Markett Markett komentáře u knih

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Tuhle úžasnou sérii od Julie Caplin prostě miluji. Každá knížka je nádherná a já už se nemůžu dočkat, když se budu moct pustit do dalšího dílu a užívat si Romantické útěky.

Chata v Irsku je opravdu krásné čtení, romantické, krásně plynoucí, plně sympatických a milých postav, jedním slovem nádhera.
Irsko je nádherná země a doufám, že se tam někdy podívám, a po přečtení knížky se těším ještě více, až ten den přijde.
Nemohu jinak, dávám plný počet hvězdiček, už teď budu netrpělivě čekat na další díl. :)

13.05.2022 5 z 5

Královna Paříže Královna Paříže Pamela Binnings Ewen

O Coco Chanel je tohle první knížka, kterou jsem četla, ač jsem o Coco četla několik článků. Docela jsem se začala o tuto postavu více zajímat a náhodou objevila Královnu Paříže. A můžu říct, že se mi knížka moc líbila. Kapitoly, které se odehrávaly během války, byly protkané krátkými zastávkami v životě před válkou, což si myslím, že krásně dokreslovalo děj a pomohlo pochopit některé souvislosti, postavy a celkové jednání. Válečná doba v životě Coco nebyla jednoduchá, a věřím, že doba po válce mohla být ještě horší, ale to už se v knížce bohužel nedočteme, protože ta se věnuje primárně době za války.
Přečtení této knížky ve mě určitě vyvolalo zájem o to najít další knížky a zajímavosti o Coco, protože jsem moc zvědavá, jaký život měla před válkou, ale i po válce.
Knížka je moc dobře napsaná a krásně se čte. Já určitě hodnotím kladně a těším se na další čtení o této zvláštní, a velice zajímavé návrhářce.

01.05.2022 5 z 5

Skříň plná Diora Skříň plná Diora Natasha Lester

Musím dát plný počet hvězdiček, protože jsem se do tohoto příběhu moc zamilovala, a mám pocit, že 5 hvězdiček je málo, tahle knížka by zasloužila o dost víc.
Absolutně netuším, jak přesně své hodnocení napsat, protože jak už jsem se zmínila, úplně mě tento příběh pohltil. Krásný a napínavý příběh o pilotkách ATA a pilotexh RAF protkaný napětím a tak jedinečným dějem, kdy na rozkrytí tajemství musíme čekat až do konce, a opravdu to stojí za to. Postavy jsem si též zamilovala, přiznám se, že Skye jsem obdivovala a moc si přála, aby to s Nicholasem dobře dopadlo.

Mohu říct, že Skříň plná Diora je opravdu jedna z nejlepších knih, jaká se mi dostala do ruky a mohu říct, že na ní nikdy nezapomenu a moc ráda se k ní opět vrátím.

18.03.2022 5 z 5

Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Princezna zakletá v čase: Povídky a svět Lukáš Daniel Pařík

Jsem moc velký fanoušek pohádky Princezna zakletá v čase, a proto mi knížka nesměla v knihovně chybět. A po přečtení jsem z povídek nesmírně nadšená. Krásně psané povídky doprovázené nádhernými ilustracemi je opravdu úžasný dárek pro každého fanouška. :)

20.02.2022 5 z 5

Srdcová královna Srdcová královna Robin Maxwell

Srdcová královna je příjemné čtení o Anně Boleynové, kdy nás autorka krátce provází jejím dětstvím na Nizozemském dvoře, a dospíváním na Francouzském dvoře. Čtenáři je zde představeno několik důležitých postav, chování lidí a zhýralost Francouzského dvora v té době. Ale přes to je knížka poutavá a čtivá. Díky všem událostem a postavám se dozvídáme, kdo a co všechno formovalo Annino chování. Moc se mi líbilo Anny přátelství s královnou Claudií a vévodkyní Markétou.
Jelikož knížek o Anně Boleynové je více, skoro žádná z nich se tolik nezaměřuje na Anny život ve Francii, takže díky Srdcové královně dostáváme úplně nový příběh.
Annu si člověk rozhodně musí oblíbit, a já sama k ní s každou další knížkou cítím větší a větší sympatie a ze všech Jindřichových manželek je mi nejmilejší.
Určitě knížku doporučuji, stojí za přečtení a ráda se k ní budu vracet. :)

04.02.2022 5 z 5

Tajný deník Anny Boleynové Tajný deník Anny Boleynové Robin Maxwell

Krásná knížka, která spojuje dvě osoby - Annu Boleynovou a její dceru Alžbětu. Zpracování je trošku netradiční, ale krásně se čte a moc se mi líbí ta myšlenka, že se Alžběta dozvěděla pocity své matky během jejího života. Hodnotím jako příjemné oddechové čtení.

