostnost filmů, ač doba, ve které byly točené, nebyla vůbec jednoduchá, a každý si za kamerou užíval své radosti a strasti života... Ale ty filmy vždy zůstanou klasikou. Kdo by nemiloval eleganci a šmrnc doby dřívější...

17.10.2022 5 z 5

Malířka z Benátek Malířka z Benátek Rhys Bowen

Ráda čtu knížky, kde se prolínají dvě dějové linky - minulost a přítomnost - které to sebe zapadají jako puzzle a tvoří pěkný celek. A Malířka z Benátek mě příjemně překvapila. Více prostoru tu má dějová linka Juliet, která čtenáře zavede do Benátek krátce před válkou. Je to krásný romantický příběh, kdy princezna potká svého prince, ale bohužel jim není přáno být spolu... A pak do Benátek přijde válka, a postavy mají co dělat, aby zvládly přežít.
A občas se do děje dostane kapitola z pohledu Caroline, která pátrá po tom, vo se v minulosti v Benátkách odehrálo.
Knížku jsem přečetla jedním dechem, je krásně poutavě napsaná, sem tam (především v kapitolách z války) je zde i mnoho napětí. Juliet a Lea jsem si moc oblíbila, a také další postavy... A některé z nich dost překvapily.
Malířka z Benátek určitě stojí za přečtení, za sebe určitě můžu doporučit.

09.10.2022 5 z 5

Návrhářka z Paříže Návrhářka z Paříže Georgia Kaufmann

Na tuhle knížku jsem se těšila už dlouho, a vyplatilo se. Jednoduše řeknu, že je to moc nádherná knížka, napsaná velmi čtivě, kdy se z mladičké Rosy stává světoznámá návrhářka, která bohužel cestu za snem měla hodně trnitou, musela se vzdát toho nejdražšího, a bohužel toho litovala navždy. Zároveň je to ale žena, která šla tvrdě za svým snem, až došla k vytouženému cíli.
Jak jsem již zmínila, je to opravdu nádherná knížka, dej krásně plyne, četla jsem opravdu jedním dechem.

30.09.2022 5 z 5

Sestry Chanelovy Sestry Chanelovy Judithe Little

Kombinace témat móda a Paříž je dle mého názoru hodně oblíbenou kombinací v mnoha knížkách, které jsem za poslední dobu četla. A mě samotné se to moc líbí, protože Paříž je prostě centrem módy.
Coco Chanel se sama postarala krásnou módu, a je její opravdovou tváří. Coco byla dle mého názoru zajímavá osobnost, talentovaná a prostě svá.
Moc se mi tady při čtení líbilo, že čtenář může poznat Coco a její minulost očima jiné postavy, a to přímo očima její mladší sestry, která jí v životě opravdu byla neskutečnou pomocníci a oporou. Moc se mi líbilo poznat dětství obou děvčat, a následně jejich cestu až na vrchol. Samozřejmě romantické zápletky nesmí chybět.
Knížka se krásně četla, je napsaná velmi čtivě v kratších kapitolách. Postava Antoinette se mi moc líbila, přišla mi jako taková rozumnější část, zatímco Coco byla ta tvůrčí. Moc se mi líbilo užít si pár chvil v tak hezké společnosti.

24.08.2022 5 z 5

Kateřina Parrová: Šestá manželka Kateřina Parrová: Šestá manželka Alison Weir

Šest tudorovských královen je rozhodně jedinečná série od úžasné autorky.  Všechny díly jsem přečetla jedním dechem, čtení jsem si moc užila a určitě se i něco trošku dozvěděla. Všechny knížky jsou krásně psané, nabité strhujícími příběhy Jindřichových manželek, kde příběhy těchto žen sledujeme od úplných začátků, a proto i chápu tloušťku knih,  ale v tomto případě to rozhodně není na škodu.  Alison jako autorku uznávám a právem řadím mezi své nejoblíbenější autorky.

Poslední manželka, poslední díl, který vyšel nedávno,  a já ho přečetla jedním dechem.
Kateřina Parrová musela být též velmi úžasnou a bystrou ženou, jen škoda, že v životě neměla děti,  a když už se konečně dočkala, tak si dcerky ani neužila.
Kateřiny příběh byl napsaný opravdu krásně, děj plynul a já se dozvěděla opravdu hodně. Její dvě manželství před králem se mi zdála být na tu dobu docela spokojená, myslím, že oba muži si jí vážili.  A pak přišel Jindřich, který se do ní zamiloval, a myslím, že mu Kateřina byla dobrou ženou a hlavně královnou.  Hodně bojovala v otázce náboženství, která v té době byla v Anglii ožehavým tématem, a hodně udělala pro Jindřichovy děti. Líbilo se mi, jak zde autorka popsala hezké vztahy s Marií, Alžbětou i Eduardem.  A ač se Kateřina po smrti krále provdala konečně dle svých představ za svou lásku, určitě to s Thomasem Seymourem neměla vůbec jednoduché. Její život byl opravdu zajímavý,  a mě se Kateřina moc zamlouvá.

