markéta783 markéta783 komentáře u knih

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Knihu jsem poprvé četla jako povinnou četbu, tenkrát spíš z povinnosti a nebyla jsem z ní nějak zvlášť odvařená, měla jsem co dělat, abych ji dočetla, pak jsem viděla film, který mě nadchnul a znovu jsem se vrátila ke knize. Možná jsem k ní zatím dozrála a musím přiznat, že tentokrát mě chytila za srdce a zvlášť ten konec mě dostal. Hrabalova zvláštní poetika je naprosto originální a svá.

24.01.2019 5 z 5

Ostrá jako katana Ostrá jako katana Ivana Vostřáková

Jsem příjemně překvapená. Zajímavý dobře promyšlený příběh, který se opravdu dobře četl.

Postava Marie ukazuje, jak snadno se stane z milující ženy troska . Bylo mi jí sice líto, ale současně mi i lezla na nervy svojí věčnou sebelítostí a místo, aby se snažila vymanit z patologického vztahu, tak uhýbala a utíkala k alkoholu.
To Marilyn byla hrdinka přesně podle mého gusta. Silná tím, jak se dovedla postavit nepříznivým okolnostem i svému strachu a navíc při tom být i zábavná.
A ten lehký dotyk tajemna byl už jenom příjemnou třešničkou na dortu.

04.01.2019 5 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Možná to mohlo být trochu kratší. Začátek se mírně vlekl, některé pasáže byly skoro nadbytečné, ale celkový dojem není zas až tak špatný. Blbý bylo, že konec moc nepřekvapil, vcelku bylo jasné, kdo je vrah.

02.01.2019 3 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Příjemná oddechovka, pěkně se čte. Pan Hartl opět nezklamal, mám ráda jeho humor i způsob psaní. :)

02.01.2019 5 z 5

Veselí Veselí Radka Třeštíková

Asi nebudu cílovým čtenářem, za mě nic moc. Možná proto, že jsem v tomhle regionu roky žila a ráda se tam vracím, vadí mi, jak jsou místní v knize popisovaní jako totální burani. Příběhy jsou vcelku nezáživné, chybí mi nějaké ukončení příběhů. Místy jsem se dost nudila.

02.01.2019 1 z 5

Labutinka Labutinka Petr Bezruč (p)

Rozsahem malé dílko, ale opravdu krásně se čte. Půvabný pomník dávné nenaplněné lásce.

29.12.2018 5 z 5

Stužkonoska modrá Stužkonoska modrá Petr Bezruč (p)

Jsem šťastná, že mám toto vydání knihy ve své knihovně. Nádherné ilustrace Maxe Švabinského krásně doplňují verše, které rozhodně stojí za přečtení. Velmi vydařená kniha. Doporučuji.

29.12.2018 5 z 5

Kniha je rozhodně lepší než film, to nepochybně. Jako první mě zaujaly fotografie, to tajemno spojené s nimi, ty tušené příběhy. (Jako za všemi starými černobílými fotografiemi.) Námět je zajímavý, děj příjemně plyne, co si víc přát pro prosincový podvečer...

19.12.2018 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Poprvé jsem četla na základce a pamatuji si, jak jsem po přečtení měla z toho všeho ještě dlouho pocit zmaru a hnusu. Snad proto jsem se nikdy jakýchkoliv drog ani nedotkla, i když k tomu jistě byla příležitost. Teď jsem z nedostatku jiné četby četla cestou vlakem podruhé (Našla jsem ji v knihobudce na nádraží) a pocit jsem z ní měla stejný. Myslím, že by si ji měli všichni už v mládí povinně přečíst a určitě by o dost ubylo feťáků.

13.12.2018 5 z 5

Slezské písně Slezské písně Petr Bezruč (p)

Poprvé jsem četla na základní škole, pak znovu před maturitou a teď jsem znovu narazila na tuto sbírku doma v knihovně. Jen jsem do ní chtěla ze sentimentu nahlédnout a nakonec jsem ji přelouskala celou. Nádherné básně skvěle vystihující těžký život na Ostravsku v devatenáctém století.

11.12.2018 5 z 5

Havran (14 básní) Havran (14 básní) Edgar Allan Poe

Krásný horor ve verších. Člověku při čtení večer před spaním úplně přechází mráz po zádech. Ani čas této básni neubral na kráse a naléhavosti.

11.12.2018 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Nějak mi bylo z této knihy blivno. Děj je nereálný, ta nesmrtelnost působí spíš úsměvně, chvílemi se to celé táhne od ničeho k ničemu. Přitom předešlé knihy mě moc bavily a tak jsem vyhodila peníze i za tuhle. Už jsem ji poslala dál. Znovu ji číst nebudu.

09.12.2018 1 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Když člověk překousne poněkud nezáživný začátek, tak zbytek knihy je naprosto skvělý, báječně se čte a rozhodně stojí za přečtení.

04.12.2018 5 z 5

I když jde o motivační knihu, skvěle jsem se pobavila a na rozdíl od jiných povětšinou otravných motivačních knih jsem ani nepřeskakovala odstavce. Kniha je napsaná s lehkostí a velkým vtipem a rozhodně by si ji měl přečíst každý kdo momentálně jede na vlně přehnaného pozitivismu. Fakt všechno nemůže být skvělé a sluníčkové a hnusné věci se silou vůle prostě v roztomilé a skvělé nezmění. Můžeme změnit jenom svůj přístup k nim.

Alchymista Alchymista Paulo Coelho

Další skvělá knížka, která si zaslouží ,aby ji člověk četl opakovaně. Při opakovaném čtení v ní teprve objeví mnohé, co před tím přehlédl nebo nedomyslel.

02.12.2018 5 z 5

Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Vysmátá krajta aneb Přízrak krásné modelky Ivana Vostřáková

I u druhého dílu jsem se náramně bavila, musím si sehnat i Vysmátou veverku, abych zjistila jak to nakonec všechno dopadne. Docela bych si dovedla představit tohle prima čtení jako televizní seriál nebo film.

02.12.2018 5 z 5

Vážně moc prima knížka, vtipná, inteligentně napsaná, náramně jsem se nad ní bavila. je sice větší rozsahem, ale v tomto případě bych klidně snesla i kdyby byla ještě delší. Moc povedené čtení.

27.11.2018 5 z 5

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Nebylo to špatné.

27.11.2018 4 z 5

Domácnost bez odpadu Domácnost bez odpadu Bea Johnson

Kniha je velmi zajímavá a podnětná. Taky se snažím minimalizovat odpadky, co za sebou zanechám, ale tak do extrému se asi nikdy nedokážu dostat. Každopádně je zde spousta zajímavých námětů, co lze ještě vylepšit, aby se člověk nechoval k naší planetě jako bezohledné prase. (Tímto se omlouvám všem slušným čuníkům.)

23.11.2018 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Tak tyhle verše umím skoro nazpaměť. Už na střední škole se mi hrozně líbily, navíc jsme měli školní představení, kde se recitovaly. Jsou nádherné, něžné i přes to, že by zlatíčko Manon občas potřebovalo zaklepat kebulkou, aby se nechovalo jako fracek. Za mě krásná nestárnoucí klasika rozhodně stojící za opakované přečtení.

23.11.2018 5 z 5