Královna Kateřina: Prokletý rod Medici

Královna Kateřina: Prokletý rod Medici https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11700/kralovna-katerina-pr-11700.jpg 4 69 7

Trilogie Medici série

< 3. díl

Závěrečná část trilogie o Kateřině Medicejské zachycuje především průběh Bartolomějské noci a válku tří Jindřichů. Válka mezi hugenoty a katolíky vrcholí, Karla IX. vystřídá konečně na trůnu milovaný Jindřich III. a mocná a nenáviděná Kateřina stojí v pozadí většiny těchto událostí. Když závěrem románu umírá, je jasné, že Jindřich IV. dozrává v panovnickou osobnost. 3. díl trilogie (Žárlivá Kateřina. Travička Kateřina. Královna Kateřina)... celý text

Literatura světová Romány Historické romány
Vydáno: , Baronet

Queen Jezebel , 1988

stanislava9718
12.05.2023 2 z 5

Třetí díl trilogie Medici, Mocenský boj tří Jindřichů - Jindřicha III. Francouzského, Jindřicha I. Lotrinský, vévody z Guise a Jindřicha III. Navarrského, který vyústil v tragickou Bartolomějskou noc.

ddkk
07.02.2022 4 z 5

Zakončení skvělé trilogie, která vrcholí stejně tak, jako začátek konce celého rodu Valois - katastrofou Bartolomějské noci. Boj o moc mezi Katolickou ligou a protestanty, zbídačená Francie, mrtví a povraždění synové krále Jindřicha II. a Kateřiny Medicejské...Skutečně vysokého věku, byť v odloučení a rozvedená, se nakonec dožila pouze nemilovaná a nespoutaná dcera, královna Margot. A na trůn konečně nastoupil osvícený král navarrský a francouzský, Jindřich IV...

Komplikované vztahy a politické souvislosti malinko ubraly na napínavosti poslední části trilogie, i když je jasné, že skutečné historické pozadí bylo nesmírně složité. Dávám za čtyři, ale všemi deseti doporučuji.

Zdeniczka
12.06.2020 5 z 5

Završení příběhu, opět výborné. Za tuto trilogii Jean Plaidy miluji, je to brilantní dílo. Možná právě díky ní mám tak v oblibě historické romány, které čerpají ze skutečných událostí, kdy je píše někdo, kdo tématu rozumí. Vřele doporučuji k přečtení, nebudete se nudit! :)

katka134
28.07.2019 5 z 5

Celá trilogie je krásně napsaná, jak jinak, když je od Jean Plaidy. Kateřinu jsem v prvním díle litovala, ale pak jsem ji nenáviděla. Ke svým dětem se chovala příšerně, ale i k ostatním, kdo ji stáli v cestě k moci.

Evča73
03.02.2016

To je první historický román, který mě bavil a přečetla jsem všechny díly jedním dechem.

Malinali
23.06.2015 5 z 5

Trilogie - bavila mě! Napínavé, smutné, zajímavé. Někdy mi Kateřiny bylo líto někdy jsem na ní měla vztek. Asi to neměla lehké...

irousek9
15.03.2013 5 z 5

Jako každý životopisný román od této fenomenální autorky se čte jedním dechem.Strhující osudy Kateřiny Medicejské a její rodiny na pozadí válek katolíků s hugenoty.

16. století Francie královny Kateřina Medicejská historické romány

Eleanor Alice Burford Hibbert