Růže mají trny - Román o Alžbětě I.

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Co si počít, když vás služba u královny může připravit o manželství i o život? Roku 1565 se sedmnáctiletá Elin vydává ze Švédska na nebezpečnou cestu do Anglie. Před sebou má dobrodružství, kterým vystoupá do závratných výšek tudorovské moci – stane se nejvýše postavenou dvorní dámou královny Alžběty. Román bestsellerové autorky představuje napínavý příběh lásky, klamu a elegance. Působivě popisuje léta, která předcházela popravě skotské královny Marie Stuartovny, a brilantně ukazuje, co znamená zrada....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345810/big_ruze-maji-trny-roman-o-alzbete-i-Gx6-345810.jpg 4.243
Série:

Dámy v očekávání 3.


Žánr:
Literatura světová, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub
Originální název:

Roses Have Thorns: A Novel of Elizabeth I, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (16)

Kniha Růže mají trny - Román o Alžbětě I.

Konvalinka987
25.04.2021

V knize sledujeme osud švédské dvorní dámy Heleny, která slouží Alžbětě I. Jak už to za Tudorovců bylo, tak je zde poukázáno na intriky u dvora a boje mezi protestanty a katolíky. Kniha je hezká, ale mohla by nám více přiblížit život Alžběty I.

Markett
22.02.2021

Poslední díl ze série pro mě nebyl zklamáním, spíše naopak jsem byla nadšená a je mi líto, že ještě autorka nenapsala nějakou další knížku o královně a její blízké dvorní dámě.
Autorka píše velmi čtivě a poutavě, děj krásně plyne a postavy jsou velice sympatické.
Královnu Alžbětu obdivuji, byla to silná žena, úžasná panovnice plná odhodlání a odvahy bojovat pro svou zem a velká ikona. Jsem ráda, že autorka popsala Alžbětu přesně takovou, jakou si ji představuji i já.
Helena byla též velmi milou postavou se zajímavým životem. Moc se mi čtení o dvorních dámách líbí, svým způsobem se dozvídáme o nejbližším okolí královen jinýma očima.

Celá série se mi moc líbí, a nejvíce se mi líbil díl o Anně Boleynové. Určitě mohu doporučit všem, kdo rád čte historické romány a knihy z období Tudorovců.


Arsi
02.01.2021

Nejslabší ze série, ale přesto čtivé.

tami1
31.01.2020

Tenhle díl mě bavil ze všech nejméně. Celý děj se motal spíš kolem Alžbětiny dvorní dámy, než kolem samotné královny.

aliisalounu
13.08.2019

Mám ráda příběhy z téhle doby. Autorka navíc píše velice čtivě, takže jsem si čtení opravdu užívala. Postava Alžběty se mi zamlouvala už od samého začátku, především její odhodlání a síla bránit svůj trůn, pro který byla ochotná udělat téměř cokoliv. Pro mě byla skutečnou bojovnicí.

kolemjdouci123
16.10.2018

Moc pěkně napsaný román nabízející pohled do života Alžběty, která to vůbec neměla jednoduché. Příběhy o silných ženách mám velmi ráda.

vojteska70
22.07.2018

Líbilo se mi to

mariva
22.03.2018

Poslední dobou jsem četla více akčnější knihy a proto jsem dostala chuť změnit žánr a přečíst si zase něco z historie. Anglickou historii mám ráda, i když Alžběta I. mi není moc sympatická a o jejím životě už jsem toho četla hodně. Ale román se dobře četl a ukázal zase něco nového z její doby. Potěšilo mě, že dvorní dáma, která je vypravěčkou děje, skutečně žila a většina jejího života je popsána podle doložených historických dokumentů.

1