02.02.2022 5 z 5

Růže bez trnů Růže bez trnů Jean Plaidy (p)

Krásně napsaná kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Osudy Jindřichových manželek ve mě stále vzbuzují velký zájem, protože věřím, že je pořád co nového objevovat, a u Kateřiny Howardové to platí několikanásobně, protože o ní není úplně jednoduché cokoliv zjistit.
Tato knížka se krásně četla, děj plynul a my s Kateřinou mohli projít podstatnou část jejího života. Zajímalo by mě, jaká opravdu byla, protože každý autor ji popisuje jinak, v této knize Kateřina působila opravdu hodně naivně, a někdy až hloupě. Často se vrací k osudu své sestřenice Anny Boleynové, a bohužel dopadla úplně stejně.
Za mě je knížka určitě super, čte se jedním dechem, a o různé zvraty zde není nouze. Takže pokud se zajímáte o Tudorovce, a o Kateřinu Howardovou, tak s chutí do čtení, opravdu to stojí za to. Ze začátku si člověk řekne, jak byla mladá a naivní, udělala ve svém krátkém životě mnoho chyb, ale vždy je mi moc líto, jak tato dívka dopadla.

01.02.2022 5 z 5

Dáma v Toweru Dáma v Toweru Jean Plaidy (p)

Dáma v Toweru je moc hezká knížka, krásně se četla a měla jsem jí přečtenou za víkend. Ač v knize je několik chyb a nepřesností (např. Anna nikdy neměla nevlastní matku apod.), tak je příběh barvitě napsaný a člověk má při čtení pocit, jako by byl středem děje.
Moc se mi líbilo, že tady bylo popisováno Annino mladí ve Francii, a její postupná cesta k Jindřichovu srdci a následně k trůnu. Některé pasáže byly ale bohužel "proběhnuté" jen okrajově, což trošku kazí dojem, ale můžu to autorce odpustit, protože kdyby zabíhala všude do detailu, tak by kniha byla několikrát delší.
Knihu určitě lze považovat za jednu z lepších, co bylo o Anne napsáno. :)

31.01.2022 5 z 5

Má přítelkyně Má přítelkyně Veronika Moreira

Stejně jako u předchozího dílu, tak i tady mi čtení zabralo jen pár hodin, protože Má přítelkyně je tenká knížka nabitá zajímavým příběhem a historickými fakty z období manželství mezi Janou Seymourovou a Jindřichem. Nutno podotknout, že o Janě jako takové toho noc nevíme, a nepřijde mi, že bych se při čtení o ní dozvěděla něco nového, spíše více prostoru zde mělo povstání, které se řešilo v té krátké době, co byla Jana královnou. Ale i tak bylo super se něco nového z této doby dozvědět, díky vyprávění šaška Willa se člověk při čtení dostane i trošku blíže k Janě, a v tu chvíli si čtenář o ní může tvořit svůj obrázek.
Je pravda, že se člověk nevyhne srovnávání Jany s její předchůdkyní Annou, která je v této knížce často jmenována, a pokud budete oba díly číst hned za sebou, určitě se tomu srovnávání nelze vyhnout, protože zatímco Anna byla taková temperamentní, živá a celkově průbojnější, Jana vedle ní působí trošku nudně... Ale to Jindřich koneckonců chtěl - pravý opak Anny.
Za mě se ale dá říct, že Má přítelkyně je příjemná jednohubka a určitě stojí za přečtení.

26.01.2022 4 z 5

Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Má paní: Nesmrtelný příběh Jindřicha VIII. a Anny Boleynové Veronika Moreira

Velice známý příběh Anny Boleynové a Jindřicha zpracovaný úplně jinak - příběh vyprávění Jindřichovým šaškem Willem, protkaný dopisy a historickými reáliemi.
Má paní je tenká knížka, kterou jsem přečetla za pár hodin. Jelikož je příběh Anny a Jindřicha velice dobře znám, nemám pocit, že bych se dozvěděla něco nového, ale když už se mi knížka dostala do rukou, bylo velice zajímavé si jí přečíst, společně i s pokračováním.
Za mě se knížka četla dobře, je nutné si v hlavě "oddělovat" všechny části - hlavní příběh, dopisy a fakta - aby se člověk úplně nezamotal. Ale pokud pro vás osudy Anny a Jindřicha nejsou nic nového určitě se nezamotáte.
Takže jen s chutí do čtení, mě tento originální styl psaní zaujal a jsem ráda, že jsem měla tu čest si tuto knížku přečíst.

