Soudy lásky

Soudy lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/1648/bmid_soudy-lasky-9pz-1648.jpg 4 30 4

Královny Anglie série

V novém románu skvělé vypravěčky historických příběhů ožívá jedna z nejúchvatnějších a nejtemperamentnějších žen minulosti. Eleonora Akvitánská by byla mimořádnou postavou v každé době, ale ve dvanáctém století skutečně vynikala. Byla to smělá dobrodružka, která se už jako dívka zúčastnila druhé křížové výpravy do Palestiny. Jako vévodkyně z Akvitánie se provdala nejprve za francouzského krále a později se stala manželkou anglického krále Jindřicha II. Dva ze synů, které mu porodila, se stali králi - mocný Richard Lví srdce a Jan Bezzemek, jehož špatnost a zanedbávání království podnítilo v roce 1215 vznik Magny Charty - Velké listiny svobod. V nekonečné válce, která přerostla v rodinnou bitvu, jež silně ovlivnila anglický trůn, narážela tvrdohlavá a smělá Eleonora Akvitánská na stejně prudkou povahu svého manžela Jindřicha. Soudy lásky jsou působivým vyprávěním o válce, zaslepené ctižádosti, zradě, cizoložné vášni, hlubokém žalu, násilí a lásce, uprostřed nichž se pohybovala jedna z nejzajímavějších žen, které kdy usedly na trůn. V tomto dalším svazku pozoruhodné série Královny Anglie Jean Plaidy líčí jeden z nejimpozantnějších historických příběhů týkajících se nejen Anglie, ale i mocných žen. Z Cyklu Královny Anglie... celý text

Literatura světová Pro ženy Historické romány
Vydáno: , Baronet

Courts of love , 1987

Paulika419
28.02.2024 5 z 5

Nejlepší kniha o Elenoře Akvitanské co jsem četla.

stanislava9718
18.05.2023 3 z 5

Volné pokračování série Dynastie Plantagenetů. Autorka se podrobněji rozepsala o bohatém životě jedné z významných historických postav Eleonory Akvitánské, první ženy francouzského krále Ludvíka VI., se kterým se rozvede a společně s druhým manželem Jindřichem II. Plantagenetem dají historii bohaté potomstvo - Matyldu Anglickou, Richarda I. Lví srdce, Geoffreye II. Bretaňského, Jana Bezzemka.

VendulaB
29.11.2021 5 z 5

Příjemný a čtivý román o životě Eleonory Akvitánské. Kniha se čte lehce, je dostatečně (i když ne zcela) historicky přesná a poučná. Všem milovníkům historických románů doporučuji.

danit
11.04.2012

CYKLUS KRÁLOVNY ANGLIE:
1. Soudy lásky : Příběh Eleonory Akvitánské – Anglie, Francie, 12. stol., křížové výpravy, Eleonora Akvitánská (1121-1204), Jindřich II., Richard Lví srdce, Jan Bezzemek
2. Královnino tajemství : Příběh královny Kateřiny – Anglie, Francie, Kateřina z Alois (1401-1437), Karel VI., Tudorovci, Jindřich V.,
3. Vzdorující královna : Příběh Anny z Yorku – Anglie, válka růží, Anna z Yorku (1456-1485), Richard III.
4. Dáma v Toweru – Anglie, Jindřich VIII., Anna Boleynová (1504-1536)
5. Růže bez trnů – Kateřina Howardová (1522-1542), Jindřich VIII.,
6. Ve stínu koruny – Anglie, Marie I. Tudorova (1516-1558), „krvavá Mary“, katolictví, protestantství
7. Královna této říše : Příběh Alžběty I. – Anglie, Alžběta I. Tudorovna (1533-1603),
8. Nezkrotná královna : Henrietta Marie Bourbonská, královna Karla I. – Anglie, Francie, katolictví, protestantství, Henrietta Marie Bourbonská (1609-1669), Jindřich IV. Navarrský, Karel I.
9. Radosti lásky : Příběh Kateřiny z Braganzy – 17. stol., Portugalsko, Anglie, Kateřina z Braganzy (1638-1705), Karel II.,
10. Vilémova žena – Jakub II., Vilém Oranžský, Marie II. Stuartovna (1662-1694)
11. Vítězná Viktorie – 19. stol., Viktorie (1819-1901), hannoverská dynastie