Co se celé série týče, rozhodně DOPORUČUJI. Alison je výborná autorka historických románů, píše krásně a poutavě, její vyobrazení všech postav je ohromné a fascinující.  Nenechte se odradit tím, jak jsou knížky silné, určitě stojí za to si je přečíst, protože já sama můžu říct,  že jsem o tomto období přečetla hodně knih, ale tuhle sérii považuji za nejpovedenější.

18.08.2022 5 z 5

Kateřina Howardová: Nevěrná královna Kateřina Howardová: Nevěrná královna Alison Weir

Příběh této mladičké královny jsem četla s těžkým srdcem, protože každý ví, jak tato dívka skončila.
Alison v této knížce nabídla opravdu úžasný příběh mladé Kateřiny, u které bylo znát, že její výchova nebyla tak kvalitní, protože se snadno nechala strhnout ostatními k  "zábavě". Ona sama si nikdy neudělala svůj názor,  ale přičítám to k tomu,  že byla mladá, hodně naivní,  a celkově ta správná výchova jí dost chyběla.
Kateřina se snadno dokázala zamilovat, aniž by přemýšlela o následcích, které její nezodpovědné chování může mít. Ale tak nikdo nemohl tušit, že si jí zamiluje sám král, jemu ta její naivita asi přišla roztomilá.  Bohužel se nechala snadno okouzlit mladším mužem a zaplatila trestem nejvyšším.
Ačkoliv si za svůj osud může tak trošku sama,  velmi mě její příběh zajímá a vždy mě vezme za srdce, ke Kateřině jsem si našla svou cestu a mám ji ráda.

18.08.2022 5 z 5

Přiznávám hned na začátek, že tato knížka mě bavila ze všech nejméně. Fikce v příběhu není na škodu, o Anně Klevské se toho koneckonců zas až tolik neví, ale stejně mi děj přišel moc zdlouhavý,  asi autorka chtěla udržet počet stran takový jako mají ostatní díly.  Každopádně si myslím, že Alison si životem této ženy poradila moc dobře a knížka se čte krásně a plynule. Určitě před touto postavou musím smeknout klobouk - dokázala přežít manželství s Jindřichem,  zaopatřená, a ještě si udržela královo přátelství. Nutno podotknout, že Anna měla opravdu velké štěstí, což se bohužel o jiných říct nedá.

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

Oproti dvěma předchozím dílům mi ten o Jane přijde vleklejší a celkově s pomalejším rozjezdem, ale nevadilo mi to. Ona byla pravým opakem Anny Boleynové, důvod, proč Annu nahradila. U Jany autorka krásně popsala loajalitu, kterou tato dívka měla ke Kateřině Aragonské,  a její neochotu přejít do domácnosti nové královny.  Ale děj pak nabral rychlé obrátky a začal nabírat na zajímavosti. Kniha hodně opakuje děje z předchozích dvou dílů,  ale není divu, když se životy těchto tří žen tak prolínají.

18.08.2022 5 z 5

Příběh Anny Boleynové je sám o sobě moc zajímavý a nikdy mě neomrzí číst o ní jakékoliv knihy, protože tato žena mě začala díky knihám nesmírně fascinovat a zajímat.
I tato knížka byla plná zajímavostí, už tak známý příběh dostal úplně nový rozměr, protože se při čtení dozvíme i něco o Annině dětství.  Na Anne obdivuji její odhodlání jít za svým, její bystrost,  inteligenci, šarm a celkově to,  že byla úplně jiná než většina žen v té době. Její cesta na vrchol byla opravdu trnitá, obdivuji Anninu trpělivost;  oproti vzestupu byl pád až moc rychlý.
Anna byla opravdu jedinečná a zemřela jako nevinná, stejně jako ostatní muži, kteří byli souzeni s ní. Je mi moc líto, jak skončila, mám ji moc ráda a baví mě bádat a zjišťovat zajímavosti o jejím životě.

18.08.2022 5 z 5

Život se s Kateřinou Aragonskou moc nemazlil,  už od jejího příjezdu do Anglie si tato žena prožila své. Během čtení jsem si její příběh moc užívala a obdivovala její sílu, odhodlání a obdivovala jsem,  jak s grácií dokázala přehlížet všechny Jindřichovy nevěry,  jako opravdová královna. Některé pasáže mi přišly zdlouhavé, ale to můžu autorce odpustit, protože tento příběh byl opravdu krásně napsaný.  Kateřinu člověk musí místy opravdu obdivovat.

