Podzimní úplněk

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Mladá Angličanka Cordelie Grantová zažila v době svého studia na exkluzivní dívčí škole ve Švýcarsku podivnou příhodu, která - aniž to Cordelie tuší - poznamená její další život: Jedné říjnové noci za úplňku se vypravila se třemi kamarádkami do lesa k Pilcherově skále, kde měly podle místní pověsti spatřit své budoucí manžely... Krátce po návratu domů odjíždí Cordelie do bývalého cisterciáckého opatství v Devonu, aby se plně věnovala povolání učitelky. Ovšem Jason Verringer, majitel opatství, který má pověst arogantního hrubiána, se všemožně snaží Cordeliino předsevzetí pokazit. Zatímco Cordelie odolává Jasonovým návrhům, školní rok klidně plyne. Události nabývají spádu, když jedna z Jasonových neteří uteče s neznámým mužem a její sestra vzápětí záhadně onemocní. Ukazuje se, že vše nějak souvisí s lesním přeludem z jedné téměř zapomenuté říjnové noci... I tentokrát Victoria Holtová dokázala, že její literární fantazie nezná hranic....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25678/big_podzimni-uplnek-o2x-25678.jpg 4.261
Žánr:
Literatura světová, Romány, Fantasy

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

The Time of the Hunters Moon, 1983


více info...
Nahrávám...

Komentáře (10)

Kniha Podzimní úplněk

m_martina
08.04.2021

Kniha, která mne zaujala hned od začátku. Moc se mi líbila, pro mne určitě autorčina nejlepší. Doporučuji.

babystar
01.07.2019

Celkem pohodové romantické čtení na prázdniny. V těchto romantických příbězích mne rozčiluje, že se hrdinky nakonec zamilují do mužů, kteří je vlastně sexuálně obtěžují. Trochu mne usmířil skoro detektivní konec.


jaja10
10.04.2019

Mně se knížka líbila.... :-)

Květinka008
27.08.2018

Knížka místy čtivá, ale děj tááááák rozvleklý! Podstatné se odehraje na posledních padesáti stranách, zejména prostředek knihy je zbytečně natahovaný a nemá spád. Jen proto, že nemám ve zvyku nedočítat, jsem to nevzdala... A také pro líčení krásného prostředí a nádech tajemna, což Holtová umí. Nicméně tato kniha patří mezi ty méně povedené. Dala bych 2,5 hvězdy.

dagsvob
20.05.2018

Super! Romantika s detektivní zápletkou, navíc z historického prostředí, mě prostě autorčiny knihy baví.

Arsi
16.05.2018

Strhující příběh, spojení romantiky s detektivní zápletkou. Četla jsem ji již před několika lety a určitě se k ní zase vrátím. Těžko se od ní odchází.

85098211
02.02.2018

Výborná kniha, která mne naprosto uchvátila a ve které se prolíná romantika s napětím. Příběh je natolik strhující a dobrodružný, že jsem se od něj nemohla odtrhnout. Knihu jsem četla již před lety, ale nemohu na ni zapomenout dodnes. A mám v plánu si ji v brzké době přečíst znovu :-).

anita9270
09.08.2017

Dnes jsem tuto knihu dočetla podruhé.Je to ta nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla!Od chvile, kdy jsem si knihu vzala a začala číst první věty, nemohla jsem se od ní odtrhnout..Celý příběh jsem si představovala v hlavě, který mi v ní zůstal až doteď!Škoda, že kniha není delší nebo nemá další díl :'( ...Rozhodně doporučuji všem,co mají rádi napínavé a romantické příběhy !

1