Markett Markett komentáře u knih

Kroniky prachu Kroniky prachu Lin Rina

Na první pohled okouzlující obálka mě zasáhla natolik, že jsem si řekla, že tuhle knížku prostě musím přečíst, a jsem ráda, že se mi dostala do rukou. Celý příběh má krásný, pozvolný, a přesto plynulý rozjezd. Člověk se setkává s příjemnými postavami a poznává jejich rozmanité charaktery. A už od začátku se čtenář seznamuje s Animant, hlavní hrdinkou a knihomolkou (jak snadné bylo se s ní okamžitě ztotožnit :D), s její prací v knihovně, dalšími postavami, a hlavně s mrzoutem panem Reedem.
Celá kniha krásně pomalu vypráví celý příběh Ani - její rodinné vazby, přátelství... A přesně v takovém výčtu bych mohla psát dále a dále, protože se mi zalíbilo takových maličkostí, které by si zasloužily vyzdvihnout.... :)
Takže jen prostě a jednoduše - za mě knihu rozhodně mohu doporučit všem, kdo má rád krásné romantické příběhy s dost zvláštními zápletkami, sympatické postavy... a hlavně tomu, kdo se u knihy rád pousměje. Nenapadá mě nic, co bych v tuto chvíli vytkla, protože jsem byla dost nadšená a ráda se k Animant a jejímu příběhu někdy vrátím. Za mě plný počet hvězdiček, a ještě lituji, že jich nemohu dát více, protože ta obálka je prostě dokonalá! :)

21.06.2020 5 z 5

Klíč k minulosti Klíč k minulosti Tatiana de Rosnay

Krásná, smutná a velmi čtivá knížka. Prolínání současnosti a minulosti bylo hodně zajímavé, o to lepší, když se dvě dějové linky spojí.
Kapitoly malé Sarah byly neskutečně čtivé, dojemné, smutné, a hlavně při představě, jaká asi musela být skutečnost, tak byly zároveň i děsivé. V životě jsem o zatýkání Židů v Paříži neslyšela a můžu říct, že jsem při čtení hodně zatajovala dech, jak mi to přišlo odporné a zrůdné. Tohle byla krutá doba....
To příběh ze současnosti jako by doplňoval tu minulost. Byla to moc příjemná a čtivá dějová linie, sympatické postavy. Za mě již není co dodat, knihu určitě doporučuji!

22.04.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Tiché roky, moje druhá kniha od autorky.
Po Slepé mapě jsem byla plná očekávání, protože i když jsem měla chvilku problém zvyknout si na autorky styl, těšila jsem se na další dílo. A ani tahle knížka mě rozhodně nezklamala. Ze začátku jsem byla zase trošku zmatená, ale do děje jsem se dostala snadno. Moc zajímavé bylo prolínání kapitol Svatopluka a Bohdany, které se ke konci krásně sejdou. Bylo zvláštní pozorovat dění z obou stran.
Co se týče kapitol Bohdany, byla jsem se začátku plná očekávání, protože sama jsem byla napjatá, jaké tajemství její otec má. Ale díky dalším kapitolám Svatopluka jsem to tajemství pomalu odkrývala a všechny dílky mi začaly krásně zapadat do sebe. Je pravda, že dějová linka otce se mi zdála být zajímavější.
Kniha se strašně krásně čte, děj plynule ubíhá a po celou dobu čtení je zajímavá. Určitě můžu doporučit. :)

13.04.2020 4 z 5

Život na ostro Život na ostro Lenka Lanczová

Ruku na srdce - tahle knížka mě hodně dostala. Moc krásně napsaná, chvílemi některé pasáže i legrační, že jsem se musela i smát. Prostě jsem se do knihy začetla tak snadno, že se mi zdálo, že jsem součástí příběhu. Už od začátku jsem Veroniku brala jako hodně příjemnou a milou hlavní hrdinku, prostě taková ta holčina, co bych jí klidně brala jako nejlepší kamarádku.
Ze začátku jsem jí strašně fandila ve vztahu s Tiborem, ten mi byl docela sympatický (jeho rodina už teda ne!). Hrozně se mi líbilo číst ty jejich společné chvilky a užívat si s nimi tu čerstvou lásku. A pak přišel zvrat... a najednou bylo všechno jinak... těžko říct, jak by se v téhle situaci choval, ale asi se Veronice nedivím, že to nechala dopadnout tak, jak to dopadlo. Asi bych se taky přes tohle přenést nedokázala tak snadno...
Ale pak se děj zase rozjížděl příznivějším směrem, a mě se tahle část líbila snad víc, než ta část před zvratem. A Matyáš, prostě ho miluji! :)
Trochu mě tady štve otevřený konec, tady rozhodně ještě bylo o čem povyprávět... každopádně já mám svůj konec jasný - Veronika půjde životem dál s tím pravým (a všichni, kdo knihu četl, tak všichni určitě tušíme, kdo to je...)

