Dáma v Toweru

Dáma v Toweru

Historický román anglické autorky plasticky líčí dramatické osudy druhé ženy Jindřicha VIII. Anny Boleynové.

https://www.databazeknih.cz/images_books/27_/27709/kralovny-anglie-dama-v-toweru-BsU-27709.jpg 4.455

Královny Anglie (4.)

The Lady in the Tower (1986)

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Baronet

NatyDee

Anna Boleynová ušla velký kus cesty až na královský trůn, leč za to zaplatila daň nejvyšší - život. V knize mě asi nejvíce zaujalo to, že Anna několikrát zdůraznila, že byla mladá a naivní, což se jí dost vymstilo. Od této autorky to je má první knížka, ale uvažuji že si přečtu další...

katka134
07.11.2017

Jindřich VIII? Četla jsem o všech jeho manželkách, ale pořád nevím co si mám o něm myslet. Byl tak posedlý tím, mít legitimního syna a přitom v Anglii neplatí Sálský zákon. Nechal křivě obvinit spoustu nepřátel i přátel a měl po problému. Ovšem pátá manželka byla odsouzena zřejmě právem.
Knížka se dobře četla, ale místy trošku zdlouhavá.

Atanone
30.07.2017

Čím nás pořád ta Anna tak přitahuje..? Snad tím,že ze všech Jindřichových žen byla ona ta největší hráčka,vsadila vše a prohrála? Možná.
Pardon-Zapomněla jsem na Kateřinu Aragonskou!
Co se týče této konkrétní knižní verze-četla jsem i lepší. No a co?

gigi77
08.07.2017

Po přečtení jiných knih o životě Anny Boleyn mě tato už moc nebavila. Styl, který je napsaná, mi přišel poněkud přímočarý, jen velmi povrchně popisuje situace a prostředí. Bezvadně popsaný život u francouzského dvora je ve knížce Srdcová královna od Robin Maxwell. Lepší mi přišla i kniha Králova přízeň od Philippa Gregory.

Tesssay
01.04.2016

Kniha se mi líbila, je čtivá a díky ní jsem si poupravila pohled na postavu Anny Boleynové...jen mi v některých pasážích přišlo, že autorka příběh zbytečně "natahuje", proto 3 hvězdičky.

LenkaKa
05.05.2015

Osudy Anny Boleynové mě zajímají, viděla jsem seriál, četla i jiné knihy. Tato je čtivá a moc se mi líbila. Určitě si od autorky seženu nějakou další knížku.

Aja12
04.03.2014

Úžasně čtivý historický román. A hlavně pro mě fascinující příběh Anny Boleynové.

danit
11.04.2012