Travička Kateřina: Prokletý rod Medici

Kateřina Medicejská se konečně dostala k moci - travička Kateřina, jinak jí Francouzi, neřekli. Román zachycuje Kateřinu jako intrikující matku králů, tří nemocných chlapců, kteří vzhledem k hříchům svých předků byli poznamenáni na duchu i těle. Kateřinin charakter je vylíčen v ostrém kontrastu k čisté a přímé Janě Navarrské. Konflikt mezi oběma královnami se začíná rozvíjet od chvíle, kdy Kateřina Janě odláká jejího milovaného manžela. Pohlcena láskou hraničící se zbožněním ke svému synovu Jindřichovi se Kateřina stává matkou francouzských princů a princezen. Všechny její děti se jí baly - nemocný František, tak pateticky oddaný své ženě, královně Marii Skotské, Karel, potýkající se se svými sklony k šílenství, zvrácený Jindřich, pro kterého byla Kateřina vždycky připravena intrikovat a zabíjet, Margot, vášnivá a nezkrotná Messalina své doby. Bez svědomí, bez morálky jde Kateřina Medicejská za svým cílem - dosadit svého milovaného Jindřicha na trůn a vládnout s ním Francii....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/11699/big_travicka-katerina-proklety-rod-medi-MI7-11699.jpg 4.359

Trilogie Medici 2.

27.11.2020

Úžasná historická trilogie.

Zdeniczka
12.06.2020

Druhý díl je stejně dobrý jako ten první. Opět se nemůžete odtrhnout, dokud to celé nepřečtete.

Barza
04.12.2018

Precetla jsem vydani z r.2012 (jiny prebal) a stejne jako 1. dil se mi libilo. Mam oba pujcene od kamaradky, shanim 3.dil, ktery je jiz delsi dobu vyprodan (z r. 2013, Baronet). Chvilemi Katerinu chapu, ma to holka tezke, chvilemi je neuveritelne, jake okliky je schopna vymyslet, aby dosahla sveho cile, aniz by kdokoli tusil, ze dosazena situace byla prave jejim cilem a ne vysledkem snazeni nekoho jineho ci nahodne shody udalosti.

takana
22.06.2017

Kniha stejně dobrá jako 1. díl

Malinali
08.06.2015

Druhý díl o Kateřině Medicejské. Těžká doba a ještě těžší život královnu - matku (bez muže a manžela) Čtivě napsané a pro milovníky historie velice poutavé čtení.