01.04.2020 5 z 5

Potížistka Potížistka Lenka Lanczová

Moc pěkná knížka, ač rozhodně ne úplně oddychová.
Když to vezmu hezky od začátku, tak jsem měla menší problém se začíst - autorka má dost osobitý styl psaní, ale jakmile si na to člověk zvykne, je to paráda a příběh se hned čte jinak. Už ze začátku jsem Šárku brala jako normální, osmnáctiletou slečnu, která mi byla i dost sympatická, její vtipné hlášky byly v knize dobrým zpestřením... ale rozhodně jí nezávidím to, čím si chudák musela projít (a pak toho prevíta ještě potkávat a dělat jako by nic.... brrr). Občas jsem si říkala, co bych asi v její kůži dělala já, a rozhodně je zvláštní nad tím popřemýšlet, ač je to velice těžké, když člověk nic podobného neprožije.
Ale zpět ke knize - nejvíce se mi asi líbily pasáže, kdy byla Šárka s partou na čundru, to byla legrace a chvílemi jsem jim i záviděla a začala se těšit na léto. A pak ještě Ben a Jarek. Upřímně... Bena si ztěží dokážu představit jako kamaráda, o to méně jako přítele, to jeho chování a žárlivost mi při čtení dost vadily (a hned jsem byla spokojená, že tenhle typ nemám doma). Jarek mi byl sympatičtější, jako adept na přítele vhodnější, jako kamarád určitě taky nebyl k zahození, ale držela jsem mu palce dlouho. :)
Sečteno, podtrženo, čtení je to krásné a jsem ráda, že se mi Potížistka dostala do ruky. :)

15.03.2020 4 z 5

Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Hvězdy nad námi – Vzpomínky dítěte, které přežilo osvětimské peklo Eva Slonim

Útlá a hodně zajímavá knížka, chvílemi až mrazilo z toho, co si ty děti musely prožít. Přečetla jsem během pár hodin, pohltilo mě to.

09.03.2020 5 z 5

Tajemství tudorského dvora Tajemství tudorského dvora D. L. Bogdan

Moc krásná knížka, hodně čtivá s krásně plynulým dějem. Celý příběh krásně popisuje období vlády Jindřicha VIII. a jeho manželek, u kterých hlavní hrdinka Mary slouží jako dvorní dáma. Život v této době rozhodně nebyl jednoduchý, přesně jak vypráví kniha z pohledu Mary, pro ženu byla tato doba velmi těžká. Mary mi přišla jako hlavní postava moc sympatická, hodná, jen mi jí bylo moc líto, protože chování jejího otce k ní bylo opravdu děsné.
Knížka určitě stojí za přečtení, příběh je krásný a celkově dobře se čte. Za mě plný počet a rozhodně mohu doporučit.

21.02.2020 5 z 5

Co je nového, kotě? Co je nového, kotě? Alexandra Potter

"Co je nového, kotě?" je moje první kniha od Alexandry Potter, která se mi dostala do rukou. A můžu říct, že sice nebyla špatná, ale ani nebyla nejlepší. Příběh se krásně čte, postavy jsou takové ty typy, které běžně potkáte během svého života, ale řekněme, že některé pasáže byly těžko uvěřitelné.
Každopádně kniha se mi líbila, v knihovně své místo našla a věřím, že během letní dovolené se k této oddechovce ráda vrátím, je to nenáročné čtení,.které krásně plyne. :)

20.02.2020 3 z 5

Meč a ptáček Meč a ptáček Amy Harmon

Meč a ptáček, to je opravdu taková pohádka. A moc se mi líbila. Děj krásně plyne už od začátku, neměla jsem žádný moment, kdy bych se během čtení nudila, ba naopak, nechtěla jsem, aby kniha skončila. :)
Skřivánek (trochu zvláštní jméno, škoda, že autorka nenašla nějaké lepší) byla opravdu netradiční hrdinkou - nikdy jsem se nesetkala s tím, že by hlavní postava byla němá. Nevadilo mi to, naopak si myslím, že díky tomu je kniha dost výjimečná. A celkově co se Skřivánka týče, je to hodná dívka, moc se mi líbily společné momenty s Tirasem. Ovšem na toho taky nemůžu zapomenout - mladý král, moudrý a Nadaný, v některých momentech dokonalý romantický hrdina. Moc mě bavily pasáže, kde se Tiras objevil, hrozně se mi jeho charakter líbil. A to samé u Kjella, ze začátku jsem měla trochu obavy, co bude Kjell zač, ale příjemně mě překvapil. A paní Firi - já tušila, že je na ní něco špatně...

