Travička Kateřina - Prokletý rod Medici

Travička Kateřina - Prokletý rod Medici https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135915/travicka-katerina-proklety-rod-medici-135915.jpg 4 69 7

Trilogie Medici série

Druhý díl historické románové ságy zachycuje Kateřinu Medicejskou jako intrikující matku králů, která jde bezohledně za svým cílem - dosadit svého milovaného Jindřicha na trůn a s ním ovládnout Francii.

stanislava9718
12.05.2023 2 z 5

Druhý díl trilogie Medici, v knize se autorka rozepisuje podrobněji o politice a intrikách na francouzském dvoře za vlády synů Kateřiny Medici. Opět další dobře napsaný historický román, který mě zaujal.

ddkk
07.02.2022 5 z 5

Skvělé pokračování trilogie Medici. Kateřina našla svou cestu jak na dvoře nemilujícího manžela, krále Jindřicha II. přežít. Je fascinující sledovat, jak neuvěřitelných intrik byli tehdejší členové královské rodiny i dvořané schopni. Jak oficiální milenky králů dokázaly ovládat vládnoucí politiku a brát do vlastních rukou osudy celých národů. Jen díky blahovůli Diany de Poitiers, Jindřichovy milenky (o dvacet let starší než Jindřich II.!) se nakonec po deseti letech i královna Kateřina dočkala dětí a Francie oficiálních následníků trůnu. A Kateřina jen vyčkávala a nezapomínala...

Doporučuji.

Lena1975
27.11.2020

Úžasná historická trilogie.

Zdeniczka
12.06.2020 5 z 5

Druhý díl je stejně dobrý jako ten první. Opět se nemůžete odtrhnout, dokud to celé nepřečtete.

Barza
04.12.2018

Precetla jsem vydani z r.2012 (jiny prebal) a stejne jako 1. dil se mi libilo. Mam oba pujcene od kamaradky, shanim 3.dil, ktery je jiz delsi dobu vyprodan (z r. 2013, Baronet). Chvilemi Katerinu chapu, ma to holka tezke, chvilemi je neuveritelne, jake okliky je schopna vymyslet, aby dosahla sveho cile, aniz by kdokoli tusil, ze dosazena situace byla prave jejim cilem a ne vysledkem snazeni nekoho jineho ci nahodne shody udalosti.

takana
22.06.2017 5 z 5

Kniha stejně dobrá jako 1. díl

Malinali
08.06.2015 5 z 5

Druhý díl o Kateřině Medicejské. Těžká doba a ještě těžší život královnu - matku (bez muže a manžela) Čtivě napsané a pro milovníky historie velice poutavé čtení.