Zapomenutá královna Zapomenutá královna D. L. Bogdan

Poslední díl z krásné série mám přečtený, a přiznám se, že se mi moc líbil, troufám si říct, že asi nejvíce ze všech. O Jindřichově sestře Markétě, skotské královně toho nebylo napsáno mnoho, a já jsem ráda, že jsem si konečně mohla přečíst román i o ní.
Myslím, že pro ní začátky jejího života ve Skotsku rozhodně nebyly snadné, ale poprala se s nimi dobře. A určitě pro ní nebyla snadná manželství, speciálně to druhé a třetí. Oba muži se k ní zachovali skoro stejně, ale ruku na srdce, myslím, že ani s ní to nebylo moc jednoduché, ke konci knížky jsem občas její chování sama nechápala.
Každopádně bych si ráda přečetla více knížek a dozvěděla se více informací o Markétě, jejím životě a jejich blízkých, tak doufám, že tato knížka nebyla poslední, kterou jsem o ní četla.
Určitě můžu doporučit všem, kdo má rád historické romány, tahle knížka za přečtení stojí.

24.07.2022 5 z 5

Rivalky u dvora Tudorovců Rivalky u dvora Tudorovců D. L. Bogdan

Je to už docela dlouho, co jsem četla předchozí díl, který se mi moc líbil, a když jsem konečně sáhla po tom dalším, doufala jsem, že bude stejně dobrý jako ten první. A upřímně řečeno, tenhle díl mi přišel o něco lepší.
Moc se mi líbilo, že autorka vyprávěla příběh z pohledů tří hlavních postav - Thomas, Alžběta a Bess, díky tomu bylo možné sledovat pohled každého zvlášť. Knížka se krásně četla, příběh plynul jedna radost. Myslím, že je to opravdu dobré čtení, pokud někoho baví Tudorovci, určitě takhle knížka moc potěší každého čtenáře.
Jediná věc, že které jsem tak nadšená nebyla, tak je obálka, ta se opravdu nepovedla, ale tady se rozhodne nevyplatí hodnotit knihu dle obálky, protože příběh za přečtení rozhodně stojí.

10.07.2022 5 z 5

Prázdné sliby Prázdné sliby Lexi Ryan

Recenze si před přečtením knížky nikdy nečtu dopředu, tady jsem to bohužel udělala, a trošku se bála, jaká knížka teda nakonec bude.
A byla jsem mile překvapená. Začátek je bohužel trošku táhlý, zdlouhavý, že jsem se bála, že si ke kníže cestičku prostě nenajdu; a nakonec našla, zhruba ve čtvrtce knihy se dej začne rozjíždět, a opravdu to stojí za to, prostě příchod Finna udělal opravdu zázrak.
Když už jsem zmínila Finna, to je opravu asi nejlepší postava z knížky, a s ním se mi nejvíce líbila Pretha, tohle dva tomu prostě dávají tu jiskru. Za celou dobu moje dvě nejoblíbenější postavy.
A taky nesmím zapomenout na Brie, odvážnou mladou hrdinku, která pro záchranu sestry je schopna udělat cokoliv... Klobouk dolů, ale bohužel jí její naivita někdy dostane hodně do úzkých... A Sebastian... Noo, přesvědčte se sami, co si o něm myslíte...
Doufám, že další díl vyjde co nejdříve, protože konec zůstal otevřený, a já jsem napjatá, jak tohle nakonec dopadne.
Pro milovníky fantasy určitě to pravé, je to příjemné, krásně napsané čtení...

01.07.2022 4 z 5

Dům na Riviéře Dům na Riviéře Natasha Lester

Přečteno jedním dechem!

Přečetla jsem od autorky už dvě předchozí knihy, ze kterých jsem byla moc nadšená... A Dům na Riviéře se též zařadil do řady nejlepších knížek, které jsem kdy přečetla, a autorku zařazuji na svůj seznam velmi oblíbených autorů, protože co knížka, to perla.

U této knihy se mi moc líbily obě dějové linie. První část o Éliene byla nesmírně napínavá, nepředvídatelná a konec mě teda dostal. Tato část knihy byla zároveň i dost dojemná, a člověk si při čtení moc přeje, aby Éliene a Xavier došli krásného konce. Za mě tahle dějová linka určitě sklidila velký úspěch.
Co se týče průběhu ze současnosti, též mě dostal a moc bavil. Chvíli trvalo, než se to pořádně rozjelo a začalo napětí, ale jsem ráda, že jsme Remy a Adama poznali krásně postupně. A oba se mi taky moc líbili, krásně jejich příběh doplňoval celou dějovou linku současnosti.

Co říct takhle na závěr... Jako všechny knihy určitě stojí za přečtení a stejně jako Pařížská švadlena a Skříň plná Diora se mi Dům na Riviéře dostal pod kůži a říkám, že knížky od této autorky opravdu považuji za nejlepší knihy, které jsem měla tu čest si přečíst.
Klobouček dolů, Natasho! :)

30.05.2022 5 z 5