Tuhle krásnou knížku nelze hodnotit špatně - obálka je naprosto nádherná, děj je originální , krásný a plynulý plný lásky a akce, a postavy opravdu mají co nabídnout. Za mě plný počet a doufám, že se u nás dočkáme pokračování. :)

08.02.2020 5 z 5

Strážkyně tajemství – Román o Kateřině Parrové Strážkyně tajemství – Román o Kateřině Parrové Sandra Byrd

Další krásná kniha od této autorky.
Kateřina Parrová je velice obdivuhodná osobnost, manželství s králem v posledních letech jeho života muselo být hodně náročné, klobouk dolů před Kateřinou, že zvládala jeho výkyvy nálad. Vyprávění z pohledu Juliany (ač vůbec nevím, zda je tato postava smyšlená, nebo opravdu žila) bylo krásné - moc krásně tato postava o Kate mluví a obdiv k této královně je víc než viditelný. A ten konec se mi taky moc líbil.
Za mě určitě plný počet, moc krásné čtení.

29.01.2020 5 z 5

Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Na život a na smrt – Román o Anně Boleynové Sandra Byrd

Moc hezká knížka, krásně se četla.
Anna Boleynová je velice zajímavá osobnost, a jsem ráda, když se mi dostane do ruky nějaká knížka o ní. A tahle rozhodně nezklamala... vyprávění z pohledu Anniny kamarádky Meg bylo velice pestré a zajímavé, bylo příjemné vnímat Annu očima její blízké osoby.
Knihu hodnotím velice kladně, moc se mi líbila. :)

29.01.2020 5 z 5

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Neskutečně nádherná knížka, která mě chytla za srdce. Jako vánoční dárek jsem tuto knihu dostala od kamarádky, a jelikož jsem tou dobou neměla rozečtenou jinou knihu, hned jsem se do ní pustila. A musím říct, že jsem nadšená.
Prolínání dvou osudů s dlouhým odstupem je velmi zajímavé. Ale ruku na srdce - příběh Stelly a Dana je prostě ten, který je v příběhu nejsilnější. Doba, ve které žili, nebyla vůbec jednoduchá a přiznávám, že při čtení jsem měla pocit, jako bych jejich příběh žila s nimi - Stella a její nešťastné manželství, nelehké Danovy mise - úplně jsem jejich příběh viděla před očima. A ty Danovy dopisy mě dojaly úplně.
Druhá dějová linka Jess a Willa byla taky fantastická, ale na Stellu a Dana to prostě nemělo. I když bylo pak napsáno o Jess a Willovi víc, stejně jsem se vždycky těšila na kapitoly, kde se bude vyvíjet příběh z války.
Za mě mohu jen doporučit. Opravdu se knížka čte krásně, děj příjemně plyne (až příliš rychle, řekla bych), a příběh Stelly a Dana je opravdu tak nádherný, že stojí za to si knížku přečíst. Za mě plný počet hvězdiček. :)

08.01.2020 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Páni, tak tahle knížka mě dostala!
Přiznávám, že ze začátku jsem měla obrovský problém se začíst, a chvílemi jsem si myslela, že knihu nechám nedočtenou, ale dala jsem jí druhou šanci a vyplatilo se.
Začátky s Annou a Antonínem byly docela příjemné, takové nenáročné. Když pak přišla Alžběta a 2. světová válka, těžko se mi od knihy odcházelo, ač některé pasáže se mi nečetly zrovna snadno (popravdě mě toto období zajímá, a zároveň neskutečně děsí), sem tam jsem si všimla, že mám ba rukou husí kůži, jak mi bylo úzko... v tuto chvíli klobouk dolů, hodně dobře napsané.
A poslední období - komunismus a Anežka. Ta holka se mi už od začátku zdála zvláštní, ale ta doba, ve které děj probíhal, mi také naháněla husí kůži. Ten strach, bezmoc... brr, opravdu divné. Ale i tady palce nahoru, opět dobře napsané.

