Růže mají trny - Román o Alžbětě I.

Co si počít, když vás služba u královny může připravit o manželství i o život? Roku 1565 se sedmnáctiletá Elin vydává ze Švédska na nebezpečnou cestu do Anglie. Před sebou má dobrodružství, kterým vystoupá do závratných výšek tudorovské moci – stane se nejvýše postavenou dvorní dámou královny Alžběty. Román bestsellerové autorky představuje napínavý příběh lásky, klamu a elegance. Působivě popisuje léta, která předcházela popravě skotské královny Marie Stuartovny, a brilantně ukazuje, co znamená zrada....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345810/ruze-maji-trny-roman-o-alzbete-i-Gx6-345810.jpg 4.329

Dámy v očekávání 3.

Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno · Knižní klub

Roses Have Thorns: A Novel of Elizabeth I · 2013

Kniha Růže mají trny - Román o Alžbětě I.

aliisalounu

Mám ráda příběhy z téhle doby. Autorka navíc píše velice čtivě, takže jsem si čtení opravdu užívala. Postava Alžběty se mi zamlouvala už od samého začátku, především její odhodlání a síla bránit svůj trůn, pro který byla ochotná udělat téměř cokoliv. Pro mě byla skutečnou bojovnicí.

kolemjdouci123
16.10.2018

Moc pěkně napsaný román nabízející pohled do života Alžběty, která to vůbec neměla jednoduché. Příběhy o silných ženách mám velmi ráda.

vojteska70
22.07.2018

Líbilo se mi to

mariva
22.03.2018

Poslední dobou jsem četla více akčnější knihy a proto jsem dostala chuť změnit žánr a přečíst si zase něco z historie. Anglickou historii mám ráda, i když Alžběta I. mi není moc sympatická a o jejím životě už jsem toho četla hodně. Ale román se dobře četl a ukázal zase něco nového z její doby. Potěšilo mě, že dvorní dáma, která je vypravěčkou děje, skutečně žila a většina jejího života je popsána podle doložených historických dokumentů.

vvvecna
19.03.2018

Naprosto úžasná série knih o Tudorovském období,opravdu Doporučuji knihu těm kteří se zajímají o historické romány - čte se úplně sama.

orinka3
01.11.2017

Solidní četba. I když není nouze o dramatické situace, jsou tak nějak popsány, že nepopudí a nenaženou strach. Nepohodlní a provinilí jsou sice žalářování a někdy i mučeni, ale autorka to přejde jednou větou a nelibuje si v naturalistických popisech. Stejně tak naše švédská hrdinka - všechno snáší s velkou trpělivostí a moudrostí, po prvním sňatku s mužem, na kterého dlouho čekala a po jeho předčasné smrti se konečně dočká pravé lásky. Ale ani ta není bez mráčku. Nakonec se ukáže, že šlo o nedorozumění, všecko dobře dopadne a královna Alžběta se zachová velkoryse. Pohodová četba před spaním, nervy nepocuchá.

tomnathaniel
29.10.2017

Oproti stylu Philippy Gregory byl příběh Sandry Byrde velice svižný, místy až příliš. Jelikož jsem četl pouze romány od Gregory, tak se mi k tomuto románu hledala cesta nesnadno, hlavně zpočátku, kdy zhruba dvě kapitoly sledujeme příjezd Elin do Anglie. S přibývajícími stránkami se však příběh ukazuje být velice zajímavým, přičemž příběh nepůsobí nijak "přeslazeně", jak by se na ženský román mohlo zdát. U Sandry Byrde jsem ocenil, že zde sledujeme téměř celé období vlády Alžběty a můžeme nahlédnout i do soudobé kultury a politického dění. V budoucnu si jistě knihu pořidím

Anie94
09.10.2017

Moc krásný historický román o Alžbětě I., která patří k mým oblíbeným panovnicím. Krásný příběh plný faktů, žádná slaďarnička.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Alžběta I., anglická královna, 1533-1603 Tudorovci

Sandra Byrd