26.01.2022 4 z 5

Poslední knihkupectví Poslední knihkupectví Madeline Martin

Poslední knihkupectví se mi líbilo tak moc, že jsem knížku přečetla za 2 večery. Krásný poutavý příběh odehrávající se během náletů v období 2. světové války. Moc se mi líbilo prostředí a postavy. U Grace se mi moc líbil zjevný posun - na začátku to byla úplně jiná Grace než na konci. Myslím, že tuhle knížku si budu dlouho pamatovat a za čas se k ní ráda vrátím. Rozhodně doporučuji.

25.01.2022 5 z 5

Pařížská švadlena Pařížská švadlena Natasha Lester

Naprosto DOKONALÁ knížka!

Vůbec nevím, čím začít, protože moje dojmy z téhle knížky jsou jen ty nejlepší. Prostředí, postavy, móda všude okolo... Prostě úžasné. :) Kdo by si nezamiloval Estellu pro její odhodlání a statečnost, Janie a Sama... Pak i Lenu a hlavně Alexe - toho si prostě nejde nezamilovat, takový tajemný a dle popisu okouzlující muž.
Dokonce i dějová linka Fabienne a Willa byla úžasná a krásně doplňovala děj z doby dřívější.

Za mě určitě plný počet a velké doporučení všem, protože tenhle příběh se opravdu moc povedl. :)

22.01.2022 5 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Krásná antická fantasy od české autorky. Na knížku jsem narazila úplnou náhodou, kdy jsem dělala tradiční nákup knížek a zdálo se mi, že číslo musím zaokrouhlit na 5, tak jsem jí přidala do košíku. A nyní mám dotčeno a můžu říct, že mě čtení moc bavilo a knížku jsem si užila. Na to, že je to autorky prvotina, tak je to moc hezký příběh. Postava Arisbé mi byla moc sympatická, a jediné, co bych vytkla je to, že Drusus tady neměl takový prostor a jejich společných momentů bylo málo. Ale zase tady bylo dost akce, takže chápu, že by to už asi nebylo kam nacpat. :)
Konec byl otevřený, tak je zde i mnoho prostoru pri vlastní představivost... Nebo že by si autorka nechala možnost dalšího dílu? Noo, necháme se překvapit... :)

17.12.2021 5 z 5

Skleněný oceán Skleněný oceán Lauren Willig

Ani nevím, kde začít, protože Skleněný oceán mě opravdu dostal. Moc krásně a čtivé napsaný román, že jsem se nemohla od čtení skoro odtrhnout a čekala, jak to vlastně celé dopadne.
Jelikož mám slabost pro velké parníky (ano, Titanic, Lusitania a mnoho dalších lodí z té doby patří do skupinky mých oblíbených témat, o kterých ráda čtu články, vyhledávám fotografie atd.), tak knížka nemohla uniknout mému zájmu. A jsem ráda, že jsem na ní narazila.
Určitě nelze srovnávat s filmovým trhákem Titanic, protože tady vládne úplně jiná dějová linka, která by upřímně taky zasloužila nějaké to zfilmování.
Můžete se tady těšit na dvě opravdu strhující dějové linky, které se krásně doplňují - jedna ze současnosti, a druhá z roku 1915, kde se setkáváme s Lusitanií a jejími cestujícími. Moc mě bavil příběh Caroline, i kapitoly z pohledu Tess byly velice zajímavé, a já jen četla a čekala, jak bude plavba probíhat a kdo nakonec katastrofu přežije. I dějová linka se špionáží krásně dej doplňuje.

Já rozhodně můžu knížku doporučit. Pokud se tady najde někdo, kdo má taky slabost pro krásné lodě, a romantické příběhy odehrávající se na jejich palubách, tak směle do toho, určitě budete nadšení jako já.

17.11.2021 5 z 5

Podzimní trůn Podzimní trůn Elizabeth Chadwick

Poslední díl úžasné a akční trilogie o silné královně Eleonoře. A musím říct, že mě čtení moc bavilo. Nejenže jsem se dozvěděla něco dalšího o této královně, ale knížka byla neskutečně akční. Je zde krásně vidět, jak byla Eleonora po smrti svého manžela politicky zdatná a vládla jako správná královna. Bylo zde i hezky vidět, jak dokázala podpořit i své děti, hlavně svého oblíbeného Richarda.
Musím říct, že se mi moc líbilo, jak zde byla Alienor popisována jako silná žena až do posledního dechu, a že byla inspirací pro své vnučky. Velké trápení si užila se svým synem Janem.
Bylo nesmírně těžké číst pasáže, kde se Eleonora dozvídala o úmrtí svých dětí - muselo to být příšerné, protože kromě dvou přežila všechny.
Za sebe můžu říct, že tahle série je opravdu jedna z nejlepších, jaké jsem kdy četla. A věřím, že se k ní budu moc ráda vracet.