Knížka jako celek je opravdu hodně dobrá, až tedy na začátek, kterým jsem se musela"prokousat", ale stálo to za to, rozhodně knihu můžu doporučit. Něco tak fascinujícího a zároveň trochu děsivého jsem hodně dlouho nečetla.

20.12.2019 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Nádherná knížka, četla se hodně dobře, děj krásně plynul... za mě není co dadat, tuhle knížku si prostě člověk musí přečíst - mohu jen doporučit! :)

19.12.2019 5 z 5

Veronika v Dubaji Veronika v Dubaji Veronika Klesnilová

Tak tahle kniha je opravdu boží. :) Mohu doporučit všem, koho baví cestování a zajímají se o práci letušek.

06.12.2019 5 z 5

Opravdově, šíleně, řecky Opravdově, šíleně, řecky Mandy Baggot

Mohu napsat - konečně dočteno. A bohužel knize nemohu dát plný počet hvězdiček, protože jsem se vůbec nemohla začíst, a abych se "prokouslala" celou knihou, chtělo to hodně času. Děj sám o sobě se vleče, neodehrálo se asi nic tak dechberoucího, postavy jsou taky hodně zvláštní. Ellen a Lacey, brala jsem je takové, jaké by měly být, ale Ellen není zrovna typ na hlavní hrdinku, trochu nudná postava, to myslím, že Lacey byla mnohem akčnější, ač její dějová linka taky nenabídla nic závratného. Jani mě zklamal - opravdu celou knihu čekáme takovéhle tajemství??? To nebyl úplně dobrý tah.

Za mě je tahle kniha asi nejslabším dílem od téhle autorky, tak snad další budou jen lepší a lepší. :)

02.12.2019 2 z 5

Ty letní noci Ty letní noci Mandy Baggot

Tak tahle knížka je velice příjemná oddechovka s krásným letním nádechem (kdo by nemiloval letní atmosféru, když nám za okny prší :D ).
Už od začátku se děj postupně rozvíjel velmi příjemně a pozvolna, člověk měl šanci dobře poznat postavy, užít si prostředí... Příběh byl krásný romantický, ač se ze začátku pořádně ani nezdálo (Panos opravdu ze začátku nebyl zrovna takový ''ten pravý'' romantický hrdina).
Co se postav týče, všechny mi byly velice sympatické, ze začátku jsem tedy měla trošku problém pochopit Panose, ale postupně jsem si ho víc a víc oblíbila, stejně jako Immy. :)
Já hodnotím velice kladně, knížky od Mandy mě velice baví. :)

13.11.2019 4 z 5

Vánoční polibek v Notting Hillu Vánoční polibek v Notting Hillu Mandy Baggot

Moc krásná kniha, příjemná oddechovka. Děj příjemně plynul, postavy byly sympatické, krásné prostředí... moc pěkné čtení. :)

07.11.2019 5 z 5

Láska jako z filmu Láska jako z filmu Victoria Van Tiem

Tohle je moc příjemná a krásná kniha, ač je hned ze začátku jasné, jak to asi dopadne... ale to vůbec nevadí! :)
Už když jsem se dala do čtení, kniha mě rychle vtáhla do děje, stránky příjemně plynuly, děj pokračoval ve správném rytmu a ten námět - jedna radost. :)
Co se postav týče, tak mezi mé oblíbené rozhodně patřil Shane... opravdu je takový mužský jen v knize? Kenzi byla taky výborná, moc se mi líbily situace, ve kterých se vždycky ocitla. :)
Ačkoliv je to taková oddechová "jednohubka", určitě knížku doporučím všem, kteří milují zamilované příběhy, a kdo se rád zasměje při čtení, tohle se opravdu povedlo. :)

20.10.2019 4 z 5

Vánoce v Paříži Vánoce v Paříži Mandy Baggot

Po přečtení knihy bych hned jela, a přála si strávit Vánoce v Paříži. :) Tahle knížka si mě získala po přečtení několika stránek. Zamilovala jsem si krásné prostředí Paříže (která se mi líbí a láká už hodně dlouho), a zamilovala jsem si i postavy - Julien je prostě úžasný a s Avou k sobě krásně ladí.
Za mě ke hodnocení velmi dobré, protože je to knížka, která umí chytnout za srdíčko. :)

04.10.2019 5 z 5