12.11.2021 5 z 5

Zimní koruna Zimní koruna Elizabeth Chadwick

Naprosto úžasné pokračování. V prvním díle jsme se poznali s Eleonorou, mladou vévodkyní a královnou Francie, která neměla příliš lehký život se svým prvním manželem. A teď tady máme druhý díl, kde se Eleonora stala anglickou královnou, a kde můžeme sledovat, že ani druhé manželství není rozhodně procházka růžovou zahradou.
Můžu říct, že mě čtení od Elizabeth Chadwick moc baví, i když se jedná o romány, je zde použito tolik reálných skutečností, že člověk aspoň blíže poznává dobu, ve které tato královna žila, a zároveň dostávají tvar i postavy, které známe jen z hodin dějepisu. Za mě jsou postavy vyobrazeny opravdu dokonale.
Knížka se čte opravdu jedním dechem. Já určitě hodnotím plným počtem hvězdiček a jdu se pustit do posledního dílu.

04.11.2021 5 z 5

Letní královna Letní královna Elizabeth Chadwick

Moc krásná knížka o mé oblíbené královně Eleonoře. Knížka se četla opravdu krásně a je plná zvratů a informací, díky kterým má čtenář šanci se o Eleonoře něco dozvědět.
Moc se mi líbilo, že knížka obsahovala jak romantické momenty, ale i zároveň nelehké životní situace.
Jak jsem již zmínila, Eleonoru opravdu zbožňuji, a velice se divím, že vydržela tak dlouho s Ludvíkem.
Moc se těším na čtení dalšího dílu, kde bude mít více prostoru Jindřich.

19.10.2021 5 z 5

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Krásná odpočinková kniha, díky které jsme se seznámili s krásami Švýcarska. Julie je opravdu skvělá autorka, protože po každém přečtení její knihy bych nejraději byla na tom místě, kde se kniha odehrává, a ráda bych krásy těch zemí objevovala sama. Autorka píše tak krásně a poutavě, že se její knížky čtou samy. Díky za úžasný nápad s romantickými knížkami, která čtenáře zavede na zajímavá místa.
Musím říct, že takhle knížka se mi opravdu moc líbila a troufám si říct, že je jedna z nejlepších z celé série. Mina je velice sympatická hlavní postava, a Amélie je prostě úžasná.
Určitě doporučuji všem, kdo si chce užít příjemné romantické počtení s vůní dálek. :)
Už se těším, až vyjde další díl.

09.10.2021 5 z 5

Zrazená Zrazená Kiera Cass

Přiznávám, že jsem Zrazenou měla přečtenou jedním dechem. Knížka mě upoutala hned od začátku, a nadšení mě drželo až do konce. Je mi líto, že se nedočkáme ještě jednoho dílu, nebo aspoň povídek, jak tomu bylo u Selekce, protože věřím, že nějaké stránky navíc bychom si zasloužili.
Kiera prostě umí psát neskutečně poutavě, a u této knihy mě nezklamala. Zrazená byla mnohem akčnější než Zaslíbená, a celkově mi přijde, že se charakter Hollis změnil. Z takové princezničky se stala rozhodná a bojovná dívka, a za mě je to jen dobře. Co se Etana týče, toho rošťáka si prostě musí oblíbit každý. Ač je hned ze začátku jasné, jak to mezi hlavními postavami dopadne, je úžasné procházet tu jejich cestu s nimi, protože to nebylo vůbec jednoduché.
Také další plus určitě dávám za obálku, ta je prostě nádherná, stejně jako u prvního dílu.
Je mi moc líto, že tato série končí, a ač se mi zdála slabší než Selekce, tak nyní beru zpět - je to krásný originální příběh který se Selekcí nelze srovnávat, protože je každý jiný. A já si zamilovala oba. Já rozhodně můžu tuhle oddechovku od milované Kiery doporučit a doufám, že se brzy dočkáme nějakého nového příběhu z pera autorky. :)

17.09.2021 5 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Po posledním doušku čaje jsem úspěšně přečetla poslední stránku a knížku zavírám s příjemným pocitem. Tak i s Japonskem Julie zase nezklamala, ba naopak. Ze začátku jsem měla trošku problém, protože mi dej přidal trochu hektický, ale naštěstí se to srovnalo a já si užila příjemné počtení. Romantická dějová linka mezi Fionou a Gabem byla opravdu zvláštní, koneckonců byla tam mezi nimi i nějaká minulost, tak to oproti jiným knížkám působilo jinak. Ústřednu dvojice je sice velmi dobrá, ale v téhle knížce mé sympatie patří Haruko, to je podle mě nejlepší postava z knížky. Jak jinak, čtení jsem si parádně užila a už teď se těším na další knížku ze série. :)

14.09.2021 5 z 5